Natuurbranden in San Esteban
San Esteban, Honduras, heeft sinds 2016 23 door GWIS geregistreerde grote branden gehad: 47.853 hectare verbrand binnen de gemeentegrenzen, 25% van de oppervlakte. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 0).
Alleen branden van 1.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI berekend met de verwachting van Open-Meteo- zo 1 Zeer laag 28° · 64 % · 33 km/h
- ma 2 Zeer laag 26° · 77 % · 28 km/h
- di 3 Zeer laag 28° · 65 % · 21 km/h
- wo 4 Zeer laag 27° · 65 % · 27 km/h
- do 5 Zeer laag 28° · 63 % · 30 km/h
- vr 6 Zeer laag 28° · 66 % · 32 km/h
- za 7 Zeer laag 24° · 88 % · 30 km/h
- zo 8 Zeer laag 28° · 65 % · 25 km/h
Canadese Fire Weather Index, hetzelfde systeem dat Copernicus gebruikt, door WorldFires berekend uit de weersverwachting en twee maanden weer uit het verleden voor de toestand van de brandstof. Het is een schatting per gemeente, geen officiële waarschuwing: waarschuwingen komen van de hulpdienst van elk land.
De gemeente en haar branden
Sinds 2016
- 47.853
- hectare verbrand
- 25 %
- van de oppervlakte
- 23
- branden
- 1.914
- km²
Hoe vaak heeft San Esteban gebrand?
San Esteban heeft sinds 2016 23 keer gebrand, in 6 jaar: 2016, 2020, 2021, 2023, 2024 en 2026. De laatste keer: Natuurbrand bij San Esteban, 9 mei 2026, met 4.437 hectare binnen de gemeente. Samen is dat 47.853 hectare verbrand binnen de gemeente, maar de werkelijk getroffen oppervlakte is 36.238 hectare, 19 % van de gemeente: een deel brandde meer dan eens.
- 23
- branden
- 6
- jaren met brand
- 47.853
- ha opgeteld
- 36.238
- ha getroffen
Branden groter dan 1.000 hectare met een omtrek sinds 2016 die de gemeente, al was het maar deels, hebben bereikt. De opgetelde hectaren tellen elke brand; de getroffen oppervlakte telt grond die meermaals brandde maar één keer. Omtrekken en grenzen gecombineerd door WorldFires.
Branden die San Esteban binnendrongen
- 4.437 ha Natuurbrand bij San Esteban, 9 mei 2026 waar de brand begon 2,3% van de gemeente · 4.972 ha in totaal · 19 dagen
- 1.746 ha Natuurbrand bij San Esteban, 5 mei 2026 waar de brand begon 0,9% van de gemeente · 1.736 ha in totaal · 14 dagen
- 1.291 ha Natuurbrand bij San Esteban, 13 mei 2024 waar de brand begon 0,7% van de gemeente · 1.312 ha in totaal · 9 dagen
- 256 ha Natuurbrand bij Gualaco, 7 mei 2024 0,1% van de gemeente · 1.102 ha in totaal · 14 dagen
- 1.521 ha Natuurbrand bij San Esteban, 5 mei 2024 waar de brand begon 0,8% van de gemeente · 1.512 ha in totaal · 14 dagen
- 2.972 ha Natuurbrand bij San Esteban, 3 mei 2024 waar de brand begon 1,6% van de gemeente · 2.954 ha in totaal · 23 dagen
- 3.025 ha Natuurbrand bij San Esteban, 1 mei 2024 waar de brand begon 1,6% van de gemeente · 3.008 ha in totaal · 21 dagen
- 1.204 ha Natuurbrand bij San Esteban, 17 mei 2023 waar de brand begon 0,6% van de gemeente · 1.196 ha in totaal · 10 dagen
- 1.224 ha Natuurbrand bij San Esteban, 16 mei 2023 waar de brand begon 0,6% van de gemeente · 1.222 ha in totaal · 13 dagen
- 1.222 ha Natuurbrand bij San Esteban, 4 mei 2023 waar de brand begon 0,6% van de gemeente · 1.214 ha in totaal · 9 dagen
- 1.127 ha Natuurbrand bij San Esteban, 4 mei 2023 waar de brand begon 0,6% van de gemeente · 1.305 ha in totaal · 8 dagen
- 1.157 ha Natuurbrand bij San Esteban, 30 april 2023 waar de brand begon 0,6% van de gemeente · 1.151 ha in totaal · 6 dagen
- 1.435 ha Natuurbrand bij San Esteban, 9 april 2023 waar de brand begon 0,8% van de gemeente · 1.426 ha in totaal · 9 dagen
- 217 ha Natuurbrand bij Gualaco, 8 april 2023 0,1% van de gemeente · 1.102 ha in totaal · 12 dagen
- 15.182 ha Natuurbrand bij San Esteban, 2 april 2023 waar de brand begon 7,9% van de gemeente · 15.095 ha in totaal · 30 dagen
- 1.198 ha Natuurbrand bij San Esteban, 29 april 2021 waar de brand begon 0,6% van de gemeente · 1.191 ha in totaal · 4 dagen
- 1.059 ha Natuurbrand bij San Esteban, 26 april 2021 waar de brand begon 0,6% van de gemeente · 1.053 ha in totaal · 9 dagen
- 1.252 ha Natuurbrand bij San Esteban, 26 april 2020 waar de brand begon 0,6% van de gemeente · 1.246 ha in totaal · 10 dagen
- 643 ha Natuurbrand bij San Esteban, 21 april 2020 waar de brand begon 0,3% van de gemeente · 1.456 ha in totaal · 9 dagen
- 3.127 ha Natuurbrand bij San Esteban, 19 april 2020 waar de brand begon 1,6% van de gemeente · 3.310 ha in totaal · 12 dagen
- 1.569 ha Natuurbrand bij San Esteban, 10 april 2020 waar de brand begon 0,8% van de gemeente · 1.560 ha in totaal · 8 dagen
- 2 ha Natuurbrand bij Gualaco, 3 april 2020 0,0% van de gemeente · 5.844 ha in totaal · 31 dagen
- 987 ha Natuurbrand bij San Esteban, mei 2016 waar de brand begon 0,5% van de gemeente · 1.030 ha in totaal · 9 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/ICF - Instituto Nacional de Conservación y Desarrollo Forestal, Áreas Protegidas y Vida Silvestre, Gobierno de la República de Honduras (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.