Preskoči na sadržaj
worldfires
MM · Mjanmar · Shan

Požari: Matman

Matman, Mjanmar, imao je 27 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 65.766 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 22 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. pon 2 Vrlo niska 26° · 64 % · 21 km/h
  2. uto 3 Vrlo niska 25° · 63 % · 20 km/h
  3. sri 4 Vrlo niska 26° · 60 % · 22 km/h
  4. čet 5 Vrlo niska 26° · 64 % · 21 km/h
  5. pet 6 Vrlo niska 25° · 67 % · 19 km/h
  6. sub 7 Vrlo niska 23° · 82 % · 21 km/h
  7. ned 8 Vrlo niska 24° · 66 % · 25 km/h
  8. pon 9 Vrlo niska 24° · 61 % · 31 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

65.766
izgorjelih hektara
22 %
općine
27
požara
2.994
km²

Matman: koliko je puta ovdje gorjelo?

Matman: od 2016. ovdje je gorjelo 27 puta; godine s požarom: 2016, 2018, 2019, 2020, 2021, 2023, 2024 i 2026. Posljednji put: Požar Matman, travanj 2026, s 5.107 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 65.766 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 46.939 hektara, 16 % područja: dio je gorio više puta.

  1. 2× 16
  2.   17
  3. 1× 18
  4. 4× 19
  5. 4× 20
  6. 6× 21
  7.   22
  8. 4× 23
  9. 1× 24
  10.   25
  11. 5× 26
27
požara
8
godine s požarom
65.766
ha ukupno
46.939
ha zasebno

Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Mjanmar →

Požari koji su ušli u općinu Matman

  1. 5.107 ha Požar Matman, travanj 2026 ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 5.387 ha · 14 dana
  2. 4.022 ha Požar Matman, 31. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 4.010 ha · 8 dana
  3. 3.436 ha Požar Matman, 27. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.416 ha · 11 dana
  4. 2.131 ha Požar Matman, 26. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.123 ha · 13 dana
  5. 2.658 ha Požar Matman, 22. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.649 ha · 16 dana
  6. 2.251 ha Požar Matman, travanj 2024 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.244 ha · 8 dana
  7. 982 ha Požar Mongping, 5. travnja 2023. 0,3 % općine · ukupno 2.010 ha · 13 dana
  8. 764 ha Požar Mongkhet, 4. travnja 2023. 0,3 % općine · ukupno 4.274 ha · 18 dana
  9. 2.584 ha Požar Matman, travanj 2023 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.578 ha · 8 dana
  10. 70 ha Požar Mongkhet, 1. travnja 2023. 0,0 % općine · ukupno 4.845 ha · 20 dana
  11. 2.060 ha Požar Matman, 22. travnja 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.048 ha · 3 dana
  12. 2.163 ha Požar Matman, 22. travnja 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.150 ha · 3 dana
  13. 2.424 ha Požar Matman, 26. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.411 ha · 8 dana
  14. 2.720 ha Požar Matman, 23. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.711 ha · 11 dana
  15. 2.280 ha Požar Matman, 22. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.270 ha · 12 dana
  16. 2.915 ha Požar Matman, 19. ožujka 2021. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.901 ha · 14 dana
  17. 2.272 ha Požar Mongping, travanj 2020 0,8 % općine · ukupno 2.295 ha · 6 dana
  18. 4.411 ha Požar Matman, 26. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 4.397 ha · 14 dana
  19. 3.390 ha Požar Matman, 25. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 3.374 ha · 16 dana
  20. 2.146 ha Požar Matman, 22. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.132 ha · 7 dana
  21. 19 ha Požar Mongkhet, 6. svibnja 2019. 0,0 % općine · ukupno 4.204 ha · 7 dana
  22. 2.452 ha Požar Matman, 10. travnja 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.446 ha · 13 dana
  23. 3.035 ha Požar Matman, 10. travnja 2019. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 3.017 ha · 8 dana
  24. 2.023 ha Požar Matman, 10. travnja 2019. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.016 ha · 10 dana
  25. 3.094 ha Požar Matman, ožujak 2018 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 3.079 ha · 8 dana
  26. 1.950 ha Požar Matman, 12. travnja 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.061 ha · 8 dana
  27. 2.407 ha Požar Matman, 11. travnja 2016. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.398 ha · 8 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/The Myanmar Analytics Project, USAID (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.