Pożary lasów: Santa Rosa
Santa Rosa (Gwatemala): od 2016 roku pożary z własną stroną (12) objęły 6 z 14 gmin regionu; w jego granicach spłonęło 13 101 ha. Największy był pożar: Taxisco, luty 2026, z 3 533 ha w granicach regionu. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 1).
Własną stronę mają tylko pożary od 1 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.
- hektarów spłonęło
- 13 101ha
- Od 2016 roku
- Regionu
- 4,3%
- 3 033 km²
- pożary
- 12
- Od 2016 roku
- gmin objętych pożarami
- 6
- z 14
- Największy pożar
- 3 533ha
- Taxisco · luty 2026
- Mieszkańcy
- 53 899
- 243,1 ha spalonych na tysiąc mieszkańców
Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach
FWI w centrum regionu, z prognozy Open-Meteo- pon. 2 Bardzo niskie 30° · 41 % · 24 km/h
- wt. 3 Bardzo niskie 28° · 51 % · 29 km/h
- śr. 4 Bardzo niskie 27° · 65 % · 26 km/h
- czw. 5 Bardzo niskie 28° · 55 % · 23 km/h
- pt. 6 Bardzo niskie 28° · 51 % · 27 km/h
- sob. 7 Bardzo niskie 28° · 50 % · 30 km/h
- niedz. 8 Bardzo niskie 29° · 44 % · 30 km/h
- pon. 9 Bardzo niskie 29° · 82 % · 28 km/h
Kliknij obrys, aby zobaczyć, który to pożar
Gminy, w których spłonęło najwięcej
- Taxisco 22 948 mieszk. 7 470 ha · 12 %
- Oratorio 2 709 ha · 8,7 %
- Chiquimulilla 1 998 ha · 3,3 %
- Guazacapán 533 ha · 4,8 %
- Santa María Ixhuatán 221 ha · 1,3 %
- Casillas 169 ha · 0,8 %
Gminy, które płoną raz po raz
Gminy z dwoma lub więcej dużymi pożarami (1 000 ha lub więcej) od 2016 roku.
- 4×Taxisco7 470 ha
- 4×Chiquimulilla1 998 ha
- 3×Oratorio2 709 ha
- 2×Guazacapán533 ha
- 2×Casillas169 ha
Największe odnotowane pożary
- 3 533 haTaxiscoluty 2026 · 6 dni
- 1 709 haTaxiscokwiecień 2021 · 2 dni
- 1 489 haOratoriomarzec 2017 · 6 dni
- 1 359 haOratoriokwiecień 2017 · 12 dni
- 1 299 haChiquimulillamarzec 2017 · 1 dzień
- 1 167 haTaxiscoluty 2016 · 5 dni
- 1 060 haTaxiscomarzec 2020 · 2 dni
- 1 019 haChiquimulillaluty 2023 · 2 dni
Hektary w granicach regionu; poza nim pożar mógł strawić więcej.
Rok po roku
| Rok | pożary | hektarów spłonęło | Największy w roku |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1 | 3 533 | Taxisco 3 533 ha |
| 2025 | 1 | 56 | San José Acatempa 56 ha |
| 2023 | 1 | 1 019 | Chiquimulilla 1 019 ha |
| 2022 | 2 | 117 | San José Acatempa 114 ha |
| 2021 | 1 | 1 709 | Taxisco 1 709 ha |
| 2020 | 1 | 1 060 | Taxisco 1 060 ha |
| 2019 | 1 | 293 | Pasaco 293 ha |
| 2017 | 3 | 4 147 | Oratorio 1 489 ha |
| 2016 | 1 | 1 167 | Taxisco 1 167 ha |
Wszystkie pożary: Santa Rosa · 12
Od najnowszych. Liczba to powierzchnia w granicach regionu; jeśli pożar strawił więcej poza nim, podajemy też sumę.
- 3 533 haTaxiscoluty 2026 · 6 dni
- 56 haSan José Acatempakwiecień 2025 · 5 dni z łącznie 1 139 ha
- 1 019 haChiquimulillaluty 2023 · 2 dni
- 114 haSan José Acatempamarzec 2022 · 16 dni z łącznie 1 712 ha
- 4 haPasacomarzec 2022 · 14 dni z łącznie 1 343 ha
- 1 709 haTaxiscokwiecień 2021 · 2 dni
- 1 060 haTaxiscomarzec 2020 · 2 dni
- 293 haPasacomarzec 2019 · 16 dni z łącznie 1 316 ha
- 1 359 haOratoriokwiecień 2017 · 12 dni
- 1 299 haChiquimulillamarzec 2017 · 1 dzień
- 1 489 haOratoriomarzec 2017 · 6 dni
- 1 167 haTaxiscoluty 2016 · 5 dni
Skąd pochodzą te dane
Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).
Daj mi znać, co tu płonie
Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.