Przejdź do treści
worldfires
TR · Turcja · Mardin · 27 304 mieszk.

Pożary lasów: Savur

Savur (Turcja): pożary z oficjalnym obrysem od 2016 roku – 23; w granicach gminy spłonęło 9 898 ha, czyli 11% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 0).

Własną stronę mają tylko pożary od 100 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Te liczby nie obejmują 2 strony tymczasowe, widoczne tylko jako ogniska cieplne i jeszcze bez obrysu. Są na listach, oznaczone.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. czw. 5 Bardzo niskie 14° · 73 % · 44 km/h
  2. pt. 6 Bardzo niskie 14° · 92 % · 36 km/h
  3. sob. 7 Bardzo niskie 13° · 65 % · 36 km/h
  4. niedz. 8 Bardzo niskie 10° · 37 % · 43 km/h
  5. pon. 9 Bardzo niskie 8° · 23 % · 39 km/h
  6. wt. 10 Bardzo niskie 10° · 28 % · 29 km/h
  7. śr. 11 Bardzo niskie 11° · 27 % · 23 km/h
  8. czw. 12 Bardzo niskie 12° · 32 % · 23 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju. Umieść ten widżet na swojej stronie

Dym dziś: Savur – prognoza godzinowa

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

9 898
hektarów spłonęło
11 %
jej powierzchni
23
pożary
873
km²

Savur: ile razy tu płonęło?

Savur: od 2016 r. płonęło tu 23 razy; lata z pożarami: 2016, 2019, 2020, 2021, 2023, 2024 i 2025. Ostatnio: Pożar: Savur, wrzesień 2025, 508 hektarów na tym terenie. Łącznie na tym terenie spłonęło 9 898 hektarów, ale odrębna spalona powierzchnia to 7 799 hektarów, 8,9 % obszaru: część płonęła więcej niż raz.

  1. 2× 16
  2.   17
  3.   18
  4. 4× 19
  5. 8× 20
  6. 1× 21
  7.   22
  8. 2× 23
  9. 3× 24
  10. 3× 25
  11.   26
23
pożary
7
lata z pożarami
9 898
ha łącznie
7 799
ha odrębnie

Pożary większe niż 100 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Turcja

Pożary, które dotarły do gminy Savur

  1. 14 ha Pożar: Bismil, październik 2026 tu się zaczął 0,0% gminy · łącznie 0 ha · 4 dni
  2. 14 ha Pożar: Çınar, październik 2026 0,0% gminy · łącznie 0 ha · 3 dni
  3. 508 ha Pożar: Savur, wrzesień 2025 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 508 ha · 1 dzień
  4. 131 ha Pożar: Savur, 13 czerwca 2025 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 131 ha · 1 dzień
  5. 729 ha Pożar: Savur, 13 czerwca 2025 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 728 ha · 1 dzień
  6. 298 ha Pożar: Savur, październik 2024 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 298 ha · 4 dni
  7. 872 ha Pożar: Bismil, 15 października 2024 1,0% gminy · łącznie 2 087 ha · 16 dni
  8. 487 ha Pożar: Savur, czerwiec 2024 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 502 ha · 2 dni
  9. 220 ha Pożar: Savur, wrzesień 2023 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 262 ha · 1 dzień
  10. 654 ha Pożar: Savur, lipiec 2023 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 652 ha · 1 dzień
  11. 9 ha Pożar: Yeşilli, lipiec 2021 0,0% gminy · łącznie 154 ha · 1 dzień
  12. 225 ha Pożar: Bismil, 24 października 2020 0,3% gminy · łącznie 377 ha · 2 dni
  13. 133 ha Pożar: Bismil, 2 października 2020 0,2% gminy · łącznie 819 ha · 11 dni
  14. 39 ha Pożar: Midyat, 4 września 2020 0,0% gminy · łącznie 129 ha · 1 dzień
  15. 211 ha Pożar: Savur, wrzesień 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 211 ha · 1 dzień
  16. 95 ha Pożar: Bismil, lipiec 2020 0,1% gminy · łącznie 1 385 ha · 1 dzień
  17. 244 ha Pożar: Savur, lipiec 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 244 ha · 1 dzień
  18. 57 ha Pożar: Ömerli, 19 lipca 2020 0,1% gminy · łącznie 178 ha · 1 dzień
  19. 555 ha Pożar: Savur, czerwiec 2020 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 554 ha · 1 dzień
  20. 383 ha Pożar: Savur, 28 września 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 383 ha · 2 dni
  21. 167 ha Pożar: Savur, 19 września 2019 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 167 ha · 1 dzień
  22. 1 779 ha Pożar: Savur, 21 sierpnia 2019 tu się zaczął 2,0% gminy · łącznie 1 776 ha · 3 dni
  23. 150 ha Pożar: Savur, 5 sierpnia 2019 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 149 ha · 1 dzień
  24. 1 387 ha Pożar: Savur, sierpień 2016 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 1 384 ha · 1 dzień
  25. 566 ha Pożar: Savur, lipiec 2016 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 566 ha · 1 dzień

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0), a granice gmin z geoBoundaries/OpenStreetMap, OSM Boundaries (Open Data Commons Open Database License 1.0). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.