Natuurbranden in Eastern Region
Eastern Region, Ghana: sinds 2016 zijn 42 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 10 van de 33 districten, met 85.308 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Kwahu Afram Plains South in 21 januari 2026, met 4.834 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 3).
Alleen branden van 2.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 85.308ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 4,5%
- 18.800 km²
- branden
- 42
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 10
- van 33
- Grootste brand
- 4.834ha
- Kwahu Afram Plains South · 21 januari 2026
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- za 31 Zeer laag 32° · 48 % · 30 km/h
- zo 1 Zeer laag 30° · 58 % · 27 km/h
- ma 2 Zeer laag 30° · 62 % · 26 km/h
- di 3 Zeer laag 30° · 70 % · 32 km/h
- wo 4 Zeer laag 29° · 61 % · 20 km/h
- do 5 Zeer laag 31° · 57 % · 25 km/h
- vr 6 Zeer laag 30° · 57 % · 22 km/h
- za 7 Zeer laag 31° · 58 % · 21 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Kwahu Afram Plains South 49.824 ha · 16 %
- Kwahu Afram Plains North 10.965 ha · 4,7 %
- Upper Manya 10.298 ha · 12 %
- Fanteakwa North 5.924 ha · 7,0 %
- Okere 2.595 ha · 8,4 %
- Yilo Krobo 2.414 ha · 5,0 %
- Fanteakwa South 1.708 ha · 6,5 %
- Kwahu South 786 ha · 1,0 %
- Lower Manya 540 ha · 1,8 %
- Kwahu East 252 ha · 0,4 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 31×Kwahu Afram Plains South49.824 ha
- 6×Kwahu Afram Plains North10.965 ha
- 4×Upper Manya10.298 ha
- 3×Fanteakwa North5.924 ha
- 2×Yilo Krobo2.414 ha
De grootste geregistreerde branden
- 4.834 haKwahu Afram Plains South21 januari 2026 · 12 dagen
- 4.480 haOkerejanuari 2016 · 4 dagen
- 4.323 haKwahu Afram Plains Southdecember 2021 · 12 dagen
- 4.201 haKwahu Afram Plains Northjanuari 2026 · 16 dagen
- 4.107 haFanteakwa Northjanuari 2016 · 18 dagen
- 3.958 haUpper Manya3 januari 2016 · 8 dagen
- 3.440 haKwahu Afram Plains South22 januari 2026 · 7 dagen
- 3.056 haUpper Manya1 januari 2016 · 12 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 7 | 23.297 | Kwahu Afram Plains South 4.834 ha |
| 2024 | 4 | 5.116 | Kwahu Afram Plains South 2.463 ha |
| 2022 | 4 | 5.935 | Kwahu Afram Plains South 2.972 ha |
| 2021 | 1 | 4.323 | Kwahu Afram Plains South 4.323 ha |
| 2020 | 5 | 5.603 | Kwahu Afram Plains South 2.392 ha |
| 2019 | 1 | 2.083 | Kwahu Afram Plains South 2.083 ha |
| 2018 | 2 | 4.307 | Kwahu Afram Plains South 2.611 ha |
| 2017 | 6 | 5.160 | Kwahu Afram Plains South 2.322 ha |
| 2016 | 12 | 29.484 | Okere 4.480 ha |
Alle branden in Eastern Region · 42
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 3.022 haKwahu Afram Plains South22 januari 2026 · 12 dagen
- 3.440 haKwahu Afram Plains South22 januari 2026 · 7 dagen
- 4.834 haKwahu Afram Plains South21 januari 2026 · 12 dagen
- 2.065 haKwahu Afram Plains South19 januari 2026 · 12 dagen
- 2.935 haKwahu Afram Plains South18 januari 2026 · 14 dagen
- 4.201 haKwahu Afram Plains Northjanuari 2026 · 16 dagen
- 2.800 haSene East2 januari 2026 · 38 dagen van 82.216 ha in totaal
- 2.463 haKwahu Afram Plains Southdecember 2024 · 21 dagen van 3.504 ha in totaal
- 511 haSene East5 december 2024 · 49 dagen van 95.315 ha in totaal
- 3 haSene East7 januari 2024 · 45 dagen van 99.561 ha in totaal
- 2.139 haKwahu Afram Plains Southjanuari 2024 · 19 dagen
- 2.077 haKwahu Afram Plains Southdecember 2022 · 9 dagen
- 121 haSekyere Afram Plains North14 december 2022 · 46 dagen van 118.389 ha in totaal
- 2.972 haKwahu Afram Plains Southjanuari 2022 · 17 dagen
- 765 haSekyere Afram Plains North12 januari 2022 · 33 dagen van 113.353 ha in totaal
- 4.323 haKwahu Afram Plains Southdecember 2021 · 12 dagen
- 17 haSekyere Afram Plains Northdecember 2020 · 29 dagen van 40.149 ha in totaal
- 2.298 haFanteakwa Northfebruari 2020 · 5 dagen
- 2.392 haKwahu Afram Plains Southjanuari 2020 · 10 dagen van 2.606 ha in totaal
- 838 haSekyere Afram Plains North10 januari 2020 · 25 dagen van 7.326 ha in totaal
- 57 haSene Eastjanuari 2020 · 43 dagen van 127.027 ha in totaal
- 2.083 haKwahu Afram Plains Southdecember 2019 · 13 dagen
- 1.696 haKwahu Afram Plains South28 december 2018 · 15 dagen van 2.284 ha in totaal
- 2.611 haKwahu Afram Plains South24 december 2018 · 10 dagen
- 293 haSene Eastdecember 2017 · 44 dagen van 89.521 ha in totaal
- 2.087 haKwahu Afram Plains Northdecember 2017 · 11 dagen
- 275 haSekyere Afram Plains North7 januari 2017 · 8 dagen van 2.002 ha in totaal
- 105 haSene East6 januari 2017 · 24 dagen van 10.975 ha in totaal
- 79 haSene East5 januari 2017 · 7 dagen van 4.943 ha in totaal
- 2.322 haKwahu Afram Plains Southjanuari 2017 · 4 dagen
- 2.299 haKwahu Afram Plains Southfebruari 2016 · 6 dagen
- 2.022 haUpper Manyafebruari 2016 · 10 dagen
- 2.151 haKwahu Afram Plains Northfebruari 2016 · 6 dagen
- 4.107 haFanteakwa Northjanuari 2016 · 18 dagen
- 2.276 haKwahu Afram Plains Southjanuari 2016 · 12 dagen
- 252 haAsante Akim Northjanuari 2016 · 5 dagen van 2.382 ha in totaal
- 4.480 haOkerejanuari 2016 · 4 dagen
- 2.014 haFanteakwa Southjanuari 2016 · 4 dagen
- 2.332 haUpper Manya3 januari 2016 · 7 dagen
- 3.958 haUpper Manya3 januari 2016 · 8 dagen
- 537 haSekyere Afram Plains North1 januari 2016 · 16 dagen van 11.570 ha in totaal
- 3.056 haUpper Manya1 januari 2016 · 12 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/Open Street Map (Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.