Požari: Chembe
Chembe, Zambija: 67 požara od 2016. spalilo je 370.768 hektara unutar njegovih granica, 1,7 puta njegovu površinu, jer je dio gorio više puta. Opasnost od požara danas: visoka (FWI 28).
Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- pon 2 Visoka 32° · 27 % · 29 km/h
- uto 3 Visoka 32° · 28 % · 32 km/h
- sri 4 Visoka 32° · 30 % · 33 km/h
- čet 5 Visoka 31° · 31 % · 36 km/h
- pet 6 Umjerena 31° · 44 % · 34 km/h
- sub 7 Vrlo niska 30° · 52 % · 34 km/h
- ned 8 Vrlo niska 30° · 53 % · 39 km/h
- pon 9 Vrlo niska 30° · 42 % · 34 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 370.768
- izgorjelih hektara
- 1,7×
- puta njegova površina (dio je gorio više puta)
- 67
- požara
- 2.173
- km²
Chembe: koliko je puta ovdje gorjelo?
Chembe: od 2016. ovdje je gorjelo 67 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Chembe, 5. kolovoza 2026., s 5.710 hektara unutar granica.
- 67
- požara
- 11
- godine s požarom
- 370.768
- ha ukupno
- 5. kol 2026.
- posljednji put
Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Chembe
- 5.710 ha Požar Chembe, 5. kolovoza 2026. ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 5.684 ha · 22 dana
- 4.939 ha Požar Chembe, 5. kolovoza 2026. ovdje je počeo 2,3 % općine · ukupno 4.912 ha · 15 dana
- 8.979 ha Požar Chembe, 1. kolovoza 2026. ovdje je počeo 4,1 % općine · ukupno 9.077 ha · 20 dana
- 77 ha Požar Mansa, 22. srpnja 2026. 0,0 % općine · ukupno 5.292 ha · 19 dana
- 11.392 ha Požar Milengi, 17. srpnja 2026. 5,2 % općine · ukupno 167.326 ha · 54 dana
- 62.293 ha Požar Chembe, 16. srpnja 2026. ovdje je počeo 29 % općine · ukupno 64.353 ha · 43 dana
- 4.218 ha Požar Chembe, 2. srpnja 2026. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 4.383 ha · 12 dana
- 3.534 ha Požar Chembe, 14. kolovoza 2025. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.670 ha · 11 dana
- 79 ha Požar Milengi, 11. kolovoza 2025. 0,0 % općine · ukupno 8.932 ha · 28 dana
- 3.443 ha Požar Chembe, 6. kolovoza 2025. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.423 ha · 18 dana
- 4.406 ha Požar Chembe, 31. srpnja 2025. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 4.402 ha · 13 dana
- 1.895 ha Požar Chembe, 30. srpnja 2025. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 3.557 ha · 16 dana
- 9.470 ha Požar Chembe, 18. srpnja 2025. ovdje je počeo 4,4 % općine · ukupno 9.410 ha · 23 dana
- 5.430 ha Požar Chembe, kolovoz 2024 ovdje je počeo 2,5 % općine · ukupno 5.619 ha · 13 dana
- 98 ha Požar Milengi, 1. kolovoza 2024. 0,0 % općine · ukupno 13.605 ha · 13 dana
- 2.848 ha Požar Milengi, 25. srpnja 2024. 1,3 % općine · ukupno 4.928 ha · 15 dana
- 4.438 ha Požar Chembe, 6. srpnja 2024. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 4.411 ha · 17 dana
- 3.385 ha Požar Chembe, 1. srpnja 2024. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.362 ha · 9 dana
- 6.053 ha Požar Chembe, 31. kolovoza 2023. ovdje je počeo 2,8 % općine · ukupno 6.209 ha · 9 dana
- 5.955 ha Požar Chembe, 22. kolovoza 2023. ovdje je počeo 2,7 % općine · ukupno 6.003 ha · 17 dana
- 5.333 ha Požar Chembe, 8. kolovoza 2023. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 5.300 ha · 18 dana
- 5.327 ha Požar Chembe, 30. srpnja 2023. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 5.479 ha · 17 dana
- 3.165 ha Požar Chembe, 27. srpnja 2023. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 3.147 ha · 10 dana
- 3.436 ha Požar Chembe, 22. srpnja 2023. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.415 ha · 20 dana
- 6.073 ha Požar Chembe, rujan 2022 ovdje je počeo 2,8 % općine · ukupno 6.211 ha · 18 dana
- 96 ha Požar Milengi, 17. kolovoza 2022. 0,0 % općine · ukupno 11.940 ha · 21 dan
- 4.301 ha Požar Chembe, kolovoz 2022 ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 4.274 ha · 14 dana
- 5.431 ha Požar Chembe, 25. kolovoza 2021. ovdje je počeo 2,5 % općine · ukupno 5.396 ha · 8 dana
- 5.776 ha Požar Milengi, 6. kolovoza 2021. 2,7 % općine · ukupno 41.279 ha · 38 dana
- 8.306 ha Požar Chembe, 3. kolovoza 2021. ovdje je počeo 3,8 % općine · ukupno 8.510 ha · 12 dana
- 9.784 ha Požar Milengi, 23. kolovoza 2020. 4,5 % općine · ukupno 25.575 ha · 24 dana
- 12.643 ha Požar Chembe, 4. kolovoza 2020. ovdje je počeo 5,8 % općine · ukupno 12.566 ha · 21 dan
- 4.089 ha Požar Chembe, 1. kolovoza 2020. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 4.063 ha · 21 dan
- 7.178 ha Požar Chembe, 1. kolovoza 2020. ovdje je počeo 3,3 % općine · ukupno 7.320 ha · 14 dana
- 5.635 ha Požar Chembe, 29. kolovoza 2019. ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 5.709 ha · 6 dana
- 3.208 ha Požar Chembe, 11. kolovoza 2019. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 3.189 ha · 11 dana
- 3.039 ha Požar Chembe, 6. kolovoza 2019. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.239 ha · 10 dana
- 6.208 ha Požar Mansa, 4. kolovoza 2019. 2,9 % općine · ukupno 19.646 ha · 21 dan
- 3.493 ha Požar Chembe, srpanj 2019 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.472 ha · 19 dana
- 5.887 ha Požar Chembe, 27. kolovoza 2018. ovdje je počeo 2,7 % općine · ukupno 5.849 ha · 4 dana
- 4.395 ha Požar Chembe, 24. kolovoza 2018. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 5.748 ha · 13 dana
- 4.323 ha Požar Chembe, 22. kolovoza 2018. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 4.297 ha · 10 dana
- 139 ha Požar Milengi, 15. kolovoza 2018. 0,1 % općine · ukupno 4.358 ha · 7 dana
- 88 ha Požar Milengi, 9. kolovoza 2018. 0,0 % općine · ukupno 24.279 ha · 37 dana
- 3.702 ha Požar Chembe, 6. kolovoza 2018. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 3.681 ha · 12 dana
- 3.046 ha Požar Chembe, 3. kolovoza 2018. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.028 ha · 16 dana
- 4.239 ha Požar Chembe, 2. kolovoza 2018. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 4.212 ha · 17 dana
- 20.410 ha Požar Chembe, srpanj 2018 ovdje je počeo 9,4 % općine · ukupno 20.282 ha · 30 dana
- 3.319 ha Požar Chembe, rujan 2017 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 3.309 ha · 1 dan
- 859 ha Požar Milengi, 24. kolovoza 2017. 0,4 % općine · ukupno 9.191 ha · 17 dana
- 3.511 ha Požar Chembe, 23. kolovoza 2017. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.492 ha · 13 dana
- 6.096 ha Požar Chembe, 23. kolovoza 2017. ovdje je počeo 2,8 % općine · ukupno 6.091 ha · 16 dana
- 4.280 ha Požar Chembe, 21. kolovoza 2017. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 4.256 ha · 13 dana
- 3.294 ha Požar Chembe, 19. kolovoza 2017. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 3.273 ha · 10 dana
- 3.400 ha Požar Chembe, 16. kolovoza 2017. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.526 ha · 18 dana
- 8.345 ha Požar Chembe, 15. kolovoza 2017. ovdje je počeo 3,8 % općine · ukupno 8.401 ha · 25 dana
- 1.352 ha Požar Mansa, 12. kolovoza 2017. 0,6 % općine · ukupno 20.923 ha · 27 dana
- 3.679 ha Požar Chembe, 11. kolovoza 2017. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 3.763 ha · 6 dana
- 3.094 ha Požar Chembe, 28. kolovoza 2016. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.427 ha · 6 dana
- 143 ha Požar Milengi, 20. kolovoza 2016. 0,1 % općine · ukupno 4.112 ha · 7 dana
- 3.502 ha Požar Chembe, 19. kolovoza 2016. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.695 ha · 14 dana
- 4.368 ha Požar Chembe, 19. kolovoza 2016. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 4.340 ha · 6 dana
- 3.153 ha Požar Chembe, 19. kolovoza 2016. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.133 ha · 6 dana
- 3.946 ha Požar Chembe, 15. kolovoza 2016. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 3.922 ha · 6 dana
- 483 ha Požar Mansa, 2. kolovoza 2016. 0,2 % općine · ukupno 5.493 ha · 30 dana
- 4.093 ha Požar Chembe, 24. srpnja 2016. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 4.071 ha · 13 dana
- 12.456 ha Požar Chembe, 24. srpnja 2016. ovdje je počeo 5,7 % općine · ukupno 12.378 ha · 20 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/GRID3, Office of the Surveyor General (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.