Verbrande oppervlakte
alleen satellietPerimeter gepubliceerd door MTBS (USGS/USFS).
- Bron
- MTBS (USGS/USFS)
- Datum
- 24 feb 2024 – 29 feb 2024
+− controle
Aan deze pagina is geen officieel register gekoppeld om mee te vergelijken.
De brand begon op 24 februari 2024 in Potter, Verenigde Staten, en satellieten zagen hem 6 dagen lang branden. Amerikaanse instanties (MTBS / NIFC) brachten een officiële verbrande omtrek van 59.082 hectare in kaart, verdeeld over 4 county’s.
Het is de 3e grootste brand in Texas sinds 2016 (van 327 met een eigen pagina). Nummer 10 in Verenigde Staten in 2024, van 371.
Perimeter gepubliceerd door MTBS (USGS/USFS).
Aan deze pagina is geen officieel register gekoppeld om mee te vergelijken.
Van 24 feb 2024 tot 29 feb 2024: eerste en laatste dag met vuur op de pagina.
Satellieten komen maar een paar keer per dag over en wolken of rook kunnen het vuur verbergen: het uitblijven van detecties is geen officiële melding dat de brand geblust is. Het is de hulpdienst van elk land die een brand onder controle of geblust verklaart.
Eerste dag met vuur die de satellieten of de perimeter laten zien.
Aan deze pagina is geen officieel register gekoppeld: het tijdstip van de melding en de oorzaak zijn hier niet bekend.
VIIRS-detecties op 375 m. De felste detectie: 104 MW.
Er is geen officieel register om mee te vergelijken. Elke detectie is een pixel uit één satellietpassage, geen aparte brand.
Opgeteld stralingsvermogen op 28 februari 2024; detecties die dag: 233.
Het stralingsvermogen (FRP) meet de energie die het vuur uitstraalt als de satelliet overkomt. Per dag opgeteld vergelijkt het de intensiteit, niet de oppervlakte.
Meteorologische brandgevaarindex FWI (Canadees systeem), door WorldFires berekend voor de dag waarop de brand begon. Opeenvolgende dagen zonder regen daarvoor: 12.
Dit is een index berekend met gegevens van een weermodel, geen meting van de brand en geen officiële waarschuwing. Waarschuwingen voor brandgevaar komen van de bevoegde instantie in elk land. Alarmnummer en officiële waarschuwingen
Maximum van 27,4 °C en minimale luchtvochtigheid van 15 % op 26 februari 2024; windstoten van 89 km/u op 27 februari 2024.
Dit zijn modelwaarden voor een cel van ongeveer 25 km, niet van een weerstation: ze kunnen afwijken van metingen ter plaatse.
Geschatte bewoners binnen de perimeter en 35 ha bebouwing (raster van 100 m, tijdvak 2025).
Dit is een schatting op cellen van 100 m, gemaakt met satellietbeelden en volkstellingen: het betekent niet dat er huizen zijn afgebrand of dat er slachtoffers vielen. De omtrek bevat ook gebied dat niet heeft gebrand.
Het wijzigingslogboek van deze pagina wordt bijgehouden sinds 24 oktober 2026: elke nacht wordt vergeleken wat ze publiceert en wordt het verschil genoteerd. Wat ervoor ligt, wordt gereconstrueerd met de datum van elke bron en als gereconstrueerd gemarkeerd.
Elke nacht wordt een momentopname opgeslagen van wat de pagina toont. Als er iets verandert, verschijnt dat in de lijst als logboekregel.
Een versie bewaart oppervlakte, data, naam en officieel register; de oppervlakte zoals die werd genoteerd (wijzigingen onder 2 % worden niet genoteerd). Kaart, detecties en weer tonen altijd de stand van vandaag.
| fecha | focos_viirs | frp_mw | tmax_c | tmin_c | hr_min_pct | viento_max_kmh | racha_max_kmh | precip_mm | fwi | clase_fwi | dentro_del_incendio |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024-02-24 | 4 | 43 | 23,8 | -0,1 | 8 | 30,1 | 54,4 | 0 | 29,4 | alto | 1 |
| 2024-02-25 | 18 | 195 | 26,3 | 6,8 | 5 | 22,2 | 42,1 | 0 | 28,3 | alto | 1 |
| 2024-02-26 | 0 | 0 | 27,4 | 10,3 | 15 | 47,6 | 79,9 | 0 | 51,5 | extremo | 1 |
| 2024-02-27 | 96 | 1.341 | 23 | 2,1 | 19 | 52,2 | 89,3 | 0 | 52,2 | extremo | 1 |
| 2024-02-28 | 233 | 2.075 | 9,3 | -4,7 | 21 | 29,3 | 51,1 | 0 | 25,8 | alto | 1 |
| 2024-02-29 | 6 | 13 | 6,4 | -0,6 | 43 | 29,6 | 55,4 | 1,4 | 7 | bajo | 1 |
| 2024-03-01 | 0 | 0 | 23 | 2,6 | 14 | 22,1 | 37,8 | 0 | 19,5 | moderado | 0 |
| 2024-03-02 | 0 | 0 | 25,1 | 7,2 | 7 | 38,7 | 59 | 0 | 44,8 | muy_alto | 0 |
| 2024-03-03 | 0 | 0 | 25,2 | 11,4 | 11 | 39,1 | 67 | 0 | 46,9 | muy_alto | 0 |
| 2024-03-04 | 0 | 0 | 16,3 | 7,7 | 22 | 30,7 | 38,5 | 0 | 32,3 | alto | 0 |
| 2024-03-05 | 0 | 0 | 15,9 | -0,1 | 35 | 17,7 | 31,7 | 0 | 18,7 | moderado | 0 |
| 2024-03-06 | 0 | 0 | 19,5 | 0,1 | 24 | 21,7 | 36 | 0 | 21,3 | moderado | 0 |
| 2024-03-07 | 0 | 0 | 20,7 | 8,9 | 18 | 26,4 | 48,6 | 0 | 27,6 | alto | 0 |
| 2024-03-08 | 0 | 0 | 5,7 | 0,3 | 63 | 31,9 | 56,5 | 0,1 | 17,7 | moderado | 0 |
| 2024-03-09 | 0 | 0 | 11,8 | -1,2 | 31 | 24,2 | 36,7 | 0 | 16,8 | moderado | 0 |
| 2024-03-10 | 0 | 0 | 19,3 | -1,2 | 18 | 19,2 | 37,8 | 0 | 21,5 | alto | 0 |
Het bestand wordt in je browser gemaakt met de gegevens van deze pagina: één bestand per brand, per dag opgeteld en zonder losse detecties.
Werkt zichzelf bij zolang de brand actief is en linkt naar deze pagina. Gratis, met de bronvermelding onderaan.
Bronnen van deze pagina: MTBS (USGS/USFS), NASA FIRMS (VIIRS), ERA5 (ECMWF/Copernicus C3S) · Open-Meteo.com (CC BY 4.0), GHSL (JRC). Open-Meteo.com · Hoe we de brandpagina’s maken: methodologie
Het stralingsvermogen van het vuur dat elke dag werd gedetecteerd, in megawatt, en het aantal hittepunten. De magenta balk markeert de dag met de meeste activiteit.
Het had 12 dagen niet geregend (1 mm of meer) toen de brand begon.
13% van de omtrek valt samen met eerdere branden die sinds 2016 zijn geregistreerd: 2.586 ha in 2016, 328 ha in 2017, 357 ha in 2018, 590 ha in 2021, 3.981 ha in 2022.
Grens van Amsterdam: geoBoundaries · National Georegister (CC0 1.0).
Grens van Parijs: geoBoundaries · Institut national de l'information géographique et forestière (IGN-F) (Etalab Open License 2.0).
Grens van Londen: geoBoundaries · Office for National Statistics (Open Government Licence v3.0).
Grens van Madrid: geoBoundaries · Open Data ESRI, IGN Central Registry of Cartography Area (CC BY 4.0).
Dit vergelijkt de grootte, niet de ligging: beide vormen staan op dezelfde schaal, met het noorden boven, en over elkaar gecentreerd.
Verbrande oppervlakte binnen elke county, berekend door de officiële omtrek te combineren met de bestuurlijke grenzen. De afstand is gemeten van het punt dat het centrum van elk gebied markeert tot het dichtstbijzijnde vuur: dat het op een kilometer bleef, betekent niet dat het de huizen bereikte.
Binnen de omtrek lag ongeveer 35 hectare bebouwd oppervlak en woonden ongeveer 900 mensen (GHSL 2025, schatting op basis van satellietbeelden).
Dit is een schatting op cellen van 100 m, gemaakt met satellietbeelden en volkstellingen: het betekent niet dat er huizen zijn afgebrand of dat er slachtoffers vielen. De omtrek bevat ook gebied dat niet heeft gebrand. Het GHSL-tijdvak 2025 is een projectie op basis van gegevens van 2020 en eerder.
Bron: Global Human Settlement Layer (GHS-BUILT-S en GHS-POP R2023A), Gemeenschappelijk Centrum voor Onderzoek (JRC) van de Europese Commissie, © Europese Unie, CC BY 4.0. Som binnen de omtrek berekend door WorldFires. human-settlement.emergency.copernicus.eu
ERA5-heranalyse van het ECMWF op de plek van de brand, de standaardbron voor het weer van vroegere dagen, en de Canadese Fire Weather Index (hetzelfde systeem dat Copernicus gebruikt), door WorldFires berekend uit die gegevens. De dagen na de brand lopen door tot de eerste regen.
Open-Meteo.com (CC BY 4.0) · Copernicus Climate Change Service (ERA5)
Begon bij Harde wind: 27 % van de oppervlakte in Verenigde Staten Zeer droge lucht: 40 % van de oppervlakte in Verenigde Staten
| Dag | Maximum | Min. luchtvochtigheid | Zwaarste windstoot | Regen | Gevaar (FWI) |
|---|---|---|---|---|---|
| 24 feb | 23,8 °C | 8 % | 54 km/h | 0,0 mm | Hoog 29 |
| 25 feb | 26,3 °C | 5 % | 42 km/h | 0,0 mm | Hoog 28 |
| 26 feb | 27,4 °C | 15 % | 80 km/h | 0,0 mm | Extreem 52 |
| 27 feb | 23,0 °C | 19 % | 89 km/h | 0,0 mm | Extreem 52 |
| 28 feb | 9,3 °C | 21 % | 51 km/h | 0,0 mm | Hoog 26 |
| 29 feb | 6,4 °C | 43 % | 55 km/h | 1,4 mm | Laag 7 |
| 1 mrt erna | 23,0 °C | 14 % | 38 km/h | 0,0 mm | Matig 20 |
| 2 mrt erna | 25,1 °C | 7 % | 59 km/h | 0,0 mm | Zeer hoog 45 |
| 3 mrt erna | 25,2 °C | 11 % | 67 km/h | 0,0 mm | Zeer hoog 47 |
| 4 mrt erna | 16,3 °C | 22 % | 38 km/h | 0,0 mm | Hoog 32 |
| 5 mrt erna | 15,9 °C | 35 % | 32 km/h | 0,0 mm | Matig 19 |
| 6 mrt erna | 19,5 °C | 24 % | 36 km/h | 0,0 mm | Matig 21 |
| 7 mrt erna | 20,7 °C | 18 % | 49 km/h | 0,0 mm | Hoog 28 |
| 8 mrt erna | 5,7 °C | 63 % | 56 km/h | 0,1 mm | Matig 18 |
| 9 mrt erna | 11,8 °C | 31 % | 37 km/h | 0,0 mm | Matig 17 |
| 10 mrt erna | 19,3 °C | 18 % | 38 km/h | 0,0 mm | Hoog 22 |
Hij begon met een FWI van 29,4, een minimale luchtvochtigheid van 8 % en 12 dagen zonder regen. Branden in de omgeving die sinds 2016 met zulk weer begonnen: 18.
Eerste regen (1 mm of meer) na het einde: 3,3 mm op 11 mrt.
Eerste regen (1 mm of meer) na het einde: 1,8 mm op 12 feb.
Eerste regen (1 mm of meer) na het einde: 2,2 mm op 13 feb.
Eerste regen (1 mm of meer) na het einde: 18,6 mm op 21 apr.
Eerste regen (1 mm of meer) na het einde: geen in de tien dagen erna.
Hij was 44,7 keer zo groot als de mediaan van zijn tweelingen en duurde 6 dagen, tegenover 2 dagen.
Geen van zijn 18 tweelingen brandde groter. Het weer van de eerste dag verklaart niet alles: ook de wind van de dagen erna, de brandstof en de bestrijding tellen mee. Bij 3 van de 18 viel in de tien dagen na het einde zelfs geen 1 mm: ze doofden zonder regen. Bij de rest bracht de eerste regendag een mediaan van 2,2 mm.
Dit is een verzameling vergelijkbare gevallen: ze toont wat meestal gebeurt, niet wat er gaat gebeuren. Onder de 15 tweelingen geven we geen cijfers. Hoe we het berekenen
Hij werd op 29 feb als beëindigd beschouwd en in de tien dagen erna viel zelfs geen 1 mm: hij doofde zonder regen. Tweelingen met regen aan het eind: 15 van de 18, met een mediaan van 2,2 mm.
Weer op deze pagina: Open-Meteo.com (CC BY 4.0) · Copernicus Climate Change Service (ERA5)
Sleep de lijn om hetzelfde terrein voor en na de brand te vergelijken.
Is het bewolkt op die dag, kies dan een andere datum: elke satelliet komt één keer per dag over. In valse kleuren is verbrand terrein bruin of rood.
Op 28 februari 2024 bereikte de lucht naast de brand 78 µg/m³ PM2,5. Het daggemiddelde was 18: 1,2 keer de daggrens van de WHO (15).
Deeltjes volgens het CAMS-model van Copernicus in het midden van de omtrek; het zijn geen metingen in elke plaats. De lichte balk is het slechtste uur, de donkere het daggemiddelde.
Open-Meteo.com (CC BY 4.0) · Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS)
| Datum en tijd | Satelliet | FRP (MW) | Lat | Lon |
|---|
Een satellietdetectie is geen officieel bericht. De definitieve cijfers en de status van de brand worden gepubliceerd door de hulpdienst van elk land.
Alarmnummer: 911 · Alarmnummer en officiële waarschuwingen
Controle per satelliet
Geen wijzigingen sinds 24 oktober 2026.
RSS Wijzigingen van deze pagina Met controles en citeerbare versie
Deze pagina is gemaakt met satellietgegevens en officiële registers en zit er soms naast: verkeerde data, de verkeerde plaats, twee branden samengevoegd of iets wat helemaal geen natuurbrand was. Kent u deze brand van dichtbij — u woont er, zag hem, hielp blussen of deed er als journalist verslag van —, vertel ons dan wat er echt gebeurde en we controleren het.
De omtrek is officieel en behoort tot het publieke domein. Voor afgesloten jaren komt hij van MTBS (Monitoring Trends in Burn Severity), een programma van de U.S. Geological Survey en de USDA Forest Service, die hem op Landsat- en Sentinel-2-beelden in kaart brengen. Voor het lopende en het vorige jaar komt hij van WFIGS van het National Interagency Fire Center (NIFC): incidentomtrekken die blusploegen, vliegtuigen en beelden in kaart brengen. De hittedetecties komen van de VIIRS-sensoren aan boord van Suomi-NPP en NOAA-20, verspreid door NASA FIRMS met een resolutie van 375 meter. De countygrenzen komen van geoBoundaries ADM2 (Public Domain). De oppervlakte per county berekent WorldFires door de omtrek met die grenzen te combineren, dus die kan licht afwijken van de officiële cijfers.