Požari: Ziguinchor
Ziguinchor, Senegal: 44 požara sa stranicom ušla su u 4 od njezinih 8 okruga od 2016., s 135.332 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Sindian u 8. veljače 2026., s 13.067 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 2).
Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 135.332ha
- Od 2016.
- Županije
- 18%
- 7.401 km²
- požara
- 44
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 4
- od 8
- Najveći požar
- 13.067ha
- Sindian · 8. veljače 2026.
- Stanovnici
- —
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- uto 3 Vrlo niska 30° · 62 % · 19 km/h
- sri 4 Vrlo niska 31° · 62 % · 16 km/h
- čet 5 Niska 32° · 53 % · 26 km/h
- pet 6 Niska 33° · 49 % · 27 km/h
- sub 7 Niska 34° · 49 % · 19 km/h
- ned 8 Niska 34° · 50 % · 19 km/h
- pon 9 Niska 33° · 42 % · 27 km/h
- uto 10 Niska 33° · 59 % · 18 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
Najveći zabilježeni požari
- 13.067 haSindian8. veljače 2026. · 17 dana
- 7.583 haSindian7. veljače 2022. · 16 dana
- 5.232 haSindianožujak 2023 · 10 dana
- 5.181 haSindian22. veljače 2021. · 6 dana
- 4.811 haKataba12. travnja 2022. · 9 dana
- 4.264 haKataba14. ožujka 2026. · 9 dana
- 3.772 haSindianveljača 2017 · 8 dana
- 3.754 haKataba12. ožujka 2023. · 9 dana
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
| Godina | požara | izgorjelih hektara | Najveći u godini |
|---|---|---|---|
| 2026 | 7 | 29.901 | Sindian 13.067 ha |
| 2025 | 2 | 6.339 | Sindian 3.350 ha |
| 2024 | 1 | 2.320 | Tanghori 2.320 ha |
| 2023 | 4 | 12.252 | Sindian 5.232 ha |
| 2022 | 10 | 29.752 | Sindian 7.583 ha |
| 2021 | 6 | 17.340 | Sindian 5.181 ha |
| 2020 | 5 | 13.453 | Sindian 3.232 ha |
| 2019 | 3 | 7.994 | Sindian 2.870 ha |
| 2018 | 1 | 2.299 | Sindian 2.299 ha |
| 2017 | 3 | 9.464 | Sindian 3.772 ha |
| 2016 | 2 | 4.219 | Tanghori 2.182 ha |
Svi požari: Ziguinchor · 44
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 2.968 haSindiantravanj 2026 · 6 dana
- 2.117 haKataba125. ožujka 2026. · 16 dana
- 4.264 haKataba14. ožujka 2026. · 9 dana
- 2.499 haSindian18. veljače 2026. · 8 dana
- 2.216 haBonaveljača 2026 · 20 dana od ukupno 25.642 ha
- 13.067 haSindian8. veljače 2026. · 17 dana
- 2.770 haSindian8. veljače 2026. · 11 dana
- 3.350 haSindianožujak 2025 · 4 dana
- 2.989 haTanghoriožujak 2025 · 7 dana
- 2.320 haTanghoriveljača 2024 · 7 dana
- 2.261 haKataba18. ožujka 2023. · 6 dana
- 3.754 haKataba12. ožujka 2023. · 9 dana
- 1.006 haBonaožujak 2023 · 12 dana od ukupno 12.864 ha
- 5.232 haSindianožujak 2023 · 10 dana
- 2.061 haTendouktravanj 2022 · 5 dana
- 2.285 haKataba17. travnja 2022. · 5 dana
- 4.811 haKataba12. travnja 2022. · 9 dana
- 2.977 haKataba1ožujak 2022 · 6 dana
- 1.056 haBona4. ožujka 2022. · 15 dana od ukupno 4.919 ha
- 2.359 haSindianožujak 2022 · 9 dana
- 2.498 haSindian8. veljače 2022. · 8 dana
- 7.583 haSindian7. veljače 2022. · 16 dana
- 2.104 haSindian2. veljače 2022. · 15 dana
- 2.019 haSindiansiječanj 2022 · 8 dana
- 3.585 haSindianožujak 2021 · 3 dana
- 2.459 haSindian23. veljače 2021. · 7 dana
- 2.059 haSindian23. veljače 2021. · 5 dana
- 3.730 haSindian22. veljače 2021. · 7 dana
- 5.181 haSindian22. veljače 2021. · 6 dana
- 326 haBona21. veljače 2021. · 13 dana od ukupno 4.139 ha
- 2.053 haKataba17. veljače 2020. · 9 dana
- 2.397 haSindian6. veljače 2020. · 5 dana
- 2.806 haKataba15. veljače 2020. · 11 dana
- 3.232 haSindian1. veljače 2020. · 21 dan
- 2.966 haSindiansiječanj 2020 · 12 dana
- 2.464 haSindianožujak 2019 · 3 dana
- 2.660 haKataba1veljača 2019 · 4 dana
- 2.870 haSindiansiječanj 2019 · 10 dana
- 2.299 haSindianožujak 2018 · 3 dana
- 2.108 haKataba119. ožujka 2017. · 7 dana od ukupno 2.277 ha
- 3.583 haKataba115. ožujka 2017. · 23 dana
- 3.772 haSindianveljača 2017 · 8 dana
- 2.037 haSindiantravanj 2016 · 4 dana
- 2.182 haTanghoriožujak 2016 · 11 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Government of Senegal, OCHA ROWCA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.