Pożary lasów: Bulkley-Nechako C
Bulkley-Nechako C (Kanada): duże pożary z wyznaczonym obrysem od 2018 roku – 20; w granicach jednostki spisowej spłonęło 197 310 ha, czyli 7,3% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 0).
Własną stronę mają tylko pożary od 1 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.
Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach
FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo- niedz. 1 Bardzo niskie -3° · 83 % · 12 km/h
- pon. 2 Bardzo niskie 1° · 87 % · 21 km/h
- wt. 3 Bardzo niskie 3° · 85 % · 11 km/h
- śr. 4 Bardzo niskie 4° · 78 % · 17 km/h
- czw. 5 Bardzo niskie 4° · 79 % · 21 km/h
- pt. 6 Bardzo niskie 4° · 68 % · 34 km/h
- sob. 7 Bardzo niskie 2° · 77 % · 32 km/h
- niedz. 8 Bardzo niskie 5° · 79 % · 32 km/h
Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.
Jednostka spisowa i jej pożary
Od 2016 roku
- 197 310
- hektarów spłonęło
- 7,3 %
- powierzchni jednostki
- 20
- pożary
- 27 210
- km²
Bulkley-Nechako C: ile razy tu płonęło?
Bulkley-Nechako C: od 2016 r. płonęło tu 20 razy; lata z pożarami: 2018, 2021, 2023 i 2024. Ostatnio: Pożar: Bulkley-Nechako C, sierpień 2024, 1 425 hektarów na tym terenie.
- 20
- pożary
- 4
- lata z pożarami
- 197 310
- ha łącznie
- 9 sie 2024
- ostatnio
Pożary większe niż 1 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.
Pożary, które dotarły do gminy Bulkley-Nechako C
- 1 425 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, sierpień 2024 tu się zaczął 0,0% jednostki · łącznie 1 426 ha · 35 dni
- 1 300 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, sierpień 2023 tu się zaczął 0,0% jednostki · łącznie 1 303 ha · 24 dni
- 5 279 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 10 lipca 2023 tu się zaczął 0,2% jednostki · łącznie 5 362 ha · 71 dni
- 298 ha Pożar: Fraser-Fort George G, 8 lipca 2023 0,0% jednostki · łącznie 2 975 ha · 81 dni
- 1 315 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 8 lipca 2023 tu się zaczął 0,0% jednostki · łącznie 1 328 ha · 73 dni
- 6 337 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 7 lipca 2023 tu się zaczął 0,2% jednostki · łącznie 6 384 ha · 79 dni
- 12 211 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 24 czerwca 2023 tu się zaczął 0,4% jednostki · łącznie 12 118 ha · 84 dni
- 4 320 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 23 czerwca 2023 tu się zaczął 0,2% jednostki · łącznie 4 209 ha · 68 dni
- 11 853 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 23 czerwca 2023 tu się zaczął 0,4% jednostki · łącznie 11 780 ha · 146 dni
- 13 123 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 23 czerwca 2023 tu się zaczął 0,5% jednostki · łącznie 19 209 ha · 93 dni
- 86 599 ha Pożar: Peace River B, 7 czerwca 2023 3,2% jednostki · łącznie 130 336 ha · 110 dni
- 7 988 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 30 czerwca 2021 tu się zaczął 0,3% jednostki · łącznie 7 937 ha · 126 dni
- 14 213 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 5 czerwca 2021 tu się zaczął 0,5% jednostki · łącznie 13 990 ha · 71 dni
- 1 523 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, sierpień 2018 tu się zaczął 0,1% jednostki · łącznie 1 501 ha · 24 dni
- 2 125 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 30 lipca 2018 tu się zaczął 0,1% jednostki · łącznie 2 123 ha · 25 dni
- 7 046 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 30 lipca 2018 tu się zaczął 0,3% jednostki · łącznie 7 103 ha · 34 dni
- 1 180 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 30 lipca 2018 tu się zaczął 0,0% jednostki · łącznie 1 172 ha · 29 dni
- 2 289 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 30 lipca 2018 tu się zaczął 0,1% jednostki · łącznie 2 251 ha · 29 dni
- 1 736 ha Pożar: Bulkley-Nechako C, 30 lipca 2018 tu się zaczął 0,1% jednostki · łącznie 1 739 ha · 33 dni
- 15 149 ha Pożar: Bulkley-Nechako D, lipiec 2018 0,6% jednostki · łącznie 72 157 ha · 93 dni
Skąd pochodzą te dane
Obrysy są oficjalne, pochodzą z NBAC kanadyjskiego CWFIS (Natural Resources Canada, Open Government Licence – Canada); w bieżącym sezonie, dopóki NBAC nie opublikuje danych za rok, są odtwarzane z detekcji cieplnych przez GWIS (Copernicus, CC BY 4.0). Granice jednostek spisowych pochodzą z geoBoundaries/Statistics Canada (StatCan) (Open Data Commons Open Database License 1.0). Powierzchnię w każdej jednostce spisowej wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).
Daj mi znać, co tu płonie
Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.