Požari: Aude
Aude, Francuska: 16 požara sa stranicom ušlo je u 43 od njezinih 433 komuna od 2016., s 19.601 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Ribaute u kolovoz 2025, s 11.396 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).
Zapis imaju samo požari od 100 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 19.601ha
- Od 2016.
- Županije
- 3,1%
- 6.350 km²
- požara
- 16
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 43
- od 433
- Najveći požar
- 11.396ha
- Ribaute · kolovoz 2025
- Stanovnici
- 367.265
- 53,4 ha izgorjelo na tisuću stanovnika
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- čet 5 Vrlo niska 13° · 66 % · 32 km/h
- pet 6 Vrlo niska 15° · 44 % · 21 km/h
- sub 7 Vrlo niska 13° · 68 % · 32 km/h
- ned 8 Vrlo niska 14° · 68 % · 34 km/h
- pon 9 Vrlo niska 17° · 71 % · 37 km/h
- uto 10 Vrlo niska 16° · 82 % · 30 km/h
- sri 11 Vrlo niska 16° · 82 % · 45 km/h
- čet 12 Vrlo niska 17° · 72 % · 40 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- Fontjoncouse 139 stan. 2.138 ha · 77 %
- Saint-Laurent-de-la-Cabrerisse 753 stan. 1.821 ha · 72 %
- Villesèque-des-Corbières 386 stan. 1.617 ha · 51 %
- Narbonne 57.587 stan. 1.272 ha · 7,3 %
- Durban-Corbières 649 stan. 1.213 ha · 48 %
- Jonquières 45 stan. 1.063 ha · 78 %
- Thézan-des-Corbières 573 stan. 1.027 ha · 39 %
- Coustouge 117 stan. 911 ha · 95 %
- Monze 243 stan. 597 ha · 41 %
- Montredon-des-Corbières 1.485 stan. 596 ha · 34 %
- Tournissan 292 stan. 588 ha · 49 %
- Bages 720 stan. 582 ha · 26 %
Što gori u županiji
- Makija54 %
- Poljoprivredna područja26 %
- Crnogorične šume9,4 %
- Mješovite šume5,5 %
- Šikare i prijelazna vegetacija1,9 %
- Ostala prirodna područja1,4 %
- Listopadne šume0,8 %
- Izgrađena područja0,5 %
Općine koje gore iznova i iznova
Općine s dva ili više požara većih od 100 ha od 2016.
- 4×Narbonne1.272 ha
- 3×Montredon-des-Corbières596 ha
- 3×Fabrezan517 ha
- 2×Thézan-des-Corbières1.027 ha
- 2×Moux571 ha
- 2×Sigean415 ha
- 2×Mailhac390 ha
- 2×Fontcouverte332 ha
Najveći zabilježeni požari
- 11.396 haRibautekolovoz 2025 · 3 dana
- 1.564 haBagessrpanj 2025 · 2 dana
- 1.116 haPaziolsrujan 2016 · 1 dan
- 1.107 haMonzekolovoz 2019 · 1 dan
- 810 haMouxsrpanj 2021 · 2 dana
- 745 haMontredon-des-Corbièressrpanj 2016 · 2 dana
- 562 haBeaufortsrpanj 2026 · 2 dana
- 383 haMailhacsrpanj 2016 · 3 dana
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
Svi požari: Aude · 16
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 162 haPuilaurensrujan 2026 · 2 dana
- 562 haBeaufortsrpanj 2026 · 2 dana
- 11.396 haRibautekolovoz 2025 · 3 dana
- 256 haSigeansrpanj 2025 · 1 dan
- 1.564 haBagessrpanj 2025 · 2 dana
- 366 haMouxsrpanj 2025 · 1 dan
- 226 haBizanetlipanj 2025 · 2 dana
- 117 haMontredon-des-Corbièressrpanj 2023 · 1 dan
- 810 haMouxsrpanj 2021 · 2 dana
- 177 haNarbonnesrpanj 2021 · 1 dan
- 1.107 haMonzekolovoz 2019 · 1 dan
- 302 haThézan-des-Corbièressrpanj 2019 · 1 dan
- 312 haSigeanrujan 2017 · 2 dana
- 1.116 haPaziolsrujan 2016 · 1 dan
- 745 haMontredon-des-Corbièressrpanj 2016 · 2 dana
- 383 haMailhacsrpanj 2016 · 3 dana
Odakle su ovi podaci
Opsezi dolaze iz EFFIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), a granice općine iz geoBoundaries/Institut national de l'information géographique et forestière (IGN-F) (Etalab Open License 2.0). Površinu po općini izračunava WorldFires ukrštanjem oboje. Prognoza je iz Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.