Preskoči na sadržaj
worldfires

Požari: Lan Sak ลานสัก

Lan Sak, Tajland, imao je 33 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 121.674 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 83 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. pet 6 Vrlo niska 30° · 70 % · 19 km/h
  2. sub 7 Vrlo niska 26° · 86 % · 14 km/h
  3. ned 8 Vrlo niska 28° · 76 % · 22 km/h
  4. pon 9 Vrlo niska 29° · 71 % · 28 km/h
  5. uto 10 Vrlo niska 27° · 62 % · 25 km/h
  6. sri 11 Vrlo niska 27° · 61 % · 18 km/h
  7. čet 12 Vrlo niska 26° · 68 % · 20 km/h
  8. pet 13 Vrlo niska 28° · 66 % · 24 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu

Dim danas: Lan Sak – prognoza iz sata u sat

Općina i njezini požari

Od 2016.

121.674
izgorjelih hektara
83 %
općine
33
požara
1.459
km²

Lan Sak: koliko je puta ovdje gorjelo?

Lan Sak: od 2016. ovdje je gorjelo 33 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Lan Sak, 13. travnja 2026., s 1.179 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 121.674 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 59.671 hektara, 41 % područja: dio je gorio više puta.

  1. 1× 16
  2. 2× 17
  3.   18
  4. 3× 19
  5. 7× 20
  6. 1× 21
  7.   22
  8. 6× 23
  9. 8× 24
  10. 1× 25
  11. 4× 26
33
požara
9
godine s požarom
121.674
ha ukupno
59.671
ha zasebno

Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Tajland

Požari koji su ušli u općinu Lan Sak

  1. 1.179 ha Požar Lan Sak, 13. travnja 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.172 ha · 7 dana
  2. 6.300 ha Požar Lan Sak, 13. travnja 2026. ovdje je počeo 4,3 % općine · ukupno 6.266 ha · 10 dana
  3. 2.903 ha Požar Lan Sak, 2. travnja 2026. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 2.903 ha · 19 dana
  4. 1.846 ha Požar Mae Poen, 23. ožujka 2026. 1,3 % općine · ukupno 57.619 ha · 31 dan
  5. 1.035 ha Požar Lan Sak, veljača 2025 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.030 ha · 4 dana
  6. 993 ha Požar Lan Sak, 27. travnja 2024. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.437 ha · 7 dana
  7. 418 ha Požar Mae Poen, travanj 2024 0,3 % općine · ukupno 1.656 ha · 7 dana
  8. 2.662 ha Požar Lan Sak, 22. travnja 2024. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 2.648 ha · 8 dana
  9. 1.294 ha Požar Lan Sak, 19. travnja 2024. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.287 ha · 12 dana
  10. 3.444 ha Požar Lan Sak, 28. ožujka 2024. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 3.423 ha · 13 dana
  11. 1.080 ha Požar Lan Sak, 13. ožujka 2024. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.096 ha · 5 dana
  12. 346 ha Požar Mae Poen, ožujak 2024 0,2 % općine · ukupno 1.576 ha · 9 dana
  13. 1.378 ha Požar Lan Sak, 10. ožujka 2024. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.370 ha · 9 dana
  14. 2.468 ha Požar Lan Sak, 9. travnja 2023. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 2.453 ha · 12 dana
  15. 30 ha Požar Huai Khot, travanj 2023 0,0 % općine · ukupno 1.313 ha · 7 dana
  16. 1.036 ha Požar Lan Sak, 4. travnja 2023. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.030 ha · 3 dana
  17. 2.827 ha Požar Lan Sak, 20. ožujka 2023. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 2.812 ha · 18 dana
  18. 1.671 ha Požar Lan Sak, 1. ožujka 2023. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.661 ha · 10 dana
  19. 2.754 ha Požar Lan Sak, veljača 2023 ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 2.739 ha · 17 dana
  20. 1.423 ha Požar Lan Sak, veljača 2021 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.415 ha · 6 dana
  21. 1.493 ha Požar Lan Sak, ožujak 2020 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 3.478 ha · 8 dana
  22. 49 ha Požar Mae Wong, 9. ožujka 2020. 0,0 % općine · ukupno 1.320 ha · 5 dana
  23. 2.734 ha Požar Lan Sak, 20. veljače 2020. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 2.717 ha · 11 dana
  24. 6.841 ha Požar Lan Sak, 19. veljače 2020. ovdje je počeo 4,7 % općine · ukupno 6.504 ha · 14 dana
  25. 5.079 ha Požar Lan Sak, 8. veljače 2020. ovdje je počeo 3,5 % općine · ukupno 6.088 ha · 20 dana
  26. 2.021 ha Požar Lan Sak, siječanj 2020 ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 2.010 ha · 6 dana
  27. 3.783 ha Požar Mae Poen, siječanj 2020 2,6 % općine · ukupno 4.012 ha · 20 dana
  28. 1.245 ha Požar Lan Sak, 29. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.620 ha · 4 dana
  29. 1.052 ha Požar Lan Sak, 29. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.520 ha · 4 dana
  30. 20.565 ha Požar Lan Sak, 3. ožujka 2019. ovdje je počeo 14 % općine · ukupno 20.469 ha · 15 dana
  31. 1.150 ha Požar Lan Sak, ožujak 2017 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.143 ha · 2 dana
  32. 110 ha Požar Mae Poen, veljača 2017 0,1 % općine · ukupno 1.175 ha · 5 dana
  33. 38.464 ha Požar Ban Rai, 3. veljače 2016. 26 % općine · ukupno 81.712 ha · 52 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Royal Thai Survey Department, OCHA ROAP (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.