Natuurbranden in Mangualde
Mangualde, Portugal: sinds 2016 zijn 17 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 11 van de 12 freguesias, met 14.565 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Pombeiro da Beira in oktober 2017, met 4.521 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: matig (FWI 20).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 14.565ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 65%
- 226 km²
- branden
- 17
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 11
- van 12
- Grootste brand
- 4.521ha
- Pombeiro da Beira · oktober 2017
- Inwoners
- 17.352
- 839,4 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- di 3 Hoog 17° · 34 % · 51 km/h
- wo 4 Matig 14° · 35 % · 36 km/h
- do 5 Matig 15° · 40 % · 26 km/h
- vr 6 Matig 16° · 49 % · 19 km/h
- za 7 Zeer laag 19° · 70 % · 18 km/h
- zo 8 Zeer laag 16° · 82 % · 31 km/h
- ma 9 Zeer laag 18° · 78 % · 54 km/h
- di 10 Zeer laag 19° · 70 % · 54 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Santiago de Cassurrães e Póvoa de Cervães 1.218 inwoners 3.542 ha · 1,2×
- Mangualde, Mesquitela e Cunha Alta 9.858 inwoners 2.470 ha · 53 %
- Tavares (Chãs, Várzea e Travanca) 1.280 inwoners 1.837 ha · 52 %
- Abrunhosa-a-Velha 440 inwoners 1.759 ha · 1,0×
- Cunha Baixa 801 inwoners 1.654 ha · 1,1×
- Espinho 1.521 ha · 1,0×
- Freixiosa 234 inwoners 693 ha · 95 %
- Quintela de Azurara 506 inwoners 339 ha · 35 %
- Moimenta de Maceira Dão e Lobelhe do Mato 727 inwoners 312 ha · 44 %
- São João da Fresta 169 inwoners 234 ha · 31 %
- Fornos de Maceira Dão 1.308 inwoners 203 ha · 12 %
Wat er in de regio brandt
- Struikgewas en overgangsbos27 %
- Landbouwgrond25 %
- Gemengd bos19 %
- Naaldbos13 %
- Overig natuurlijk terrein7,1 %
- Loofbos6,2 %
- Bebouwd gebied1,4 %
- Overige bodembedekking1,4 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 9×Santiago de Cassurrães e Póvoa de Cervães3.542 ha
- 6×Mangualde, Mesquitela e Cunha Alta2.470 ha
- 5×Tavares (Chãs, Várzea e Travanca)1.837 ha
- 5×Abrunhosa-a-Velha1.759 ha
- 5×Cunha Baixa1.654 ha
- 4×Espinho1.521 ha
- 2×Freixiosa693 ha
- 2×Quintela de Azurara339 ha
De grootste geregistreerde branden
- 4.521 haPombeiro da Beiraoktober 2017 · 10 dagen van 132.830 ha in totaal
- 3.776 haPenalva do Castelo Vila Cova do Covelo/Marecoseptember 2024 · 5 dagen van 8.554 ha in totaal
- 2.462 haAbrunhosa-a-Velhajuli 2017 · 2 dagen van 3.399 ha in totaal
- 1.023 haTavares (Chãs, Várzea e Travanca)juli 2017 · 2 dagen
- 747 haMangualde Cunha Baixajuli 2017 · 4 dagen van 1.667 ha in totaal
- 469 haMangualde Tavares (Chãs, Várzea e Travanca)juli 2022 · 2 dagen
- 270 haEspinhoseptember 2024 · 3 dagen
- 208 haFreixiosaoktober 2017 · 1 dag
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1 | 106 | Mangualde 106 ha |
| 2025 | 1 | 163 | Mangualde 163 ha |
| 2024 | 3 | 4.253 | Penalva do Castelo 3.776 ha |
| 2022 | 1 | 469 | Mangualde 469 ha |
| 2019 | 1 | 56 | Penalva do Castelo 56 ha |
| 2017 | 8 | 9.396 | Pombeiro da Beira 4.521 ha |
| 2016 | 2 | 121 | Mangualde 118 ha |
Alle branden in Mangualde · 17
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 106 haMangualde Santiago de Cassurrães e Póvoa de Cervãesaugustus 2026 · 1 dag
- 163 haMangualde Fornos de Maceira Dãojuli 2025 · 2 dagen
- 207 haSenhorimseptember 2024 · 3 dagen van 811 ha in totaal
- 270 haEspinhoseptember 2024 · 3 dagen
- 3.776 haPenalva do Castelo Vila Cova do Covelo/Marecoseptember 2024 · 5 dagen van 8.554 ha in totaal
- 469 haMangualde Tavares (Chãs, Várzea e Travanca)juli 2022 · 2 dagen
- 56 haPenalva do Castelo São João da Frestajuli 2019 · 1 dag van 105 ha in totaal
- 208 haFreixiosaoktober 2017 · 1 dag
- 4.521 haPombeiro da Beiraoktober 2017 · 10 dagen van 132.830 ha in totaal
- 88 haMangualde Espinhoaugustus 2017 · 1 dag van 101 ha in totaal
- 747 haMangualde Cunha Baixajuli 2017 · 4 dagen van 1.667 ha in totaal
- 194 haSantiago de Cassurrães e Póvoa de Cervães17 juli 2017 · 1 dag
- 2.462 haAbrunhosa-a-Velhajuli 2017 · 2 dagen van 3.399 ha in totaal
- 1.023 haTavares (Chãs, Várzea e Travanca)juli 2017 · 2 dagen
- 153 haSantiago de Cassurrães e Póvoa de Cervães17 juli 2017 · 1 dag
- 118 haMangualde Mangualde, Mesquitela e Cunha Altaaugustus 2016 · 2 dagen
- 3 haGouveia Cativelos8 augustus 2016 · 2 dagen van 184 ha in totaal
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.