Požari: Sesan
Sesan, Kambodža, imao je 53 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 222.146 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 82 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 1).
Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- uto 3 Vrlo niska 34° · 49 % · 29 km/h
- sri 4 Vrlo niska 33° · 52 % · 27 km/h
- čet 5 Vrlo niska 34° · 49 % · 39 km/h
- pet 6 Vrlo niska 33° · 55 % · 27 km/h
- sub 7 Vrlo niska 32° · 52 % · 28 km/h
- ned 8 Vrlo niska 33° · 54 % · 41 km/h
- pon 9 Vrlo niska 33° · 52 % · 36 km/h
- uto 10 Vrlo niska 32° · 70 % · 43 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 222.146
- izgorjelih hektara
- 82 %
- općine
- 53
- požara
- 2.717
- km²
Sesan: koliko je puta ovdje gorjelo?
Sesan: od 2016. ovdje je gorjelo 53 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Sesan, travanj 2026, s 4.478 hektara unutar granica.
- 53
- požara
- 10
- godine s požarom
- 222.146
- ha ukupno
- 18. tra 2026.
- posljednji put
Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Sesan
- 4.478 ha Požar Sesan, travanj 2026 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 4.450 ha · 10 dana
- 2.200 ha Požar Sesan, 10. veljače 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.205 ha · 12 dana
- 2.626 ha Požar Sesan, 8. veljače 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.652 ha · 19 dana
- 297 ha Požar Koun Mom, veljača 2026 0,1 % općine · ukupno 7.184 ha · 15 dana
- 2.282 ha Požar Sesan, 5. veljače 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.268 ha · 17 dana
- 3.667 ha Požar Siem Pang, 2. veljače 2026. 1,4 % općine · ukupno 22.903 ha · 47 dana
- 2.587 ha Požar Sesan, 25. siječnja 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.571 ha · 19 dana
- 100 ha Požar Koun Mom, siječanj 2026 0,0 % općine · ukupno 2.193 ha · 10 dana
- 2.545 ha Požar Sesan, 19. siječnja 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.531 ha · 16 dana
- 2.317 ha Požar Sesan, 19. siječnja 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.303 ha · 8 dana
- 2.616 ha Požar Sesan, 19. siječnja 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.600 ha · 24 dana
- 2.428 ha Požar Sesan, 19. siječnja 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.415 ha · 11 dana
- 2.127 ha Požar Sesan, 14. siječnja 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.115 ha · 14 dana
- 3.156 ha Požar Sesan, 4. siječnja 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.151 ha · 36 dana
- 31.174 ha Požar Sesan, prosinac 2025 ovdje je počeo 11 % općine · ukupno 30.976 ha · 71 dan
- 2.092 ha Požar Sesan, ožujak 2025 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.081 ha · 9 dana
- 4.514 ha Požar Sesan, 16. siječnja 2025. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 4.486 ha · 24 dana
- 3.093 ha Požar Sesan, 16. siječnja 2025. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 3.074 ha · 22 dana
- 6.528 ha Požar Sesan, veljača 2024 ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 6.614 ha · 44 dana
- 935 ha Požar Koun Mom, 14. siječnja 2024. 0,3 % općine · ukupno 3.761 ha · 22 dana
- 2.650 ha Požar Sesan, 5. siječnja 2024. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.710 ha · 11 dana
- 6.141 ha Požar Sesan, 4. siječnja 2024. ovdje je počeo 2,3 % općine · ukupno 6.102 ha · 28 dana
- 2.025 ha Požar Sesan, 2. veljače 2022. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.928 ha · 12 dana
- 282 ha Požar Stueng Traeng, veljača 2022 0,1 % općine · ukupno 4.791 ha · 13 dana
- 2.310 ha Požar Sesan, 1. veljače 2022. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.296 ha · 6 dana
- 2.738 ha Požar Sesan, 22. siječnja 2022. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.723 ha · 23 dana
- 11.433 ha Požar Sesan, 6. siječnja 2022. ovdje je počeo 4,2 % općine · ukupno 11.364 ha · 45 dana
- 2.052 ha Požar Kaoh Nheaek, 24. siječnja 2021. 0,8 % općine · ukupno 6.292 ha · 22 dana
- 2.257 ha Požar Sesan, 23. siječnja 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.243 ha · 23 dana
- 2.431 ha Požar Sesan, 21. siječnja 2021. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.418 ha · 19 dana
- 16.732 ha Požar Sesan, 15. siječnja 2021. ovdje je počeo 6,2 % općine · ukupno 16.629 ha · 31 dan
- 3.154 ha Požar Sesan, veljača 2020 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.137 ha · 27 dana
- 2.521 ha Požar Sesan, siječanj 2020 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.505 ha · 18 dana
- 1.396 ha Požar Stueng Traeng, prosinac 2019 0,5 % općine · ukupno 2.792 ha · 26 dana
- 13.297 ha Požar Sesan, prosinac 2019 ovdje je počeo 4,9 % općine · ukupno 13.216 ha · 51 dan
- 3.467 ha Požar Sesan, 4. siječnja 2019. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.449 ha · 37 dana
- 4.931 ha Požar Sesan, 1. siječnja 2019. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 4.901 ha · 21 dan
- 27 ha Požar Kaoh Nheaek, ožujak 2018 0,0 % općine · ukupno 11.343 ha · 38 dana
- 2.374 ha Požar Sesan, 18. veljače 2017. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.361 ha · 25 dana
- 2.875 ha Požar Sesan, 18. veljače 2017. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.859 ha · 27 dana
- 2.100 ha Požar Sesan, 5. veljače 2017. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.089 ha · 14 dana
- 17.323 ha Požar Sesan, 5. veljače 2017. ovdje je počeo 6,4 % općine · ukupno 17.221 ha · 38 dana
- 3.989 ha Požar Sesan, travanj 2016 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 3.965 ha · 32 dana
- 344 ha Požar Koun Mom, 1. veljače 2016. 0,1 % općine · ukupno 2.333 ha · 6 dana
- 539 ha Požar Stueng Traeng, 23. siječnja 2016. 0,2 % općine · ukupno 3.259 ha · 12 dana
- 3.143 ha Požar Sesan, 19. siječnja 2016. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.124 ha · 8 dana
- 1.985 ha Požar Sesan, 19. siječnja 2016. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.049 ha · 14 dana
- 2.390 ha Požar Sesan, 18. siječnja 2016. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.376 ha · 14 dana
- 1.120 ha Požar Sambour, 16. siječnja 2016. 0,4 % općine · ukupno 18.577 ha · 101 dan
- 1.151 ha Požar Kaoh Nheaek, 13. siječnja 2016. 0,4 % općine · ukupno 7.576 ha · 15 dana
- 7.040 ha Požar Sesan, 13. siječnja 2016. ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 6.998 ha · 19 dana
- 3.401 ha Požar Sesan, 1. siječnja 2016. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.458 ha · 35 dana
- 10.763 ha Požar Sesan, 1. siječnja 2016. ovdje je počeo 4,0 % općine · ukupno 10.697 ha · 106 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Open Development Mekong, Open Development Cambodia (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.