Naar de inhoud
worldfires

Natuurbranden in Lower Banta

Lower Banta, Sierra Leone, heeft sinds 2016 24 door GWIS geregistreerde grote branden gehad: 19.384 hectare verbrand binnen de gemeentegrenzen, 39% van de oppervlakte. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 0).

Alleen branden van 1.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.

Brandgevaar, vandaag en de komende dagen

FWI berekend met de verwachting van Open-Meteo
  1. zo 1 Zeer laag 32° · 63 % · 21 km/h
  2. ma 2 Zeer laag 30° · 76 % · 18 km/h
  3. di 3 Zeer laag 30° · 77 % · 24 km/h
  4. wo 4 Zeer laag 30° · 72 % · 20 km/h
  5. do 5 Zeer laag 31° · 68 % · 21 km/h
  6. vr 6 Zeer laag 31° · 68 % · 28 km/h
  7. za 7 Zeer laag 32° · 66 % · 25 km/h
  8. zo 8 Zeer laag 31° · 75 % · 28 km/h

Canadese Fire Weather Index, hetzelfde systeem dat Copernicus gebruikt, door WorldFires berekend uit de weersverwachting en twee maanden weer uit het verleden voor de toestand van de brandstof. Het is een schatting per gemeente, geen officiële waarschuwing: waarschuwingen komen van de hulpdienst van elk land.

De gemeente en haar branden

Sinds 2016

19.384
hectare verbrand
39 %
van de oppervlakte
24
branden
501
km²

Hoe vaak heeft Lower Banta gebrand?

Lower Banta heeft sinds 2016 24 keer gebrand, in 9 jaar: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2023, 2024, 2025 en 2026. De laatste keer: Natuurbrand bij Lower Banta, april 2026, met 812 hectare binnen de gemeente. Samen is dat 19.384 hectare verbrand binnen de gemeente, maar de werkelijk getroffen oppervlakte is 16.094 hectare, 32 % van de gemeente: een deel brandde meer dan eens.

  1. 2× 16
  2. 1× 17
  3.   18
  4. 1× 19
  5. 2× 20
  6. 1× 21
  7.   22
  8. 3× 23
  9. 5× 24
  10. 4× 25
  11. 5× 26
24
branden
9
jaren met brand
19.384
ha opgeteld
16.094
ha getroffen

Branden groter dan 1.000 hectare met een omtrek sinds 2016 die de gemeente, al was het maar deels, hebben bereikt. De opgetelde hectaren tellen elke brand; de getroffen oppervlakte telt grond die meermaals brandde maar één keer. Omtrekken en grenzen gecombineerd door WorldFires.

Waar het in Sierra Leone het vaakst heeft gebrand →

Branden die Lower Banta binnendrongen

  1. 812 ha Natuurbrand bij Lower Banta, april 2026 waar de brand begon 1,6% van de gemeente · 1.093 ha in totaal · 9 dagen
  2. 144 ha Natuurbrand bij Dasse, 25 maart 2026 0,3% van de gemeente · 1.176 ha in totaal · 17 dagen
  3. 1.552 ha Natuurbrand bij Lower Banta, 24 maart 2026 waar de brand begon 3,1% van de gemeente · 1.834 ha in totaal · 13 dagen
  4. 1.569 ha Natuurbrand bij Lower Banta, 19 maart 2026 waar de brand begon 3,1% van de gemeente · 1.559 ha in totaal · 19 dagen
  5. 814 ha Natuurbrand bij Lower Banta, 15 maart 2026 waar de brand begon 1,6% van de gemeente · 3.099 ha in totaal · 27 dagen
  6. 1.437 ha Natuurbrand bij Lower Banta, 20 maart 2025 waar de brand begon 2,9% van de gemeente · 1.428 ha in totaal · 3 dagen
  7. 617 ha Natuurbrand bij Bagruwa, 20 maart 2025 1,2% van de gemeente · 1.640 ha in totaal · 3 dagen
  8. 1.252 ha Natuurbrand bij Lower Banta, 7 maart 2025 waar de brand begon 2,5% van de gemeente · 1.245 ha in totaal · 16 dagen
  9. 348 ha Natuurbrand bij Imperri, 6 maart 2025 0,7% van de gemeente · 3.070 ha in totaal · 17 dagen
  10. 1.057 ha Natuurbrand bij Lower Banta, 30 maart 2024 waar de brand begon 2,1% van de gemeente · 1.050 ha in totaal · 4 dagen
  11. 1.456 ha Natuurbrand bij Lower Banta, 23 maart 2024 waar de brand begon 2,9% van de gemeente · 1.446 ha in totaal · 9 dagen
  12. 1.213 ha Natuurbrand bij Lower Banta, 23 maart 2024 waar de brand begon 2,4% van de gemeente · 1.439 ha in totaal · 11 dagen
  13. 32 ha Natuurbrand bij Bagruwa, 23 maart 2024 0,1% van de gemeente · 1.843 ha in totaal · 4 dagen
  14. 230 ha Natuurbrand bij Bagruwa, 22 maart 2024 0,5% van de gemeente · 2.637 ha in totaal · 5 dagen
  15. 372 ha Natuurbrand bij Bumpe Ngao, april 2023 0,7% van de gemeente · 2.262 ha in totaal · 7 dagen
  16. 1.077 ha Natuurbrand bij Lower Banta, april 2023 waar de brand begon 2,2% van de gemeente · 1.822 ha in totaal · 8 dagen
  17. 611 ha Natuurbrand bij Lower Banta, maart 2023 waar de brand begon 1,2% van de gemeente · 1.102 ha in totaal · 4 dagen
  18. 563 ha Natuurbrand bij Bagruwa, maart 2021 1,1% van de gemeente · 1.237 ha in totaal · 10 dagen
  19. 148 ha Natuurbrand bij Dasse, april 2020 0,3% van de gemeente · 1.287 ha in totaal · 3 dagen
  20. 1.278 ha Natuurbrand bij Lower Banta, maart 2020 waar de brand begon 2,6% van de gemeente · 1.270 ha in totaal · 4 dagen
  21. 1.178 ha Natuurbrand bij Lower Banta, april 2019 waar de brand begon 2,4% van de gemeente · 1.170 ha in totaal · 4 dagen
  22. 160 ha Natuurbrand bij Bagruwa, 8 april 2017 0,3% van de gemeente · 3.579 ha in totaal · 10 dagen
  23. 885 ha Natuurbrand bij Lower Banta, april 2016 waar de brand begon 1,8% van de gemeente · 1.277 ha in totaal · 14 dagen
  24. 579 ha Natuurbrand bij Lower Banta, maart 2016 waar de brand begon 1,2% van de gemeente · 1.182 ha in totaal · 8 dagen

Waar deze gegevens vandaan komen

De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/openAfrica, geoBoundaries (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).

Laat me weten wat hier brandt

Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.