Preskoči na sadržaj
worldfires
MM · Mjanmar · Magway

Požari: Saw

Saw, Mjanmar, imao je 53 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 126.712 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 71 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. čet 5 Vrlo niska 30° · 60 % · 15 km/h
  2. pet 6 Vrlo niska 30° · 66 % · 15 km/h
  3. sub 7 Vrlo niska 29° · 73 % · 16 km/h
  4. ned 8 Vrlo niska 29° · 75 % · 22 km/h
  5. pon 9 Vrlo niska 26° · 80 % · 24 km/h
  6. uto 10 Vrlo niska 24° · 83 % · 15 km/h
  7. sri 11 Vrlo niska 25° · 78 % · 17 km/h
  8. čet 12 Vrlo niska 25° · 77 % · 25 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu

Dim danas: Saw – prognoza iz sata u sat

Općina i njezini požari

Od 2016.

126.712
izgorjelih hektara
71 %
općine
53
požara
1.785
km²

Saw: koliko je puta ovdje gorjelo?

Saw: od 2016. ovdje je gorjelo 53 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Saw, travanj 2026, s 1.400 hektara unutar granica.

  1. 5× 16
  2. 2× 17
  3. 2× 18
  4. 2× 19
  5. 6× 20
  6. 5× 21
  7. 8× 22
  8. 3× 23
  9. 5× 24
  10. 4× 25
  11. 11× 26
53
požara
11
godine s požarom
126.712
ha ukupno
10. tra 2026.
posljednji put

Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Mjanmar

Požari koji su ušli u općinu Saw

  1. 1.400 ha Požar Saw, travanj 2026 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 3.723 ha · 8 dana
  2. 1.609 ha Požar Saw, 23. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.742 ha · 20 dana
  3. 626 ha Požar Saw, 13. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.200 ha · 11 dana
  4. 1.734 ha Požar Mindat, 6. ožujka 2026. 1,0 % općine · ukupno 2.050 ha · 7 dana
  5. 2.735 ha Požar Saw, 1. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 2.809 ha · 12 dana
  6. 5.722 ha Požar Saw, 28. veljače 2026. ovdje je počeo 3,2 % općine · ukupno 17.960 ha · 21 dan
  7. 4.840 ha Požar Saw, 24. veljače 2026. ovdje je počeo 2,7 % općine · ukupno 4.819 ha · 17 dana
  8. 3.564 ha Požar Seikphyu, veljača 2026 2,0 % općine · ukupno 5.779 ha · 16 dana
  9. 86 ha Požar Pauk, 19. veljače 2026. 0,0 % općine · ukupno 5.940 ha · 29 dana
  10. 2.497 ha Požar Mindat, veljača 2026 1,4 % općine · ukupno 8.783 ha · 29 dana
  11. 15.753 ha Požar Saw, 18. veljače 2026. ovdje je počeo 8,8 % općine · ukupno 95.257 ha · 64 dana
  12. 514 ha Požar Tilin, 5. ožujka 2025. 0,3 % općine · ukupno 9.922 ha · 16 dana
  13. 2.251 ha Požar Saw, 5. ožujka 2025. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 2.501 ha · 11 dana
  14. 4.974 ha Požar Saw, 3. ožujka 2025. ovdje je počeo 2,8 % općine · ukupno 4.958 ha · 16 dana
  15. 2.174 ha Požar Sidoktaya, ožujak 2025 1,2 % općine · ukupno 5.324 ha · 15 dana
  16. 1.441 ha Požar Saw, 3. travnja 2024. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 6.541 ha · 17 dana
  17. 1.892 ha Požar Saw, 3. travnja 2024. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.251 ha · 12 dana
  18. 1.702 ha Požar Saw, 1. travnja 2024. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 4.511 ha · 7 dana
  19. 399 ha Požar Salin, ožujak 2024 0,2 % općine · ukupno 4.753 ha · 16 dana
  20. 309 ha Požar Pauk, 5. ožujka 2024. 0,2 % općine · ukupno 3.418 ha · 21 dan
  21. 11 ha Požar Mindat, 4. travnja 2023. 0,0 % općine · ukupno 2.214 ha · 7 dana
  22. 2.660 ha Požar Sidoktaya, 1. travnja 2023. 1,5 % općine · ukupno 53.936 ha · 29 dana
  23. 2.172 ha Požar Saw, veljača 2023 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 2.594 ha · 11 dana
  24. 2.658 ha Požar Saw, 12. ožujka 2022. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 2.645 ha · 10 dana
  25. 2.490 ha Požar Saw, 12. ožujka 2022. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 2.474 ha · 10 dana
  26. 3.160 ha Požar Saw, 11. ožujka 2022. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 4.406 ha · 11 dana
  27. 1.646 ha Požar Kanpetlet, ožujak 2022 0,9 % općine · ukupno 2.196 ha · 11 dana
  28. 3.397 ha Požar Saw, 10. ožujka 2022. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 3.377 ha · 12 dana
  29. 1.738 ha Požar Sidoktaya, ožujak 2022 1,0 % općine · ukupno 10.516 ha · 13 dana
  30. 3.632 ha Požar Saw, 8. ožujka 2022. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 3.615 ha · 13 dana
  31. 1.136 ha Požar Saw, 8. ožujka 2022. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.542 ha · 12 dana
  32. 45 ha Požar Mindat, 3. ožujka 2021. 0,0 % općine · ukupno 4.631 ha · 9 dana
  33. 3.582 ha Požar Saw, ožujak 2021 ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 4.141 ha · 6 dana
  34. 2.307 ha Požar Saw, 24. veljače 2021. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 2.449 ha · 11 dana
  35. 3.081 ha Požar Saw, 23. veljače 2021. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 5.546 ha · 13 dana
  36. 9.049 ha Požar Saw, 21. veljače 2021. ovdje je počeo 5,1 % općine · ukupno 17.068 ha · 32 dana
  37. 66 ha Požar Kanpetlet, 20. ožujka 2020. 0,0 % općine · ukupno 24.159 ha · 30 dana
  38. 2.000 ha Požar Saw, 11. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 4.190 ha · 19 dana
  39. 303 ha Požar Mindat, 9. ožujka 2020. 0,2 % općine · ukupno 3.022 ha · 20 dana
  40. 2.838 ha Požar Sidoktaya, 7. ožujka 2020. 1,6 % općine · ukupno 4.820 ha · 15 dana
  41. 83 ha Požar Sidoktaya, 5. ožujka 2020. 0,0 % općine · ukupno 3.263 ha · 14 dana
  42. 2.659 ha Požar Saw, 3. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 3.662 ha · 14 dana
  43. 2.313 ha Požar Saw, ožujak 2019 ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 5.808 ha · 29 dana
  44. 3.014 ha Požar Sidoktaya, 9. ožujka 2019. 1,7 % općine · ukupno 28.385 ha · 45 dana
  45. 2.012 ha Požar Tilin, ožujak 2018 1,1 % općine · ukupno 2.513 ha · 14 dana
  46. 2.057 ha Požar Saw, ožujak 2018 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 2.048 ha · 14 dana
  47. 3.042 ha Požar Sidoktaya, 24. ožujka 2017. 1,7 % općine · ukupno 16.009 ha · 22 dana
  48. 27 ha Požar Sidoktaya, 23. ožujka 2017. 0,0 % općine · ukupno 2.244 ha · 12 dana
  49. 599 ha Požar Saw, travanj 2016 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.105 ha · 8 dana
  50. 258 ha Požar Kanpetlet, 6. travnja 2016. 0,1 % općine · ukupno 7.201 ha · 15 dana
  51. 3.744 ha Požar Tilin, ožujak 2016 2,1 % općine · ukupno 4.882 ha · 17 dana
  52. 1.039 ha Požar Sidoktaya, 11. ožujka 2016. 0,6 % općine · ukupno 3.245 ha · 16 dana
  53. 1.674 ha Požar Sidoktaya, 9. ožujka 2016. 0,9 % općine · ukupno 2.754 ha · 15 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/The Myanmar Analytics Project, USAID (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.