Požari: Gurué
Gurué, Mozambik, imao je 50 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 230.609 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 41 % površine. Opasnost od požara danas: visoka (FWI 26).
Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- sri 4 Visoka 32° · 34 % · 26 km/h
- čet 5 Visoka 32° · 33 % · 24 km/h
- pet 6 Visoka 32° · 35 % · 22 km/h
- sub 7 Visoka 35° · 23 % · 27 km/h
- ned 8 Vrlo visoka 35° · 22 % · 28 km/h
- pon 9 Ekstremna 33° · 25 % · 52 km/h
- uto 10 Niska 28° · 56 % · 43 km/h
- sri 11 Umjerena 33° · 29 % · 35 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu
Dim danas: Gurué – prognoza iz sata u sat
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 230.609
- izgorjelih hektara
- 41 %
- općine
- 50
- požara
- 5.673
- km²
Gurué: koliko je puta ovdje gorjelo?
Gurué: od 2016. ovdje je gorjelo 50 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Gurué, 9. listopada 2026., s 8.855 hektara unutar granica.
- 50
- požara
- 11
- godine s požarom
- 230.609
- ha ukupno
- 9. lis 2026.
- posljednji put
Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Gurué
- 8.855 ha Požar Gurué, 9. listopada 2026. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 8.810 ha · 25 dana
- 3.212 ha Požar Gurué, 7. listopada 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.197 ha · 13 dana
- 8.091 ha Požar Gurué, 1. rujna 2026. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 8.051 ha · 17 dana
- 7.008 ha Požar Gurué, 31. kolovoza 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 11.822 ha · 31 dan
- 379 ha Požar Namarrói, 24. kolovoza 2026. 0,1 % općine · ukupno 3.032 ha · 15 dana
- 10.396 ha Požar Namarrói, 16. kolovoza 2026. 1,8 % općine · ukupno 213.498 ha · 44 dana
- 8.522 ha Požar Gurué, 16. kolovoza 2026. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 11.058 ha · 23 dana
- 4.496 ha Požar Gurué, 15. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.471 ha · 14 dana
- 3.152 ha Požar Gurué, 15. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.136 ha · 13 dana
- 2.628 ha Požar Gurué, 9. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.640 ha · 19 dana
- 3.603 ha Požar Gurué, 5. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.585 ha · 23 dana
- 3.962 ha Požar Gurué, 21. listopada 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.941 ha · 13 dana
- 3.786 ha Požar Gurué, 17. listopada 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.768 ha · 16 dana
- 3.977 ha Požar Gurué, 2. listopada 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.960 ha · 5 dana
- 3.097 ha Požar Gurué, rujan 2025 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.082 ha · 6 dana
- 589 ha Požar Namarrói, 4. rujna 2025. 0,1 % općine · ukupno 49.801 ha · 26 dana
- 893 ha Požar Namarrói, 14. rujna 2024. 0,2 % općine · ukupno 7.189 ha · 8 dana
- 168 ha Požar Ile, 11. rujna 2024. 0,0 % općine · ukupno 5.878 ha · 11 dana
- 5.190 ha Požar Gurué, rujan 2024 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 5.168 ha · 14 dana
- 3.419 ha Požar Gurué, srpanj 2024 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.402 ha · 8 dana
- 2.262 ha Požar Malema, listopad 2023 0,4 % općine · ukupno 4.388 ha · 6 dana
- 922 ha Požar Malema, listopad 2022 0,2 % općine · ukupno 6.836 ha · 7 dana
- 4.689 ha Požar Gurué, 28. rujna 2022. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.666 ha · 18 dana
- 5.683 ha Požar Gurué, 13. rujna 2022. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 5.653 ha · 17 dana
- 4.528 ha Požar Gurué, listopad 2021 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.505 ha · 13 dana
- 3.681 ha Požar Gurué, rujan 2020 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.772 ha · 14 dana
- 1.094 ha Požar Malema, rujan 2020 0,2 % općine · ukupno 3.355 ha · 14 dana
- 0 ha Požar Namarrói, 11. rujna 2020. 0,0 % općine · ukupno 3.277 ha · 19 dana
- 1.288 ha Požar Namarrói, 9. rujna 2020. 0,2 % općine · ukupno 3.161 ha · 20 dana
- 3.678 ha Požar Gurué, kolovoz 2020 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.660 ha · 12 dana
- 8.161 ha Požar Gurué, listopad 2019 ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 8.121 ha · 9 dana
- 325 ha Požar Namarrói, 26. kolovoza 2019. 0,1 % općine · ukupno 4.138 ha · 12 dana
- 3.454 ha Požar Gurué, 26. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.476 ha · 12 dana
- 3.269 ha Požar Gurué, 13. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.253 ha · 11 dana
- 3.416 ha Požar Gurué, 4. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.400 ha · 11 dana
- 3.573 ha Požar Gurué, listopad 2018 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.556 ha · 5 dana
- 3.787 ha Požar Gurué, 15. rujna 2018. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.771 ha · 8 dana
- 8.666 ha Požar Gurué, 12. rujna 2018. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 8.625 ha · 17 dana
- 12.309 ha Požar Namarrói, 6. rujna 2018. 2,2 % općine · ukupno 52.630 ha · 31 dan
- 3.216 ha Požar Gurué, 6. rujna 2018. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.199 ha · 4 dana
- 9.829 ha Požar Gurué, listopad 2017 ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 9.780 ha · 21 dan
- 3.475 ha Požar Gurué, 8. rujna 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.460 ha · 13 dana
- 13.654 ha Požar Gurué, 6. rujna 2017. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 20.261 ha · 22 dana
- 11.968 ha Požar Gurué, 6. rujna 2017. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 11.909 ha · 25 dana
- 2.315 ha Požar Gurué, 18. rujna 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.014 ha · 22 dana
- 4.926 ha Požar Gurué, 18. rujna 2016. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 5.034 ha · 15 dana
- 3.026 ha Požar Gurué, 15. rujna 2016. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.008 ha · 18 dana
- 3.317 ha Požar Gurué, 13. rujna 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.300 ha · 14 dana
- 8.449 ha Požar Namarrói, 7. rujna 2016. 1,5 % općine · ukupno 21.465 ha · 26 dana
- 6.225 ha Požar Gurué, kolovoz 2016 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 7.450 ha · 17 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Mozambique INE (Instituto Nacional de Estatistica), OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.