Natuurbranden in Turkana
Turkana, Kenia: sinds 2016 zijn 93 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 5 van de 6 kiesdistricten, met 169.445 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Turkana West in 26 januari 2021, met 12.496 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: matig (FWI 15).
Alleen branden van 1.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 169.445ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 2,4%
- 70.242 km²
- branden
- 93
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 5
- van 6
- Grootste brand
- 12.496ha
- Turkana West · 26 januari 2021
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- do 29 Zeer laag 34° · 47 % · 31 km/h
- vr 30 Matig 35° · 35 % · 37 km/h
- za 31 Laag 35° · 31 % · 37 km/h
- zo 1 Hoog 35° · 28 % · 41 km/h
- ma 2 Hoog 35° · 29 % · 40 km/h
- di 3 Hoog 36° · 26 % · 44 km/h
- wo 4 Hoog 37° · 23 % · 41 km/h
- do 5 Hoog 37° · 22 % · 42 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Turkana West 105.192 ha · 7,1 %
- Turkana North 39.279 ha · 1,9 %
- Turkana South 13.619 ha · 1,8 %
- Turkana East 6.988 ha · 0,6 %
- Loima 4.367 ha · 0,4 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 55×Turkana West105.192 ha
- 29×Turkana North39.279 ha
- 9×Turkana East6.988 ha
- 8×Turkana South13.619 ha
- 4×Loima4.367 ha
De grootste geregistreerde branden
- 12.496 haTurkana West26 januari 2021 · 8 dagen van 15.183 ha in totaal
- 7.535 haTurkana West6 januari 2021 · 11 dagen
- 6.506 haTurkana West19 januari 2020 · 7 dagen
- 6.073 haTurkana South29 januari 2021 · 8 dagen
- 5.304 haTurkana West5 januari 2021 · 11 dagen
- 4.325 haTurkana Westseptember 2026 · 3 dagen
- 3.338 haTurkana North5 februari 2021 · 4 dagen
- 3.212 haTurkana West7 februari 2021 · 4 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 13 | 18.134 | Turkana West 4.325 ha |
| 2025 | 6 | 10.608 | Turkana West 3.180 ha |
| 2024 | 4 | 6.082 | Turkana West 2.480 ha |
| 2023 | 2 | 4.296 | Turkana North 2.918 ha |
| 2021 | 30 | 72.835 | Turkana West 12.496 ha |
| 2020 | 11 | 20.671 | Turkana West 6.506 ha |
| 2019 | 10 | 10.356 | Turkana North 1.535 ha |
| 2018 | 6 | 7.526 | Turkana North 1.613 ha |
| 2017 | 1 | 3.031 | Turkana North 3.031 ha |
| 2016 | 10 | 15.907 | Turkana West 3.089 ha |
Alle branden in Turkana · 93
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 1.058 haTurkana Northseptember 2026 · 6 dagen
- 4.325 haTurkana Westseptember 2026 · 3 dagen
- 1.229 haTurkana Northaugustus 2026 · 7 dagen
- 1.205 haTurkana Northjuli 2026 · 3 dagen
- 1.712 haTurkana West4 februari 2026 · 3 dagen
- 1.649 haTurkana West2 februari 2026 · 1 dag
- 1.102 haTurkana West21 januari 2026 · 3 dagen
- 1.272 haTurkana West20 januari 2026 · 3 dagen
- 866 haTurkana West13 januari 2026 · 2 dagen van 1.200 ha in totaal
- 1.013 haTurkana West7 januari 2026 · 5 dagen
- 409 haTurkana West4 januari 2026 · 9 dagen van 1.216 ha in totaal
- 1.147 haTurkana West3 januari 2026 · 6 dagen
- 1.146 haTurkana West2 januari 2026 · 14 dagen van 1.487 ha in totaal
- 1.429 haTurkana West6 december 2025 · 3 dagen
- 1.490 haTurkana West6 december 2025 · 3 dagen
- 1.085 haTurkana Westnovember 2025 · 2 dagen
- 3.180 haTurkana Westfebruari 2025 · 4 dagen
- 1.619 haTurkana Northjanuari 2025 · 3 dagen
- 1.804 haTurkana Westjanuari 2025 · 2 dagen
- 1.223 haTurkana North21 december 2024 · 4 dagen
- 1.343 haTurkana North5 december 2024 · 2 dagen
- 1.036 haTurkana North4 december 2024 · 2 dagen
- 2.480 haTurkana Westfebruari 2024 · 2 dagen
- 1.379 haTurkana Northseptember 2023 · 2 dagen
- 2.918 haTurkana Northaugustus 2023 · 5 dagen
- 1.060 haTurkana Northmaart 2021 · 2 dagen
- 1.314 haTurkana West14 maart 2021 · 2 dagen
- 2.043 haTurkana West1 maart 2021 · 3 dagen
- 1.195 haLoimafebruari 2021 · 3 dagen
- 1.124 haTurkana North18 februari 2021 · 2 dagen
- 1.293 haTurkana West7 februari 2021 · 3 dagen
- 3.212 haTurkana West7 februari 2021 · 4 dagen
- 3.338 haTurkana North5 februari 2021 · 4 dagen
- 1.542 haTurkana West2 februari 2021 · 3 dagen
- 1.234 haTurkana North2 februari 2021 · 2 dagen
- 1.556 haTurkana West1 februari 2021 · 5 dagen
- 1.855 haTurkana West31 januari 2021 · 3 dagen
- 1.233 haTurkana West31 januari 2021 · 4 dagen
- 1.418 haTurkana West31 januari 2021 · 2 dagen
- 1.024 haTurkana Northjanuari 2021 · 2 dagen
- 656 haLoima30 januari 2021 · 5 dagen van 1.081 ha in totaal
- 2.710 haTurkana West30 januari 2021 · 4 dagen van 3.429 ha in totaal
- 6.073 haTurkana South29 januari 2021 · 8 dagen
- 1.994 haTurkana West26 januari 2021 · 8 dagen
- 12.496 haTurkana West26 januari 2021 · 8 dagen van 15.183 ha in totaal
- 1.111 haLoima25 januari 2021 · 12 dagen
- 1.406 haLoima24 januari 2021 · 6 dagen
- 2.920 haTurkana South24 januari 2021 · 5 dagen
- 1.249 haTurkana West19 januari 2021 · 3 dagen van 1.396 ha in totaal
- 1.422 haTurkana West14 januari 2021 · 3 dagen van 1.913 ha in totaal
- 1.753 haTurkana West14 januari 2021 · 1 dag
- 1.532 haTurkana West13 januari 2021 · 1 dag
- 233 haTurkana West7 januari 2021 · 3 dagen van 1.271 ha in totaal
- 7.535 haTurkana West6 januari 2021 · 11 dagen
- 5.304 haTurkana West5 januari 2021 · 11 dagen
- 859 haTurkana West27 december 2020 · 2 dagen van 1.174 ha in totaal
- 1.048 haTurkana West19 december 2020 · 1 dag
- 1.843 haTurkana Eastdecember 2020 · 3 dagen
- 1.219 haTurkana West12 december 2020 · 3 dagen van 1.304 ha in totaal
- 1.830 haTurkana Westaugustus 2020 · 3 dagen
- 1.365 haTurkana Northaugustus 2020 · 2 dagen
- 1.572 haTurkana Northjuni 2020 · 1 dag
- 1.172 haTurkana West24 januari 2020 · 2 dagen
- 1.635 haTurkana West21 januari 2020 · 3 dagen
- 6.506 haTurkana West19 januari 2020 · 7 dagen
- 1.622 haTurkana West18 januari 2020 · 3 dagen
- 1.119 haTurkana Eastmaart 2019 · 2 dagen
- 845 haSamburu North15 maart 2019 · 4 dagen van 5.225 ha in totaal
- 111 haSamburu North15 maart 2019 · 3 dagen van 1.872 ha in totaal
- 1.053 haTurkana Eastfebruari 2019 · 5 dagen
- 1.031 haTurkana South10 februari 2019 · 3 dagen
- 1.042 haTurkana Northfebruari 2019 · 1 dag
- 1.142 haTurkana South3 februari 2019 · 3 dagen
- 1.304 haTurkana North25 januari 2019 · 3 dagen
- 1.535 haTurkana North15 januari 2019 · 2 dagen
- 1.175 haTurkana Southjanuari 2019 · 2 dagen
- 1.613 haTurkana North28 oktober 2018 · 8 dagen
- 1.365 haTurkana North22 oktober 2018 · 4 dagen
- 1.071 haTurkana North1 oktober 2018 · 3 dagen
- 1.048 haTurkana Eastseptember 2018 · 5 dagen
- 1.224 haTurkana Westjanuari 2018 · 1 dag
- 1.204 haTurkana Southjanuari 2018 · 2 dagen
- 3.031 haTurkana Northfebruari 2017 · 2 dagen
- 2.003 haTurkana Northdecember 2016 · 4 dagen
- 2.252 haTurkana Westnovember 2016 · 2 dagen
- 1.178 haTurkana Northnovember 2016 · 2 dagen
- 3.089 haTurkana Westoktober 2016 · 4 dagen
- 1.893 haTurkana Northmaart 2016 · 2 dagen
- 1.042 haTurkana Southmaart 2016 · 2 dagen
- 1.025 haTurkana Westmaart 2016 · 1 dag
- 1.585 haTurkana North22 februari 2016 · 3 dagen
- 543 haTurkana Westfebruari 2016 · 1 dag van 1.012 ha in totaal
- 1.295 haTurkana North6 februari 2016 · 2 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/RCMRD GeoPortal, Africa GeoPortal (Public Domain). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.