Požari: Lower Banta
Lower Banta, Sijera Leone, imao je 24 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 19.384 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 39 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).
Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- pet 6 Vrlo niska 31° · 67 % · 26 km/h
- sub 7 Vrlo niska 31° · 70 % · 18 km/h
- ned 8 Vrlo niska 31° · 73 % · 17 km/h
- pon 9 Vrlo niska 29° · 78 % · 30 km/h
- uto 10 Vrlo niska 30° · 76 % · 18 km/h
- sri 11 Vrlo niska 30° · 75 % · 24 km/h
- čet 12 Vrlo niska 31° · 74 % · 22 km/h
- pet 13 Vrlo niska 30° · 76 % · 24 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu
Dim danas: Lower Banta – prognoza iz sata u sat
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 19.384
- izgorjelih hektara
- 39 %
- općine
- 24
- požara
- 501
- km²
Lower Banta: koliko je puta ovdje gorjelo?
Lower Banta: od 2016. ovdje je gorjelo 24 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Lower Banta, travanj 2026, s 812 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 19.384 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 16.094 hektara, 32 % područja: dio je gorio više puta.
- 24
- požara
- 9
- godine s požarom
- 19.384
- ha ukupno
- 16.094
- ha zasebno
Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Lower Banta
- 812 ha Požar Lower Banta, travanj 2026 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 1.093 ha · 9 dana
- 144 ha Požar Dasse, 25. ožujka 2026. 0,3 % općine · ukupno 1.176 ha · 17 dana
- 1.552 ha Požar Lower Banta, 24. ožujka 2026. ovdje je počeo 3,1 % općine · ukupno 1.834 ha · 13 dana
- 1.569 ha Požar Lower Banta, 19. ožujka 2026. ovdje je počeo 3,1 % općine · ukupno 1.559 ha · 19 dana
- 814 ha Požar Lower Banta, 15. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.962 ha · 27 dana
- 1.437 ha Požar Lower Banta, 20. ožujka 2025. ovdje je počeo 2,9 % općine · ukupno 1.428 ha · 3 dana
- 617 ha Požar Bagruwa, 20. ožujka 2025. 1,2 % općine · ukupno 1.640 ha · 3 dana
- 1.252 ha Požar Lower Banta, 7. ožujka 2025. ovdje je počeo 2,5 % općine · ukupno 1.245 ha · 16 dana
- 348 ha Požar Imperri, 6. ožujka 2025. 0,7 % općine · ukupno 3.062 ha · 17 dana
- 1.057 ha Požar Lower Banta, 30. ožujka 2024. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 1.050 ha · 4 dana
- 1.456 ha Požar Lower Banta, 23. ožujka 2024. ovdje je počeo 2,9 % općine · ukupno 1.446 ha · 9 dana
- 1.213 ha Požar Lower Banta, 23. ožujka 2024. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 1.439 ha · 11 dana
- 32 ha Požar Bagruwa, 23. ožujka 2024. 0,1 % općine · ukupno 1.843 ha · 4 dana
- 230 ha Požar Bagruwa, 22. ožujka 2024. 0,5 % općine · ukupno 2.637 ha · 5 dana
- 372 ha Požar Bumpe Ngao, travanj 2023 0,7 % općine · ukupno 2.262 ha · 7 dana
- 1.077 ha Požar Lower Banta, travanj 2023 ovdje je počeo 2,2 % općine · ukupno 1.822 ha · 8 dana
- 611 ha Požar Lower Banta, ožujak 2023 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.102 ha · 4 dana
- 563 ha Požar Bagruwa, ožujak 2021 1,1 % općine · ukupno 1.237 ha · 10 dana
- 148 ha Požar Dasse, travanj 2020 0,3 % općine · ukupno 1.287 ha · 3 dana
- 1.278 ha Požar Lower Banta, ožujak 2020 ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 1.270 ha · 4 dana
- 1.178 ha Požar Lower Banta, travanj 2019 ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 1.170 ha · 4 dana
- 160 ha Požar Bagruwa, 8. travnja 2017. 0,3 % općine · ukupno 3.579 ha · 10 dana
- 885 ha Požar Lower Banta, travanj 2016 ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 1.277 ha · 14 dana
- 579 ha Požar Lower Banta, ožujak 2016 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.182 ha · 8 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/openAfrica, geoBoundaries (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.