Pożary lasów: Mandura
Mandura, Etiopia: 48 pożarów od 2016 roku spaliło 453 953 ha w jego granicach, 4,2 razy więcej niż jego powierzchnia, bo część płonęła więcej niż raz. Zagrożenie pożarowe dziś: wysokie (FWI 28).
Własną stronę mają tylko pożary od 2 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.
Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach
FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo- niedz. 1 Umiarkowane 32° · 29 % · 22 km/h
- pon. 2 Wysokie 34° · 17 % · 27 km/h
- wt. 3 Wysokie 34° · 20 % · 29 km/h
- śr. 4 Wysokie 35° · 15 % · 27 km/h
- czw. 5 Wysokie 35° · 15 % · 30 km/h
- pt. 6 Wysokie 35° · 14 % · 29 km/h
- sob. 7 Wysokie 36° · 13 % · 27 km/h
- niedz. 8 Wysokie 35° · 19 % · 25 km/h
- pon. 9 Wysokie 34° · 21 % · 25 km/h
Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.
Gmina i jej pożary
Od 2016 roku
- 453 953
- hektarów spłonęło
- 4,2×
- razy jego powierzchnia (część płonęła więcej niż raz)
- 48
- pożary
- 1 083
- km²
Mandura: ile razy tu płonęło?
Mandura: od 2016 r. płonęło tu 48 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Mandura, marzec 2026, 1 487 hektarów na tym terenie.
- 48
- pożary
- 11
- lata z pożarami
- 453 953
- ha łącznie
- 11 mar 2026
- ostatnio
Pożary większe niż 2 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.
Pożary, które dotarły do gminy Mandura
- 1 487 ha Pożar: Mandura, marzec 2026 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 2 082 ha · 6 dni
- 4 262 ha Pożar: Mandura, 16 lutego 2026 tu się zaczął 3,9% gminy · łącznie 4 235 ha · 22 dni
- 49 581 ha Pożar: Dangura, 10 lutego 2026 46% gminy · łącznie 92 220 ha · 39 dni
- 748 ha Pożar: Mandura, 6 lutego 2026 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 2 902 ha · 16 dni
- 1 017 ha Pożar: Guangua, marzec 2025 0,9% gminy · łącznie 2 106 ha · 6 dni
- 25 782 ha Pożar: Dangura, 17 lutego 2025 24% gminy · łącznie 39 575 ha · 29 dni
- 2 387 ha Pożar: Mandura, luty 2025 tu się zaczął 2,2% gminy · łącznie 2 372 ha · 9 dni
- 5 ha Pożar: Bulen, 11 lutego 2025 0,0% gminy · łącznie 6 187 ha · 13 dni
- 38 155 ha Pożar: Mandura, 18 lutego 2024 tu się zaczął 35% gminy · łącznie 55 089 ha · 23 dni
- 2 068 ha Pożar: Mandura, 11 lutego 2024 tu się zaczął 1,9% gminy · łącznie 2 054 ha · 13 dni
- 8 461 ha Pożar: Mandura, marzec 2023 tu się zaczął 7,8% gminy · łącznie 8 796 ha · 4 dni
- 4 830 ha Pożar: Bulen, 1 marca 2023 4,5% gminy · łącznie 8 025 ha · 8 dni
- 6 654 ha Pożar: Mandura, luty 2023 tu się zaczął 6,1% gminy · łącznie 9 046 ha · 20 dni
- 114 ha Pożar: Bulen, 8 lutego 2023 0,1% gminy · łącznie 6 778 ha · 10 dni
- 2 228 ha Pożar: Mandura, marzec 2022 tu się zaczął 2,1% gminy · łącznie 2 215 ha · 11 dni
- 30 099 ha Pożar: Bulen, 25 stycznia 2022 28% gminy · łącznie 91 996 ha · 61 dni
- 2 377 ha Pożar: Mandura, styczeń 2022 tu się zaczął 2,2% gminy · łącznie 2 363 ha · 4 dni
- 146 ha Pożar: Dibat, marzec 2021 0,1% gminy · łącznie 2 279 ha · 3 dni
- 35 446 ha Pożar: Mandura, marzec 2021 tu się zaczął 33% gminy · łącznie 42 975 ha · 22 dni
- 4 909 ha Pożar: Mandura, luty 2021 tu się zaczął 4,5% gminy · łącznie 4 877 ha · 16 dni
- 1 412 ha Pożar: Bulen, 2 lutego 2021 1,3% gminy · łącznie 8 987 ha · 11 dni
- 333 ha Pożar: Dibat, 19 marca 2020 0,3% gminy · łącznie 3 940 ha · 2 dni
- 4 867 ha Pożar: Mandura, 18 lutego 2020 tu się zaczął 4,5% gminy · łącznie 4 836 ha · 14 dni
- 3 598 ha Pożar: Mandura, 15 lutego 2020 tu się zaczął 3,3% gminy · łącznie 3 574 ha · 5 dni
- 42 986 ha Pożar: Dangura, 22 stycznia 2020 40% gminy · łącznie 125 093 ha · 66 dni
- 745 ha Pożar: Dibat, 13 marca 2019 0,7% gminy · łącznie 3 238 ha · 2 dni
- 6 136 ha Pożar: Mandura, 8 marca 2019 tu się zaczął 5,7% gminy · łącznie 6 098 ha · 10 dni
- 2 054 ha Pożar: Mandura, 4 marca 2019 tu się zaczął 1,9% gminy · łącznie 2 040 ha · 5 dni
- 5 636 ha Pożar: Mandura, 3 marca 2019 tu się zaczął 5,2% gminy · łącznie 5 654 ha · 4 dni
- 14 174 ha Pożar: Mandura, 3 marca 2019 tu się zaczął 13% gminy · łącznie 14 961 ha · 6 dni
- 2 236 ha Pożar: Mandura, 2 marca 2019 tu się zaczął 2,1% gminy · łącznie 2 221 ha · 4 dni
- 1 053 ha Pożar: Bulen, luty 2019 1,0% gminy · łącznie 10 720 ha · 7 dni
- 1 934 ha Pożar: Pawe Special, luty 2019 1,8% gminy · łącznie 2 749 ha · 5 dni
- 1 646 ha Pożar: Mandura, luty 2019 tu się zaczął 1,5% gminy · łącznie 2 108 ha · 11 dni
- 3 014 ha Pożar: Dangura, 12 lutego 2019 2,8% gminy · łącznie 6 621 ha · 6 dni
- 308 ha Pożar: Bulen, 16 stycznia 2019 0,3% gminy · łącznie 13 586 ha · 12 dni
- 4 068 ha Pożar: Mandura, marzec 2018 tu się zaczął 3,8% gminy · łącznie 4 042 ha · 13 dni
- 43 644 ha Pożar: Dangura, marzec 2018 40% gminy · łącznie 55 315 ha · 17 dni
- 59 ha Pożar: Bulen, 11 stycznia 2018 0,0% gminy · łącznie 7 324 ha · 8 dni
- 278 ha Pożar: Dibat, 5 marca 2017 0,3% gminy · łącznie 2 900 ha · 5 dni
- 1 086 ha Pożar: Mandura, 23 lutego 2017 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 2 585 ha · 5 dni
- 2 532 ha Pożar: Mandura, 22 lutego 2017 tu się zaczął 2,3% gminy · łącznie 33 850 ha · 10 dni
- 4 835 ha Pożar: Mandura, 22 lutego 2017 tu się zaczął 4,5% gminy · łącznie 5 513 ha · 12 dni
- 32 706 ha Pożar: Dangura, 19 lutego 2017 30% gminy · łącznie 39 054 ha · 18 dni
- 3 130 ha Pożar: Mandura, 6 marca 2016 tu się zaczął 2,9% gminy · łącznie 3 112 ha · 9 dni
- 4 550 ha Pożar: Guangua, marzec 2016 4,2% gminy · łącznie 5 738 ha · 10 dni
- 2 215 ha Pożar: Mandura, 1 marca 2016 tu się zaczął 2,0% gminy · łącznie 2 201 ha · 11 dni
- 41 962 ha Pożar: Dangura, 9 lutego 2016 39% gminy · łącznie 89 959 ha · 34 dni
Skąd pochodzą te dane
Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/Open Africa, Code for Ethiopia (Open Data Commons Open Database License 1.0). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).
Daj mi znać, co tu płonie
Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.