Przejdź do treści
worldfires
BR · Brazylia · Tocantins · 8 754 mieszk.

Pożary lasów: Natividade

Natividade (Brazylia): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2016 roku – 47; w granicach gminy spłonęło 241 302 ha, czyli 74% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: niskie (FWI 5).

Własną stronę mają tylko pożary od 3 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. niedz. 1 Niskie 34° · 45 % · 35 km/h
  2. pon. 2 Niskie 36° · 41 % · 34 km/h
  3. wt. 3 Niskie 35° · 38 % · 23 km/h
  4. śr. 4 Umiarkowane 36° · 38 % · 21 km/h
  5. czw. 5 Niskie 36° · 44 % · 28 km/h
  6. pt. 6 Niskie 36° · 40 % · 29 km/h
  7. sob. 7 Niskie 37° · 39 % · 32 km/h
  8. niedz. 8 Bardzo niskie 33° · 54 % · 30 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

241 302
hektarów spłonęło
74 %
jej powierzchni
47
pożary
3 263
km²

Natividade: ile razy tu płonęło?

Natividade: od 2016 r. płonęło tu 47 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Natividade, wrzesień 2026, 7 552 hektarów na tym terenie. Łącznie na tym terenie spłonęło 241 302 hektarów, ale odrębna spalona powierzchnia to 147 311 hektarów, 45 % obszaru: część płonęła więcej niż raz.

  1. 3× 16
  2. 6× 17
  3. 3× 18
  4. 6× 19
  5. 4× 20
  6. 3× 21
  7. 2× 22
  8. 1× 23
  9. 8× 24
  10. 6× 25
  11. 5× 26
47
pożary
11
lata z pożarami
241 302
ha łącznie
147 311
ha odrębnie

Pożary większe niż 3 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Brazylia →

Pożary, które dotarły do gminy Natividade

  1. 7 552 ha Pożar: Natividade, wrzesień 2026 tu się zaczął 2,3% gminy · łącznie 7 502 ha · 7 dni
  2. 2 749 ha Pożar: Chapada da Natividade, 15 września 2026 0,8% gminy · łącznie 3 313 ha · 10 dni
  3. 532 ha Pożar: Almas, 14 września 2026 0,2% gminy · łącznie 20 131 ha · 18 dni
  4. 10 002 ha Pożar: Natividade, sierpień 2026 tu się zaczął 3,1% gminy · łącznie 9 940 ha · 10 dni
  5. 10 549 ha Pożar: Natividade, lipiec 2026 tu się zaczął 3,2% gminy · łącznie 10 496 ha · 14 dni
  6. 4 041 ha Pożar: Natividade, 30 września 2025 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 5 238 ha · 9 dni
  7. 3 381 ha Pożar: Natividade, 29 września 2025 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 3 361 ha · 12 dni
  8. 4 683 ha Pożar: Natividade, 26 września 2025 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 4 653 ha · 12 dni
  9. 1 852 ha Pożar: Almas, 16 września 2025 0,6% gminy · łącznie 7 628 ha · 7 dni
  10. 8 839 ha Pożar: Natividade, 10 września 2025 tu się zaczął 2,7% gminy · łącznie 8 773 ha · 8 dni
  11. 3 222 ha Pożar: Natividade, sierpień 2025 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 3 202 ha · 7 dni
  12. 3 424 ha Pożar: Natividade, październik 2024 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 3 414 ha · 5 dni
  13. 2 ha Pożar: Chapada da Natividade, wrzesień 2024 0,0% gminy · łącznie 4 814 ha · 14 dni
  14. 5 592 ha Pożar: Natividade, 21 września 2024 tu się zaczął 1,7% gminy · łącznie 5 556 ha · 14 dni
  15. 835 ha Pożar: Almas, 15 września 2024 0,3% gminy · łącznie 4 074 ha · 13 dni
  16. 11 708 ha Pożar: Natividade, 5 września 2024 tu się zaczął 3,6% gminy · łącznie 11 720 ha · 14 dni
  17. 1 785 ha Pożar: Natividade, 2 września 2024 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 3 426 ha · 13 dni
  18. 9 153 ha Pożar: Natividade, 2 września 2024 tu się zaczął 2,8% gminy · łącznie 9 305 ha · 7 dni
  19. 1 783 ha Pożar: Almas, 26 sierpnia 2024 0,6% gminy · łącznie 15 838 ha · 16 dni
  20. 10 486 ha Pożar: Natividade, wrzesień 2023 tu się zaczął 3,2% gminy · łącznie 10 420 ha · 19 dni
  21. 3 168 ha Pożar: Natividade, październik 2022 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 3 148 ha · 7 dni
  22. 276 ha Pożar: Almas, lipiec 2022 0,1% gminy · łącznie 5 773 ha · 7 dni
  23. 13 812 ha Pożar: Natividade, wrzesień 2021 tu się zaczął 4,2% gminy · łącznie 13 729 ha · 12 dni
  24. 209 ha Pożar: Conceição do Tocantins, wrzesień 2021 0,1% gminy · łącznie 13 633 ha · 16 dni
  25. 3 378 ha Pożar: Natividade, lipiec 2021 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 3 457 ha · 11 dni
  26. 60 ha Pożar: Conceição do Tocantins, październik 2020 0,0% gminy · łącznie 5 074 ha · 10 dni
  27. 4 911 ha Pożar: Natividade, 30 września 2020 tu się zaczął 1,5% gminy · łącznie 4 881 ha · 10 dni
  28. 10 244 ha Pożar: Natividade, 4 września 2020 tu się zaczął 3,1% gminy · łącznie 10 179 ha · 13 dni
  29. 1 721 ha Pożar: Almas, 30 sierpnia 2020 0,5% gminy · łącznie 13 658 ha · 10 dni
  30. 3 905 ha Pożar: Conceição do Tocantins, wrzesień 2019 1,2% gminy · łącznie 6 467 ha · 7 dni
  31. 14 199 ha Pożar: Natividade, 18 września 2019 tu się zaczął 4,4% gminy · łącznie 19 099 ha · 11 dni
  32. 3 753 ha Pożar: Almas, 14 września 2019 1,2% gminy · łącznie 5 043 ha · 8 dni
  33. 6 046 ha Pożar: Natividade, 11 września 2019 tu się zaczął 1,8% gminy · łącznie 6 014 ha · 5 dni
  34. 17 403 ha Pożar: São Valério, wrzesień 2019 5,3% gminy · łącznie 45 878 ha · 23 dni
  35. 6 815 ha Pożar: Natividade, lipiec 2019 tu się zaczął 2,1% gminy · łącznie 6 791 ha · 14 dni
  36. 4 677 ha Pożar: Natividade, wrzesień 2018 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 4 648 ha · 6 dni
  37. 2 638 ha Pożar: Almas, wrzesień 2018 0,8% gminy · łącznie 5 924 ha · 9 dni
  38. 959 ha Pożar: Conceição do Tocantins, wrzesień 2018 0,3% gminy · łącznie 20 163 ha · 9 dni
  39. 3 323 ha Pożar: Natividade, październik 2017 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 3 304 ha · 13 dni
  40. 1 242 ha Pożar: Paranã, 14 października 2017 0,4% gminy · łącznie 4 674 ha · 10 dni
  41. 855 ha Pożar: São Valério, 7 września 2017 0,3% gminy · łącznie 12 942 ha · 20 dni
  42. 1 458 ha Pożar: São Valério, 5 września 2017 0,4% gminy · łącznie 3 479 ha · 13 dni
  43. 4 429 ha Pożar: Natividade, wrzesień 2017 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 4 402 ha · 7 dni
  44. 1 398 ha Pożar: Conceição do Tocantins, 20 sierpnia 2017 0,4% gminy · łącznie 3 168 ha · 10 dni
  45. 9 991 ha Pożar: Natividade, 28 sierpnia 2016 tu się zaczął 3,1% gminy · łącznie 29 347 ha · 17 dni
  46. 3 400 ha Pożar: Natividade, 8 sierpnia 2016 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 3 378 ha · 14 dni
  47. 14 861 ha Pożar: Natividade, lipiec 2016 tu się zaczął 4,6% gminy · łącznie 14 775 ha · 12 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/Instituto Brasileiro de Geografia e Estatística (IBGE), OCHA ROLAC (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.