Pożary lasów: Lubalo
Lubalo (Angola): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2016 roku – 85; w granicach gminy spłonęło 833 195 ha, czyli 57% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 1).
Własną stronę mają tylko pożary od 5 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.
Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach
FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo- niedz. 1 Bardzo niskie 30° · 42 % · 30 km/h
- pon. 2 Bardzo niskie 29° · 51 % · 28 km/h
- wt. 3 Bardzo niskie 30° · 49 % · 24 km/h
- śr. 4 Bardzo niskie 30° · 51 % · 26 km/h
- czw. 5 Bardzo niskie 31° · 44 % · 31 km/h
- pt. 6 Bardzo niskie 28° · 57 % · 27 km/h
- sob. 7 Bardzo niskie 28° · 66 % · 29 km/h
- niedz. 8 Bardzo niskie 29° · 53 % · 39 km/h
Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.
Gmina i jej pożary
Od 2016 roku
- 833 195
- hektarów spłonęło
- 57 %
- jej powierzchni
- 85
- pożary
- 14 543
- km²
Lubalo: ile razy tu płonęło?
Lubalo: od 2016 r. płonęło tu 85 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Lubalo, 12 sierpnia 2026, 4 424 hektarów na tym terenie.
- 85
- pożary
- 11
- lata z pożarami
- 833 195
- ha łącznie
- 12 sie 2026
- ostatnio
Pożary większe niż 5 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.
Pożary, które dotarły do gminy Lubalo
- 4 424 ha Pożar: Lubalo, 12 sierpnia 2026 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 5 017 ha · 17 dni
- 14 450 ha Pożar: Lubalo, 6 sierpnia 2026 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 14 361 ha · 22 dni
- 6 585 ha Pożar: Lubalo, 6 sierpnia 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 6 547 ha · 6 dni
- 13 273 ha Pożar: Lubalo, 5 sierpnia 2026 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 13 193 ha · 20 dni
- 5 908 ha Pożar: Lubalo, 5 sierpnia 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 6 579 ha · 15 dni
- 6 416 ha Pożar: Lubalo, 5 sierpnia 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 6 380 ha · 13 dni
- 15 041 ha Pożar: Lubalo, 4 sierpnia 2026 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 14 934 ha · 21 dni
- 1 291 ha Pożar: Cuilo, 4 sierpnia 2026 0,1% gminy · łącznie 6 458 ha · 11 dni
- 6 376 ha Pożar: Saurimo, 3 sierpnia 2026 0,4% gminy · łącznie 17 061 ha · 21 dni
- 47 654 ha Pożar: Lubalo, 1 sierpnia 2026 tu się zaczął 3,3% gminy · łącznie 70 256 ha · 23 dni
- 8 564 ha Pożar: Lubalo, 29 lipca 2026 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 8 514 ha · 10 dni
- 48 338 ha Pożar: Lubalo, 28 lipca 2026 tu się zaczął 3,3% gminy · łącznie 48 021 ha · 39 dni
- 29 248 ha Pożar: Lubalo, 25 lipca 2026 tu się zaczął 2,0% gminy · łącznie 29 069 ha · 36 dni
- 10 801 ha Pożar: Lubalo, 25 lipca 2026 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 10 732 ha · 13 dni
- 6 520 ha Pożar: Lubalo, 25 lipca 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 6 476 ha · 6 dni
- 13 302 ha Pożar: Lubalo, 23 lipca 2026 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 14 058 ha · 25 dni
- 23 962 ha Pożar: Lubalo, 22 lipca 2026 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 25 733 ha · 43 dni
- 13 409 ha Pożar: Caungula, 18 lipca 2026 0,9% gminy · łącznie 34 398 ha · 47 dni
- 1 725 ha Pożar: Cuango, lipiec 2026 0,1% gminy · łącznie 13 455 ha · 31 dni
- 18 602 ha Pożar: Capenda-Camulemba, 17 lipca 2026 1,3% gminy · łącznie 211 891 ha · 49 dni
- 28 847 ha Pożar: Capenda-Camulemba, 17 lipca 2026 2,0% gminy · łącznie 176 782 ha · 49 dni
- 11 693 ha Pożar: Lubalo, 17 lipca 2026 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 18 320 ha · 12 dni
- 19 778 ha Pożar: Lubalo, 16 lipca 2026 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 19 670 ha · 33 dni
- 108 838 ha Pożar: Lubalo, 16 lipca 2026 tu się zaczął 7,5% gminy · łącznie 143 587 ha · 52 dni
- 7 222 ha Pożar: Lubalo, 16 lipca 2026 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 18 172 ha · 18 dni
- 592 ha Pożar: Capenda-Camulemba, 22 sierpnia 2025 0,0% gminy · łącznie 11 964 ha · 21 dni
- 872 ha Pożar: Capenda-Camulemba, 13 sierpnia 2025 0,1% gminy · łącznie 7 089 ha · 15 dni
- 7 918 ha Pożar: Lubalo, lipiec 2025 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 7 869 ha · 7 dni
- 662 ha Pożar: Capenda-Camulemba, 9 sierpnia 2024 0,0% gminy · łącznie 7 272 ha · 19 dni
- 166 ha Pożar: Capenda-Camulemba, 8 sierpnia 2024 0,0% gminy · łącznie 5 422 ha · 19 dni
- 6 921 ha Pożar: Lubalo, 7 sierpnia 2023 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 6 875 ha · 11 dni
- 7 066 ha Pożar: Lubalo, 1 sierpnia 2023 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 7 019 ha · 17 dni
- 7 213 ha Pożar: Lubalo, lipiec 2023 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 7 178 ha · 16 dni
- 6 442 ha Pożar: Lubalo, sierpień 2022 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 6 405 ha · 14 dni
- 1 944 ha Pożar: Capenda-Camulemba, 25 lipca 2022 0,1% gminy · łącznie 8 368 ha · 9 dni
- 5 646 ha Pożar: Lubalo, czerwiec 2022 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 618 ha · 9 dni
- 5 614 ha Pożar: Lubalo, sierpień 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 578 ha · 9 dni
- 5 134 ha Pożar: Lubalo, 27 lipca 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 102 ha · 10 dni
- 80 ha Pożar: Capenda-Camulemba, lipiec 2021 0,0% gminy · łącznie 5 829 ha · 19 dni
- 5 363 ha Pożar: Lubalo, 19 lipca 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 333 ha · 8 dni
- 5 267 ha Pożar: Lubalo, 10 sierpnia 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 236 ha · 7 dni
- 5 512 ha Pożar: Lubalo, 3 sierpnia 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 986 ha · 9 dni
- 5 381 ha Pożar: Lubalo, 28 lipca 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 349 ha · 10 dni
- 5 377 ha Pożar: Lubalo, 27 lipca 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 350 ha · 11 dni
- 1 768 ha Pożar: Lucapa, 24 lipca 2020 0,1% gminy · łącznie 7 233 ha · 12 dni
- 11 157 ha Pożar: Lubalo, 20 lipca 2020 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 11 084 ha · 24 dni
- 6 419 ha Pożar: Lubalo, 15 lipca 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 6 379 ha · 10 dni
- 5 828 ha Pożar: Lubalo, 6 lipca 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 790 ha · 24 dni
- 11 369 ha Pożar: Lubalo, 3 lipca 2020 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 11 306 ha · 14 dni
- 5 459 ha Pożar: Lubalo, 1 lipca 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 429 ha · 4 dni
- 4 402 ha Pożar: Lubalo, 19 sierpnia 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 5 033 ha · 9 dni
- 515 ha Pożar: Capenda-Camulemba, 14 sierpnia 2019 0,0% gminy · łącznie 5 137 ha · 20 dni
- 12 656 ha Pożar: Lubalo, 14 sierpnia 2019 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 12 572 ha · 18 dni
- 6 767 ha Pożar: Lubalo, 29 lipca 2019 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 6 723 ha · 6 dni
- 11 123 ha Pożar: Lubalo, 17 lipca 2019 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 12 907 ha · 17 dni
- 12 847 ha Pożar: Lubalo, 15 lipca 2019 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 12 767 ha · 20 dni
- 2 285 ha Pożar: Cuilo, 15 lipca 2019 0,2% gminy · łącznie 5 435 ha · 5 dni
- 10 797 ha Pożar: Lubalo, 12 lipca 2019 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 11 107 ha · 23 dni
- 21 490 ha Pożar: Lubalo, 10 lipca 2019 tu się zaczął 1,5% gminy · łącznie 21 376 ha · 24 dni
- 9 282 ha Pożar: Lubalo, 4 lipca 2019 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 9 235 ha · 14 dni
- 10 217 ha Pożar: Lubalo, 1 lipca 2019 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 10 162 ha · 19 dni
- 8 163 ha Pożar: Lubalo, 1 lipca 2019 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 8 118 ha · 16 dni
- 2 959 ha Pożar: Lubalo, 19 lipca 2018 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 5 200 ha · 8 dni
- 5 335 ha Pożar: Lubalo, 17 lipca 2018 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 304 ha · 13 dni
- 488 ha Pożar: Lucapa, 15 lipca 2018 0,0% gminy · łącznie 9 274 ha · 5 dni
- 5 052 ha Pożar: Lubalo, 25 sierpnia 2017 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 019 ha · 4 dni
- 6 154 ha Pożar: Lubalo, 11 sierpnia 2017 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 6 111 ha · 7 dni
- 6 003 ha Pożar: Lubalo, 7 sierpnia 2017 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 964 ha · 4 dni
- 12 121 ha Pożar: Lubalo, 7 sierpnia 2017 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 15 642 ha · 12 dni
- 5 050 ha Pożar: Lubalo, 7 sierpnia 2017 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 013 ha · 6 dni
- 290 ha Pożar: Capenda-Camulemba, 2 sierpnia 2017 0,0% gminy · łącznie 5 839 ha · 15 dni
- 5 745 ha Pożar: Capenda-Camulemba, 26 lipca 2017 0,4% gminy · łącznie 13 252 ha · 24 dni
- 6 901 ha Pożar: Lubalo, 26 lipca 2017 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 6 857 ha · 17 dni
- 5 883 ha Pożar: Lubalo, 24 lipca 2017 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 851 ha · 15 dni
- 9 354 ha Pożar: Lubalo, 21 lipca 2017 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 9 302 ha · 28 dni
- 5 898 ha Pożar: Lubalo, 21 lipca 2017 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 868 ha · 15 dni
- 5 305 ha Pożar: Lubalo, 18 lipca 2017 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 547 ha · 28 dni
- 5 737 ha Pożar: Lubalo, 6 sierpnia 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 698 ha · 15 dni
- 5 112 ha Pożar: Lubalo, 2 sierpnia 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 079 ha · 10 dni
- 4 326 ha Pożar: Lubalo, 2 sierpnia 2016 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 8 272 ha · 13 dni
- 5 681 ha Pożar: Lubalo, 2 sierpnia 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 647 ha · 17 dni
- 309 ha Pożar: Caungula, 1 sierpnia 2016 0,0% gminy · łącznie 7 689 ha · 13 dni
- 8 620 ha Pożar: Lubalo, 1 sierpnia 2016 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 8 565 ha · 15 dni
- 6 046 ha Pożar: Lubalo, 16 lipca 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 6 012 ha · 18 dni
- 6 848 ha Pożar: Lubalo, 13 lipca 2016 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 13 063 ha · 15 dni
Skąd pochodzą te dane
Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/geoBoundaries, Wikimedia Commons (Public Domain). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).
Daj mi znać, co tu płonie
Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.