Pożary lasów: Minnesota
Minnesota (Stany Zjednoczone): od 2016 roku pożary z własną stroną (23) objęły 14 z 87 hrabstw regionu; w jego granicach spłonęło 64 991 ha. Największy był pożar: Bear Trap, lipiec 2026, z 13 461 ha w granicach regionu. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 0).
Własną stronę mają tylko pożary od 400 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.
Te liczby nie obejmują jedna strona z błędnymi danymi, w trakcie weryfikacji. Są na listach, oznaczone.
- hektarów spłonęło
- 64 991ha
- Od 2016 roku
- Regionu
- 0,3%
- 218 094 km²
- pożary
- 23
- Od 2016 roku
- hrabstw objętych pożarami
- 14
- z 87
- Największy pożar
- 13 461ha
- Bear Trap · lipiec 2026
- Mieszkańcy
- —
Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach
FWI w centrum regionu, z prognozy Open-Meteo- czw. 5 Bardzo niskie 8° · 61 % · 47 km/h
- pt. 6 Bardzo niskie 7° · 49 % · 21 km/h
- sob. 7 Bardzo niskie 12° · 53 % · 37 km/h
- niedz. 8 Bardzo niskie 10° · 54 % · 45 km/h
- pon. 9 Bardzo niskie 14° · 52 % · 36 km/h
- wt. 10 Bardzo niskie 11° · 46 % · 34 km/h
- śr. 11 Bardzo niskie 7° · 69 % · 28 km/h
- czw. 12 Bardzo niskie 3° · 58 % · 26 km/h
Kliknij obrys, aby zobaczyć, który to pożar
Hrabstwa, w których spłonęło najwięcej
Największe odnotowane pożary
- 13 461 haBear Trap St. Louislipiec 2026 · 11 dni
- 11 431 haGreenwood Lakesierpień 2021 · 12 dni
- 6 648 haJenkins Creek St. Louismaj 2025 · 4 dni
- 5 070 haOxcart Polkmarzec 2021 · 2 dni
- 4 852 haCamp House St. Louismaj 2025 · 5 dni
- 3 830 haNorth County Road 7 Kittsonkwiecień 2018 · 2 dni
- 2 587 haRl 029 Unit 4 Clearwaterkwiecień 2018 · 4 dni
- 2 585 haRl 005 Unit 8 And 9 Clearwatermarzec 2021 · 9 dni
Hektary w granicach regionu; poza nim pożar mógł strawić więcej.
Rok po roku
| Rok | pożary | hektarów spłonęło | Największy w roku |
|---|---|---|---|
| 2026 | 4 | 17 687 | Bear Trap 13 461 ha |
| 2025 | 5 | 14 228 | Jenkins Creek 6 648 ha |
| 2024 | 3 | 2 214 | Doran Wma 988 ha |
| 2023 | 1 | 617 | Se Thief 617 ha |
| 2021 | 6 | 22 707 | Greenwood 11 431 ha |
| 2020 | 1 | 590 | Gravel Pit 590 ha |
| 2018 | 3 | 6 948 | North County Road 7 3 830 ha |
Wszystkie pożary: Minnesota · 24
Od najnowszych. Liczba to powierzchnia w granicach regionu; jeśli pożar strawił więcej poza nim, podajemy też sumę.
- 1 742 haLittle Knife Lakelipiec 2026 · 7 dni
- 13 461 haBear Trap St. Louislipiec 2026 · 11 dni
- 17 264 haThumb St. Louislipiec 2026 · błędne dane · nie liczy się · 13 dni
- 1 771 haCamp Lakelipiec 2026 · 11 dni
- 714 haFlanders Crow Wingmaj 2026 · 1 dzień
- 6 648 haJenkins Creek St. Louismaj 2025 · 4 dni
- 500 haMunger Shaw St. Louismaj 2025 · 3 dni
- 4 852 haCamp House St. Louismaj 2025 · 5 dni
- 834 haPartridge Two Morrisonkwiecień 2025 · 1 dzień
- 1 395 haDugdale Polkkwiecień 2025 · 3 dni
- 618 haHunters Moon Roseaupaździernik 2024 · 1 dzień
- 988 haDoran Wma Otter Tailmarzec 2024 · 1 dzień
- 608 haSnake Trail Wasecamarzec 2024 · 1 dzień
- 617 haSe Thief Marshallmaj 2023 · 2 dni
- 791 haBeaches Lake Kittsonpaździernik 2021 · 3 dni
- 11 431 haGreenwood Lakesierpień 2021 · 12 dni
- 570 haJohn Ek Cooksierpień 2021 · 12 dni
- 2 261 haRl 203 Goods Clearwatermaj 2021 · 2 dni
- 5 070 haOxcart Polkmarzec 2021 · 2 dni
- 2 585 haRl 005 Unit 8 And 9 Clearwatermarzec 2021 · 9 dni
- 590 haGravel Pit Polkmaj 2020 · 1 dzień
- 532 haClow Kittsonmaj 2018 · 1 dzień
- 3 830 haNorth County Road 7 Kittsonkwiecień 2018 · 2 dni
- 2 587 haRl 029 Unit 4 Clearwaterkwiecień 2018 · 4 dni
Skąd pochodzą te dane
Obrysy są oficjalne, pochodzą z MTBS (USGS i USDA Forest Service) oraz NIFC i należą do domeny publicznej; granice hrabstw pochodzą z geoBoundaries/United States Census Bureau, MAF/TIGER Database (Public Domain). Powierzchnię w każdym hrabstwie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).
Daj mi znać, co tu płonie
Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.