Pożary lasów: Uludere
Uludere (Turcja): pożary z oficjalnym obrysem od 2016 roku – 21; w granicach gminy spłonęło 4 327 ha, czyli 4,7% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 0).
Własną stronę mają tylko pożary od 100 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.
Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach
FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo- wt. 3 Bardzo niskie 13° · 46 % · 30 km/h
- śr. 4 Bardzo niskie 10° · 62 % · 31 km/h
- czw. 5 Bardzo niskie 8° · 87 % · 30 km/h
- pt. 6 Bardzo niskie 6° · 93 % · 30 km/h
- sob. 7 Bardzo niskie 4° · 95 % · 28 km/h
- niedz. 8 Bardzo niskie 4° · 95 % · 28 km/h
- pon. 9 Bardzo niskie 2° · 43 % · 21 km/h
- wt. 10 Bardzo niskie 3° · 37 % · 22 km/h
Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.
Gmina i jej pożary
Od 2016 roku
- 4 327
- hektarów spłonęło
- 4,7 %
- jej powierzchni
- 21
- pożary
- 915
- km²
Uludere: ile razy tu płonęło?
Uludere: od 2016 r. płonęło tu 21 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2024 i 2025. Ostatnio: Pożar: Uludere, listopad 2025, 110 hektarów na tym terenie. Łącznie na tym terenie spłonęło 4 327 hektarów, ale odrębna spalona powierzchnia to 3 737 hektarów, 4,1 % obszaru: część płonęła więcej niż raz.
- 21
- pożary
- 7
- lata z pożarami
- 4 327
- ha łącznie
- 3 737
- ha odrębnie
Pożary większe niż 100 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.
Pożary, które dotarły do gminy Uludere
- 110 ha Pożar: Uludere, listopad 2025 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 109 ha · 2 dni
- 58 ha Pożar: Uludere, lipiec 2024 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 109 ha · 2 dni
- 179 ha Pożar: Uludere, wrzesień 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 179 ha · 1 dzień
- 149 ha Pożar: Şırnak merkez, 27 sierpnia 2020 0,2% gminy · łącznie 638 ha · 4 dni
- 201 ha Pożar: Uludere, 8 sierpnia 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 201 ha · 2 dni
- 136 ha Pożar: Uludere, 3 sierpnia 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 480 ha · 4 dni
- 42 ha Pożar: Silopi, 20 lipca 2020 0,0% gminy · łącznie 325 ha · 4 dni
- 487 ha Pożar: Uludere, lipiec 2020 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 487 ha · 6 dni
- 118 ha Pożar: Uludere, czerwiec 2020 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 118 ha · 3 dni
- 105 ha Pożar: Uludere, czerwiec 2019 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 105 ha · 1 dzień
- 229 ha Pożar: Uludere, 31 sierpnia 2018 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 228 ha · 2 dni
- 91 ha Pożar: Şırnak merkez, 19 sierpnia 2018 0,1% gminy · łącznie 308 ha · 2 dni
- 110 ha Pożar: Uludere, 12 sierpnia 2018 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 109 ha · 6 dni
- 588 ha Pożar: Uludere, 11 sierpnia 2018 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 619 ha · 5 dni
- 125 ha Pożar: Uludere, lipiec 2018 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 125 ha · 4 dni
- 16 ha Pożar: Şırnak merkez, 13 lipca 2017 0,0% gminy · łącznie 318 ha · 2 dni
- 416 ha Pożar: Uludere, wrzesień 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 416 ha · 4 dni
- 573 ha Pożar: Uludere, sierpień 2016 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 573 ha · 5 dni
- 339 ha Pożar: Uludere, 26 lipca 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 338 ha · 1 dzień
- 192 ha Pożar: Uludere, 2 lipca 2016 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 192 ha · 4 dni
- 63 ha Pożar: Beytüşşebap, czerwiec 2016 0,1% gminy · łącznie 185 ha · 2 dni
Skąd pochodzą te dane
Obrysy pochodzą z EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0), a granice gmin z geoBoundaries/OpenStreetMap, OSM Boundaries (Open Data Commons Open Database License 1.0). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).
Daj mi znać, co tu płonie
Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.