Preskoči na sadržaj
worldfires
ES · Španjolska · Asturias · 11.282 stan.

Požari: Cangas del Narcea

Cangas del Narcea, Španjolska, imao je 44 požara sa službenim opsegom od 2016: 8.861 hektara izgorjelo unutar općine, 11 % njezine površine. Opasnost od požara danas: niska (FWI 6).

Zapis imaju samo požari od 100 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. čet 5 Vrlo niska 8° · 46 % · 28 km/h
  2. pet 6 Niska 10° · 37 % · 32 km/h
  3. sub 7 Vrlo niska 12° · 61 % · 31 km/h
  4. ned 8 Vrlo niska 13° · 69 % · 68 km/h
  5. pon 9 Vrlo niska 13° · 78 % · 86 km/h
  6. uto 10 Vrlo niska 11° · 94 % · 92 km/h
  7. sri 11 Vrlo niska 12° · 77 % · 72 km/h
  8. čet 12 Vrlo niska 12° · 80 % · 58 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu

Dim danas: Cangas del Narcea – prognoza iz sata u sat

Općina i njezini požari

Od 2016.

8.861
izgorjelih hektara
11 %
općine
44
požara
824
km²

Cangas del Narcea: koliko je puta ovdje gorjelo?

Cangas del Narcea: od 2016. ovdje je gorjelo 44 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Cangas del Narcea, 7. travnja 2026., s 96 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 8.861 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 7.961 hektara, 9,7 % područja: dio je gorio više puta.

  1. 1× 16
  2. 9× 17
  3.   18
  4. 4× 19
  5. 3× 20
  6. 2× 21
  7. 7× 22
  8. 6× 23
  9. 5× 24
  10. 2× 25
  11. 5× 26
44
požara
10
godine s požarom
8.861
ha ukupno
7.961
ha zasebno

Požari veći od 100 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Španjolska

Požari koji su ušli u općinu Cangas del Narcea

  1. 96 ha Požar Cangas del Narcea, 7. travnja 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 107 ha · 1 dan
  2. 106 ha Požar Cangas del Narcea, 6. travnja 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 106 ha · 1 dan
  3. 167 ha Požar Cangas del Narcea, 6. travnja 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 167 ha · 2 dana
  4. 274 ha Požar Cangas del Narcea, 24. veljače 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 341 ha · 3 dana
  5. 171 ha Požar Cangas del Narcea, 23. veljače 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 193 ha · 3 dana
  6. 357 ha Požar Cangas del Narcea, kolovoz 2025 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 357 ha · 1 dan
  7. 1.723 ha Požar Villablino, kolovoz 2025 2,1 % općine · ukupno 4.285 ha · 11 dana
  8. 105 ha Požar Cangas del Narcea, travanj 2024 ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 105 ha · 1 dan
  9. 106 ha Požar Cangas del Narcea, 9. veljače 2024. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 106 ha · 1 dan
  10. 6 ha Požar Allande, veljača 2024 0,0 % općine · ukupno 165 ha · 2 dana
  11. 1 ha Požar Somiedo, veljača 2024 0,0 % općine · ukupno 431 ha · 7 dana
  12. 204 ha Požar Cangas del Narcea, 2. veljače 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 204 ha · 1 dan
  13. 210 ha Požar Cangas del Narcea, listopad 2023 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 209 ha · 1 dan
  14. 118 ha Požar Cangas del Narcea, travanj 2023 ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 118 ha · 1 dan
  15. 146 ha Požar Cangas del Narcea, 29. ožujka 2023. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 145 ha · 3 dana
  16. 40 ha Požar Ibias, ožujak 2023 0,0 % općine · ukupno 258 ha · 2 dana
  17. 268 ha Požar Cangas del Narcea, 29. ožujka 2023. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 268 ha · 2 dana
  18. 114 ha Požar Cangas del Narcea, 28. ožujka 2023. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 114 ha · 3 dana
  19. 136 ha Požar Cangas del Narcea, veljača 2022 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 136 ha · 1 dan
  20. 6 ha Požar Ibias, veljača 2022 0,0 % općine · ukupno 129 ha · 1 dan
  21. 158 ha Požar Cangas del Narcea, 4. siječnja 2022. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 158 ha · 1 dan
  22. 179 ha Požar Cangas del Narcea, 2. siječnja 2022. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 179 ha · 2 dana
  23. 286 ha Požar Cangas del Narcea, 1. siječnja 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 286 ha · 1 dan
  24. 114 ha Požar Cangas del Narcea, 1. siječnja 2022. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 114 ha · 1 dan
  25. 122 ha Požar Cangas del Narcea, 1. siječnja 2022. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 121 ha · 1 dan
  26. 240 ha Požar Cangas del Narcea, 31. prosinca 2021. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 240 ha · 1 dan
  27. 102 ha Požar Cangas del Narcea, 31. prosinca 2021. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 102 ha · 1 dan
  28. 117 ha Požar Cangas del Narcea, 24. veljače 2020. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 117 ha · 1 dan
  29. 107 ha Požar Cangas del Narcea, 11. veljače 2020. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 107 ha · 1 dan
  30. 84 ha Požar Cangas del Narcea, 4. veljače 2020. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 107 ha · 1 dan
  31. 9 ha Požar Allande, ožujak 2019 0,0 % općine · ukupno 275 ha · 1 dan
  32. 108 ha Požar Cangas del Narcea, 28. veljače 2019. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 108 ha · 1 dan
  33. 104 ha Požar Cangas del Narcea, 25. veljače 2019. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 104 ha · 1 dan
  34. 111 ha Požar Cangas del Narcea, 17. veljače 2019. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 111 ha · 1 dan
  35. 1 ha Požar Allande, 15. listopada 2017. 0,0 % općine · ukupno 113 ha · 1 dan
  36. 116 ha Požar Cangas del Narcea, 15. listopada 2017. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 116 ha · 1 dan
  37. 234 ha Požar Cangas del Narcea, 15. listopada 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 249 ha · 1 dan
  38. 798 ha Požar Ibias, 15. listopada 2017. 1,0 % općine · ukupno 3.251 ha · 3 dana
  39. 809 ha Požar Cangas del Narcea, 14. listopada 2017. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 810 ha · 3 dana
  40. 275 ha Požar Degaña, listopad 2017 0,3 % općine · ukupno 1.550 ha · 5 dana
  41. 23 ha Požar Ibias, 20. travnja 2017. 0,0 % općine · ukupno 594 ha · 3 dana
  42. 9 ha Požar Ibias, 19. travnja 2017. 0,0 % općine · ukupno 150 ha · 3 dana
  43. 324 ha Požar Cangas del Narcea, travanj 2017 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 324 ha · 8 dana
  44. 77 ha Požar Degaña, rujan 2016 0,1 % općine · ukupno 476 ha · 1 dan

Odakle su ovi podaci

Opsezi dolaze iz EFFIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), a granice općine iz geoBoundaries/Open Data ESRI, IGN Central Registry of Cartography Area (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). Površinu po općini izračunava WorldFires ukrštanjem oboje. Prognoza je iz Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.