Preskoči na sadržaj
worldfires
MZ · Mozambik · Niassa

Požari: Mavago

Mavago, Mozambik, imao je 106 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 569.196 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 62 % površine. Opasnost od požara danas: visoka (FWI 30).

Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. uto 3 Visoka 33° · 38 % · 29 km/h
  2. sri 4 Visoka 34° · 33 % · 27 km/h
  3. čet 5 Visoka 34° · 35 % · 33 km/h
  4. pet 6 Visoka 35° · 27 % · 33 km/h
  5. sub 7 Vrlo visoka 35° · 20 % · 35 km/h
  6. ned 8 Vrlo visoka 36° · 22 % · 32 km/h
  7. pon 9 Vrlo visoka 37° · 19 % · 34 km/h
  8. uto 10 Vrlo visoka 35° · 29 % · 37 km/h
  9. sri 11 Vrlo visoka 35° · 32 % · 35 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

569.196
izgorjelih hektara
62 %
općine
106
požara
9.254
km²

Mavago: koliko je puta ovdje gorjelo?

Mavago: od 2016. ovdje je gorjelo 106 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Mecula, 23. listopada 2026., s 2.810 hektara unutar granica.

  1. 7× 16
  2. 10× 17
  3. 9× 18
  4. 9× 19
  5. 9× 20
  6. 7× 21
  7. 12× 22
  8. 3× 23
  9. 2× 24
  10. 21× 25
  11. 17× 26
106
požara
11
godine s požarom
569.196
ha ukupno
23. lis 2026.
posljednji put

Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Mozambik

Požari koji su ušli u općinu Mavago

  1. 2.810 ha Požar Mecula, 23. listopada 2026. 0,3 % općine · ukupno 3.841 ha · 6 dana
  2. 4.190 ha Požar Mecula, 20. listopada 2026. 0,4 % općine · ukupno 4.386 ha · 10 dana
  3. 4.603 ha Požar Mavago, 16. listopada 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.578 ha · 14 dana
  4. 51.614 ha Požar Mavago, 15. listopada 2026. ovdje je počeo 5,6 % općine · ukupno 51.791 ha · 15 dana
  5. 4.451 ha Požar Mavago, 14. listopada 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.426 ha · 12 dana
  6. 4.708 ha Požar Mavago, 8. listopada 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.681 ha · 17 dana
  7. 3.934 ha Požar Mavago, 7. listopada 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.914 ha · 10 dana
  8. 4.731 ha Požar Mavago, 6. listopada 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.702 ha · 10 dana
  9. 3.022 ha Požar Mavago, 6. listopada 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.070 ha · 13 dana
  10. 3.452 ha Požar Mavago, 5. listopada 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.436 ha · 7 dana
  11. 3.957 ha Požar Mavago, 5. listopada 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.936 ha · 12 dana
  12. 3.180 ha Požar Mavago, 4. listopada 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.155 ha · 20 dana
  13. 4.638 ha Požar Mavago, 3. listopada 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.616 ha · 11 dana
  14. 1.335 ha Požar Mecula, 3. listopada 2026. 0,1 % općine · ukupno 4.499 ha · 13 dana
  15. 8.697 ha Požar Mavago, 26. rujna 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 8.651 ha · 8 dana
  16. 3.726 ha Požar Mavago, 14. rujna 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.707 ha · 3 dana
  17. 5.183 ha Požar Mavago, 10. rujna 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.143 ha · 7 dana
  18. 3.510 ha Požar Mavago, 24. listopada 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.493 ha · 12 dana
  19. 3.675 ha Požar Mavago, 3. listopada 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.653 ha · 6 dana
  20. 8.280 ha Požar Mavago, 26. rujna 2025. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 8.242 ha · 6 dana
  21. 3.349 ha Požar Mavago, 22. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.331 ha · 7 dana
  22. 172 ha Požar Mecula, 14. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 3.264 ha · 11 dana
  23. 3.246 ha Požar Mavago, 13. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.229 ha · 3 dana
  24. 3.412 ha Požar Mavago, 12. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.409 ha · 12 dana
  25. 3.219 ha Požar Mavago, 11. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.203 ha · 5 dana
  26. 22.642 ha Požar Mavago, 6. rujna 2025. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 22.469 ha · 18 dana
  27. 4.457 ha Požar Mavago, 6. rujna 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.431 ha · 10 dana
  28. 1.583 ha Požar Mavago, 4. rujna 2025. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.863 ha · 18 dana
  29. 5.798 ha Požar Mavago, 4. rujna 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.759 ha · 13 dana
  30. 40 ha Požar Majune, 3. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 3.403 ha · 4 dana
  31. 3.312 ha Požar Mecula, 3. rujna 2025. 0,4 % općine · ukupno 7.558 ha · 20 dana
  32. 3.471 ha Požar Mavago, 3. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.447 ha · 11 dana
  33. 24 ha Požar Majune, 3. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 5.458 ha · 12 dana
  34. 9.613 ha Požar Mavago, 2. rujna 2025. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 9.545 ha · 23 dana
  35. 6.257 ha Požar Mavago, 1. rujna 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.227 ha · 18 dana
  36. 2.676 ha Požar Mecula, 24. kolovoza 2025. 0,3 % općine · ukupno 8.688 ha · 13 dana
  37. 3.296 ha Požar Mecula, 23. kolovoza 2025. 0,4 % općine · ukupno 5.956 ha · 21 dan
  38. 6.745 ha Požar Mavago, kolovoz 2025 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.710 ha · 19 dana
  39. 3.306 ha Požar Mavago, listopad 2024 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.288 ha · 2 dana
  40. 5.315 ha Požar Mavago, rujan 2024 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.285 ha · 11 dana
  41. 2.698 ha Požar Mavago, 31. listopada 2023. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.042 ha · 2 dana
  42. 2.418 ha Požar Mavago, 24. listopada 2023. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.563 ha · 8 dana
  43. 3.371 ha Požar Mavago, 11. listopada 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.354 ha · 5 dana
  44. 4.070 ha Požar Mavago, 27. listopada 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.042 ha · 11 dana
  45. 25.509 ha Požar Mavago, 24. listopada 2022. ovdje je počeo 2,8 % općine · ukupno 25.359 ha · 17 dana
  46. 7.284 ha Požar Mavago, 22. listopada 2022. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 7.235 ha · 18 dana
  47. 3.121 ha Požar Mavago, 22. listopada 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.102 ha · 4 dana
  48. 3.058 ha Požar Mavago, 21. listopada 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.039 ha · 8 dana
  49. 6.412 ha Požar Mavago, 18. listopada 2022. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.375 ha · 12 dana
  50. 3.676 ha Požar Mavago, 11. listopada 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.657 ha · 7 dana
  51. 3.156 ha Požar Mavago, 9. listopada 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.141 ha · 8 dana
  52. 141 ha Požar Mecula, 9. listopada 2022. 0,0 % općine · ukupno 4.366 ha · 7 dana
  53. 27.584 ha Požar Mavago, 8. listopada 2022. ovdje je počeo 3,0 % općine · ukupno 54.544 ha · 33 dana
  54. 5.914 ha Požar Mavago, 4. listopada 2022. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.871 ha · 14 dana
  55. 283 ha Požar Majune, 1. listopada 2022. 0,0 % općine · ukupno 53.253 ha · 29 dana
  56. 3.316 ha Požar Mavago, 17. studenoga 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.292 ha · 11 dana
  57. 1.626 ha Požar Mecula, 14. studenoga 2021. 0,2 % općine · ukupno 3.756 ha · 6 dana
  58. 3.499 ha Požar Mavago, 5. studenoga 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.479 ha · 5 dana
  59. 7.952 ha Požar Mavago, 4. studenoga 2021. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 7.911 ha · 22 dana
  60. 3.248 ha Požar Mavago, 29. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.230 ha · 6 dana
  61. 3.642 ha Požar Mavago, 28. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.624 ha · 8 dana
  62. 5.392 ha Požar Mavago, 21. rujna 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.361 ha · 17 dana
  63. 4.027 ha Požar Mavago, 28. rujna 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.008 ha · 15 dana
  64. 6.036 ha Požar Mavago, 25. rujna 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 6.007 ha · 4 dana
  65. 21.339 ha Požar Mavago, 25. rujna 2020. ovdje je počeo 2,3 % općine · ukupno 21.223 ha · 12 dana
  66. 3.104 ha Požar Mavago, 24. rujna 2020. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.080 ha · 10 dana
  67. 106 ha Požar Sanga, 23. rujna 2020. 0,0 % općine · ukupno 3.938 ha · 14 dana
  68. 5.737 ha Požar Mavago, 22. rujna 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.706 ha · 15 dana
  69. 4.828 ha Požar Mavago, 20. rujna 2020. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.799 ha · 7 dana
  70. 16.732 ha Požar Mavago, 18. rujna 2020. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 27.813 ha · 24 dana
  71. 2.932 ha Požar Mavago, 4. rujna 2020. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.013 ha · 5 dana
  72. 4.792 ha Požar Mavago, 25. listopada 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.758 ha · 10 dana
  73. 2.306 ha Požar Sanga, 24. listopada 2019. 0,2 % općine · ukupno 7.245 ha · 9 dana
  74. 4.365 ha Požar Mavago, 24. listopada 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.340 ha · 9 dana
  75. 12.523 ha Požar Mecula, 23. listopada 2019. 1,4 % općine · ukupno 16.619 ha · 11 dana
  76. 128 ha Požar Mavago, 23. rujna 2019. ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 3.140 ha · 8 dana
  77. 3.307 ha Požar Mavago, 21. rujna 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.290 ha · 8 dana
  78. 3.728 ha Požar Mavago, 13. rujna 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.706 ha · 10 dana
  79. 3.303 ha Požar Mavago, 12. rujna 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.343 ha · 12 dana
  80. 4.019 ha Požar Mavago, kolovoz 2019 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.000 ha · 6 dana
  81. 11.052 ha Požar Mavago, 23. listopada 2018. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 10.977 ha · 12 dana
  82. 233 ha Požar Mecula, 16. listopada 2018. 0,0 % općine · ukupno 5.990 ha · 20 dana
  83. 7.113 ha Požar Mavago, 11. listopada 2018. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 7.060 ha · 15 dana
  84. 4.010 ha Požar Mavago, 9. listopada 2018. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.983 ha · 18 dana
  85. 747 ha Požar Mecula, 28. rujna 2018. 0,1 % općine · ukupno 3.399 ha · 5 dana
  86. 3.268 ha Požar Mavago, 21. rujna 2018. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.249 ha · 9 dana
  87. 3.030 ha Požar Mavago, 21. rujna 2018. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.014 ha · 10 dana
  88. 2 ha Požar Sanga, 18. rujna 2018. 0,0 % općine · ukupno 3.594 ha · 5 dana
  89. 4.078 ha Požar Mavago, 14. rujna 2018. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.093 ha · 15 dana
  90. 52 ha Požar Muembe, 19. listopada 2017. 0,0 % općine · ukupno 4.130 ha · 8 dana
  91. 7.663 ha Požar Mavago, 15. listopada 2017. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 7.610 ha · 8 dana
  92. 6.286 ha Požar Mavago, 15. listopada 2017. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.246 ha · 14 dana
  93. 7.416 ha Požar Mavago, 11. listopada 2017. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 7.363 ha · 16 dana
  94. 11.559 ha Požar Mavago, 10. listopada 2017. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 11.831 ha · 18 dana
  95. 3.561 ha Požar Mavago, 4. listopada 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.541 ha · 9 dana
  96. 2 ha Požar Sanga, 24. rujna 2017. 0,0 % općine · ukupno 3.956 ha · 5 dana
  97. 4.532 ha Požar Mavago, 22. rujna 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.508 ha · 19 dana
  98. 3.067 ha Požar Mavago, 13. rujna 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.050 ha · 5 dana
  99. 6.928 ha Požar Mavago, 6. rujna 2017. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 6.894 ha · 12 dana
  100. 1.072 ha Požar Mecula, 9. listopada 2016. 0,1 % općine · ukupno 6.031 ha · 13 dana
  101. 2.229 ha Požar Mecula, 8. listopada 2016. 0,2 % općine · ukupno 5.089 ha · 6 dana
  102. 3.747 ha Požar Mavago, listopad 2016 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.725 ha · 1 dan
  103. 3.200 ha Požar Mavago, 18. rujna 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.400 ha · 5 dana
  104. 6.288 ha Požar Mavago, 16. rujna 2016. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.251 ha · 12 dana
  105. 5.983 ha Požar Mavago, 11. rujna 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.952 ha · 15 dana
  106. 5.769 ha Požar Mavago, kolovoz 2016 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.725 ha · 9 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Mozambique INE (Instituto Nacional de Estatistica), OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.