Natuurbranden in Arganil
Arganil, Portugal: sinds 2016 zijn 9 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 16 van de 17 freguesias, met 41.635 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Pombeiro da Beira in oktober 2017, met 23.929 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: laag (FWI 9).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 41.635ha
- Sinds 2016
- keer de oppervlakte (een deel brandde meer dan eens)
- 1,3×
- 324 km²
- branden
- 9
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 16
- van 17
- Grootste brand
- 23.929ha
- Pombeiro da Beira · oktober 2017
- Inwoners
- 11.908
- 3.496,4 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- vr 23 Laag 17° · 43 % · 29 km/h
- za 24 Laag 17° · 47 % · 27 km/h
- zo 25 Laag 18° · 63 % · 25 km/h
- ma 26 Laag 24° · 35 % · 21 km/h
- di 27 Laag 19° · 59 % · 21 km/h
- wo 28 Laag 21° · 47 % · 23 km/h
- do 29 Laag 21° · 49 % · 23 km/h
- vr 30 Laag 24° · 43 % · 25 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Pomares 431 inwoners 6.279 ha · 2,0×
- Piódão 120 inwoners 4.622 ha · 1,3×
- União das Freguesias de Cepos e Teixeira 198 inwoners 4.015 ha · 1,2×
- Uni3O Das Freguesias De S 3.793 ha · 100 %
- Benfeita 372 inwoners 3.545 ha · 1,6×
- União das freguesias de Cerdeira e Moura da Serra 3.526 ha · 1,9×
- São Martinho da Cortiça 1.188 inwoners 3.172 ha · 1,0×
- Vila Cova de Alva e Anseriz 535 inwoners 2.821 ha · 1,7×
- Pombeiro da Beira 903 inwoners 2.504 ha · 78 %
- Côja e Barril de Alva 1.563 inwoners 2.257 ha · 93 %
- Friúmes e Paradela 813 inwoners 2.100 ha · 95 %
- Folques 342 inwoners 955 ha · 52 %
Wat er in de regio brandt
- Struikgewas en overgangsbos31 %
- Overig natuurlijk terrein24 %
- Landbouwgrond15 %
- Gemengd bos12 %
- Naaldbos12 %
- Loofbos4,2 %
- Overige bodembedekking1,0 %
- Bebouwd gebied0,8 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 5×Folques955 ha
- 4×Piódão4.622 ha
- 3×Pomares6.279 ha
- 3×União das Freguesias de Cepos e Teixeira4.015 ha
- 3×Benfeita3.545 ha
- 3×União das freguesias de Cerdeira e Moura da Serra3.526 ha
- 2×Vila Cova de Alva e Anseriz2.821 ha
- 2×Pombeiro da Beira2.504 ha
De grootste geregistreerde branden
- 23.929 haPombeiro da Beiraoktober 2017 · 9 dagen van 132.830 ha in totaal
- 11.692 haArganil Silvaresaugustus 2025 · 14 dagen van 68.190 ha in totaal
- 3.527 haPampilhosa da Serra Fajão-Vidualoktober 2017 · 3 dagen van 8.372 ha in totaal
- 2.078 haOleiros Pampilhosa da Serraoktober 2017 · 8 dagen van 34.844 ha in totaal
- 314 haArganil Côja e Barril de Alvaseptember 2024 · 1 dag
- 63 haPenacovafebruari 2017 · 1 dag van 119 ha in totaal
- 29 haVila Nova de Poiares Lavegadasseptember 2026 · 1 dag van 562 ha in totaal
- 3 haPedrógão Grandejuni 2017 · 9 dagen van 46.769 ha in totaal
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1 | 29 | Vila Nova de Poiares 29 ha |
| 2025 | 1 | 11.692 | Arganil 11.692 ha |
| 2024 | 1 | 314 | Arganil 314 ha |
| 2017 | 6 | 29.600 | Pombeiro da Beira 23.929 ha |
Alle branden in Arganil · 9
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 29 haVila Nova de Poiares Lavegadasseptember 2026 · 1 dag van 562 ha in totaal
- 11.692 haArganil Silvaresaugustus 2025 · 14 dagen van 68.190 ha in totaal
- 314 haArganil Côja e Barril de Alvaseptember 2024 · 1 dag
- 2.078 haOleiros Pampilhosa da Serraoktober 2017 · 8 dagen van 34.844 ha in totaal
- 23.929 haPombeiro da Beiraoktober 2017 · 9 dagen van 132.830 ha in totaal
- 3.527 haPampilhosa da Serra Fajão-Vidualoktober 2017 · 3 dagen van 8.372 ha in totaal
- 1 haAldeia das Dezaugustus 2017 · 1 dag van 125 ha in totaal
- 3 haPedrógão Grandejuni 2017 · 9 dagen van 46.769 ha in totaal
- 63 haPenacovafebruari 2017 · 1 dag van 119 ha in totaal
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).