Preskoči na sadržaj
worldfires

Požari: Namuno

Namuno, Mozambik, imao je 28 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 105.006 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 17 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo visoka (FWI 40).

Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. uto 3 Visoka 34° · 41 % · 37 km/h
  2. sri 4 Vrlo visoka 36° · 31 % · 38 km/h
  3. čet 5 Vrlo visoka 35° · 31 % · 43 km/h
  4. pet 6 Ekstremna 37° · 20 % · 47 km/h
  5. sub 7 Vrlo visoka 37° · 30 % · 38 km/h
  6. ned 8 Ekstremna 38° · 19 % · 46 km/h
  7. pon 9 Ekstremna 38° · 20 % · 51 km/h
  8. uto 10 Ekstremna 36° · 25 % · 43 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

105.006
izgorjelih hektara
17 %
općine
28
požara
6.017
km²

Namuno: koliko je puta ovdje gorjelo?

Namuno: od 2016. ovdje je gorjelo 28 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Namuno, rujan 2026, s 4.475 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 105.006 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 87.360 hektara, 15 % područja: dio je gorio više puta.

  1. 5× 16
  2. 1× 17
  3.   18
  4. 2× 19
  5. 2× 20
  6. 2× 21
  7. 1× 22
  8. 1× 23
  9.   24
  10. 3× 25
  11. 11× 26
28
požara
9
godine s požarom
105.006
ha ukupno
87.360
ha zasebno

Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Mozambik →

Požari koji su ušli u općinu Namuno

  1. 4.475 ha Požar Namuno, rujan 2026 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 4.451 ha · 15 dana
  2. 2.518 ha Požar Namuno, 22. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.811 ha · 15 dana
  3. 3.150 ha Požar Namuno, 22. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.130 ha · 10 dana
  4. 3.943 ha Požar Namuno, 15. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.921 ha · 17 dana
  5. 3.317 ha Požar Namuno, 11. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.296 ha · 15 dana
  6. 1.472 ha Požar Namuno, 11. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 6.119 ha · 11 dana
  7. 3.636 ha Požar Namuno, 6. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.656 ha · 21 dan
  8. 13.896 ha Požar Namuno, 5. kolovoza 2026. ovdje je počeo 2,3 % općine · ukupno 13.824 ha · 32 dana
  9. 1.133 ha Požar Montepuez, 1. kolovoza 2026. 0,2 % općine · ukupno 3.300 ha · 15 dana
  10. 3 ha Požar Balama, 30. srpnja 2026. 0,0 % općine · ukupno 46.372 ha · 47 dana
  11. 4.044 ha Požar Namuno, srpanj 2026 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 4.017 ha · 19 dana
  12. 20 ha Požar Eráti, kolovoz 2025 0,0 % općine · ukupno 5.120 ha · 18 dana
  13. 6.358 ha Požar Namuno, 22. kolovoza 2025. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 6.324 ha · 15 dana
  14. 2.765 ha Požar Namuno, 16. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.667 ha · 20 dana
  15. 3.197 ha Požar Namuno, kolovoz 2023 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.181 ha · 10 dana
  16. 5.603 ha Požar Namuno, kolovoz 2022 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 5.574 ha · 10 dana
  17. 5.069 ha Požar Namuno, 23. kolovoza 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 5.037 ha · 17 dana
  18. 3.905 ha Požar Namuno, 14. kolovoza 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.135 ha · 18 dana
  19. 3.696 ha Požar Namuno, 3. kolovoza 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.678 ha · 13 dana
  20. 3.429 ha Požar Namuno, 3. kolovoza 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.411 ha · 6 dana
  21. 3.244 ha Požar Namuno, rujan 2019 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.539 ha · 4 dana
  22. 1.578 ha Požar Namuno, kolovoz 2019 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.773 ha · 17 dana
  23. 2.846 ha Požar Namuno, rujan 2017 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.349 ha · 14 dana
  24. 5.114 ha Požar Balama, 9. kolovoza 2016. 0,8 % općine · ukupno 7.152 ha · 14 dana
  25. 3.575 ha Požar Namuno, kolovoz 2016 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.554 ha · 5 dana
  26. 3.747 ha Požar Namuno, 29. srpnja 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.724 ha · 12 dana
  27. 3.026 ha Požar Namuno, 26. srpnja 2016. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.006 ha · 10 dana
  28. 6.249 ha Požar Namuno, 25. srpnja 2016. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 6.207 ha · 18 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Mozambique INE (Instituto Nacional de Estatistica), OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.