Preskoči na sadržaj
worldfires
MM · Mjanmar · Shan

Požari: Lawksawk

Lawksawk, Mjanmar, imao je 72 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 232.019 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 45 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 3).

Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. čet 5 Vrlo niska 29° · 53 % · 18 km/h
  2. pet 6 Vrlo niska 30° · 51 % · 23 km/h
  3. sub 7 Vrlo niska 27° · 79 % · 19 km/h
  4. ned 8 Vrlo niska 26° · 70 % · 30 km/h
  5. pon 9 Vrlo niska 24° · 81 % · 33 km/h
  6. uto 10 Vrlo niska 19° · 98 % · 31 km/h
  7. sri 11 Vrlo niska 21° · 81 % · 22 km/h
  8. čet 12 Vrlo niska 23° · 73 % · 24 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu

Dim danas: Lawksawk – prognoza iz sata u sat

Općina i njezini požari

Od 2016.

232.019
izgorjelih hektara
45 %
općine
72
požara
5.169
km²

Lawksawk: koliko je puta ovdje gorjelo?

Lawksawk: od 2016. ovdje je gorjelo 72 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Lawksawk, 16. ožujka 2026., s 4.886 hektara unutar granica.

  1. 1× 16
  2. 4× 17
  3.   18
  4. 5× 19
  5. 7× 20
  6. 6× 21
  7. 6× 22
  8. 3× 23
  9. 5× 24
  10. 13× 25
  11. 22× 26
72
požara
10
godine s požarom
232.019
ha ukupno
16. ožu 2026.
posljednji put

Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Mjanmar

Požari koji su ušli u općinu Lawksawk

  1. 4.886 ha Požar Lawksawk, 16. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 5.613 ha · 21 dan
  2. 1 ha Požar Hopong, 9. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 2.242 ha · 19 dana
  3. 4.235 ha Požar Lawksawk, 8. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.219 ha · 27 dana
  4. 6.571 ha Požar Lawksawk, 8. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 6.917 ha · 30 dana
  5. 2.048 ha Požar Lawksawk, 7. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.044 ha · 20 dana
  6. 2.953 ha Požar Lawksawk, 7. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.444 ha · 13 dana
  7. 51 ha Požar Ywangan, 1. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 2.235 ha · 12 dana
  8. 2.280 ha Požar Lawksawk, 28. veljače 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.332 ha · 11 dana
  9. 1.151 ha Požar Lawksawk, 27. veljače 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 2.851 ha · 18 dana
  10. 13.268 ha Požar Lawksawk, 27. veljače 2026. ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 24.366 ha · 14 dana
  11. 16.435 ha Požar Lawksawk, 23. veljače 2026. ovdje je počeo 3,2 % općine · ukupno 16.162 ha · 44 dana
  12. 2.627 ha Požar Lawksawk, 21. veljače 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.616 ha · 21 dan
  13. 2.893 ha Požar Lawksawk, 20. veljače 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.871 ha · 28 dana
  14. 4.092 ha Požar Lawksawk, 13. veljače 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.078 ha · 11 dana
  15. 2.027 ha Požar Lawksawk, 8. veljače 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.021 ha · 15 dana
  16. 2.410 ha Požar Lawksawk, 5. veljače 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.110 ha · 17 dana
  17. 130 ha Požar Hopong, veljača 2026 0,0 % općine · ukupno 2.308 ha · 20 dana
  18. 539 ha Požar Mongkaing, veljača 2026 0,1 % općine · ukupno 3.531 ha · 13 dana
  19. 2.972 ha Požar Lawksawk, 3. veljače 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.958 ha · 18 dana
  20. 2.816 ha Požar Lawksawk, 1. veljače 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.798 ha · 26 dana
  21. 68 ha Požar Hopong, 28. siječnja 2026. 0,0 % općine · ukupno 2.971 ha · 20 dana
  22. 2.402 ha Požar Lawksawk, siječanj 2026 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.396 ha · 23 dana
  23. 2.953 ha Požar Lawksawk, 7. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 6.905 ha · 14 dana
  24. 2.072 ha Požar Lawksawk, 7. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.257 ha · 22 dana
  25. 8.458 ha Požar Hopong, 6. ožujka 2025. 1,6 % općine · ukupno 12.822 ha · 10 dana
  26. 3.433 ha Požar Lawksawk, 6. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.408 ha · 22 dana
  27. 2.617 ha Požar Lawksawk, 6. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.603 ha · 7 dana
  28. 2.889 ha Požar Lawksawk, 5. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.871 ha · 16 dana
  29. 3.540 ha Požar Lawksawk, 5. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.712 ha · 16 dana
  30. 2.598 ha Požar Lawksawk, 4. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.591 ha · 16 dana
  31. 828 ha Požar Ywangan, 2. ožujka 2025. 0,2 % općine · ukupno 9.935 ha · 20 dana
  32. 2.077 ha Požar Lawksawk, 1. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.067 ha · 20 dana
  33. 1.510 ha Požar Lawksawk, 28. veljače 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.046 ha · 14 dana
  34. 19.845 ha Požar Lawksawk, 20. veljače 2025. ovdje je počeo 3,8 % općine · ukupno 37.744 ha · 36 dana
  35. 2.023 ha Požar Lawksawk, 18. veljače 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.425 ha · 19 dana
  36. 2.633 ha Požar Lawksawk, ožujak 2024 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.621 ha · 18 dana
  37. 1.640 ha Požar Hopong, ožujak 2024 0,3 % općine · ukupno 5.373 ha · 19 dana
  38. 20.092 ha Požar Lawksawk, 19. veljače 2024. ovdje je počeo 3,9 % općine · ukupno 36.790 ha · 35 dana
  39. 497 ha Požar Mongkaing, 6. veljače 2024. 0,1 % općine · ukupno 3.164 ha · 22 dana
  40. 2.075 ha Požar Lawksawk, 4. veljače 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.070 ha · 18 dana
  41. 3.590 ha Požar Lawksawk, veljača 2023 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.585 ha · 12 dana
  42. 3.097 ha Požar Taunggyi, siječanj 2023 0,6 % općine · ukupno 13.881 ha · 37 dana
  43. 341 ha Požar Hopong, siječanj 2023 0,1 % općine · ukupno 2.812 ha · 20 dana
  44. 101 ha Požar Mongkaing, 11. ožujka 2022. 0,0 % općine · ukupno 2.094 ha · 11 dana
  45. 2.230 ha Požar Mongkaing, 10. ožujka 2022. 0,4 % općine · ukupno 6.072 ha · 12 dana
  46. 3.005 ha Požar Lawksawk, 8. ožujka 2022. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.992 ha · 18 dana
  47. 2.137 ha Požar Lawksawk, 8. ožujka 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.121 ha · 13 dana
  48. 4.278 ha Požar Lawksawk, 3. ožujka 2022. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.174 ha · 19 dana
  49. 3.861 ha Požar Lawksawk, veljača 2022 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.952 ha · 18 dana
  50. 3.038 ha Požar Lawksawk, 8. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.025 ha · 19 dana
  51. 2.398 ha Požar Lawksawk, 4. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.390 ha · 5 dana
  52. 365 ha Požar Hopong, veljača 2021 0,1 % općine · ukupno 4.218 ha · 21 dan
  53. 2.640 ha Požar Lawksawk, veljača 2021 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.636 ha · 10 dana
  54. 1.955 ha Požar Taunggyi, 12. siječnja 2021. 0,4 % općine · ukupno 2.672 ha · 15 dana
  55. 12 ha Požar Taunggyi, 10. siječnja 2021. 0,0 % općine · ukupno 7.126 ha · 26 dana
  56. 2.601 ha Požar Lawksawk, 8. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.957 ha · 20 dana
  57. 6 ha Požar Hopong, ožujak 2020 0,0 % općine · ukupno 6.718 ha · 12 dana
  58. 1.061 ha Požar Mongkaing, ožujak 2020 0,2 % općine · ukupno 2.315 ha · 19 dana
  59. 2.978 ha Požar Lawksawk, 4. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.965 ha · 9 dana
  60. 2.058 ha Požar Lawksawk, veljača 2020 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.055 ha · 13 dana
  61. 3.600 ha Požar Hopong, veljača 2020 0,7 % općine · ukupno 4.849 ha · 21 dan
  62. 2.112 ha Požar Taunggyi, veljača 2020 0,4 % općine · ukupno 11.481 ha · 25 dana
  63. 1.597 ha Požar Mongkaing, 22. ožujka 2019. 0,3 % općine · ukupno 2.385 ha · 19 dana
  64. 1.361 ha Požar Lawksawk, 20. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.209 ha · 17 dana
  65. 3.903 ha Požar Lawksawk, 13. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 3.888 ha · 25 dana
  66. 7 ha Požar Hopong, ožujak 2019 0,0 % općine · ukupno 2.200 ha · 24 dana
  67. 3.316 ha Požar Lawksawk, 13. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.302 ha · 22 dana
  68. 4.176 ha Požar Lawksawk, 14. ožujka 2017. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.159 ha · 21 dan
  69. 3.408 ha Požar Lawksawk, 7. ožujka 2017. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.542 ha · 20 dana
  70. 3.192 ha Požar Lawksawk, 2. ožujka 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.537 ha · 8 dana
  71. 2.512 ha Požar Lawksawk, veljača 2017 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.507 ha · 11 dana
  72. 2.446 ha Požar Lawksawk, ožujak 2016 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.874 ha · 18 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/The Myanmar Analytics Project, USAID (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.