Przejdź do treści
worldfires

Pożary lasów: Na Noi นาน้อย

Na Noi (Tajlandia): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2016 roku – 46; w granicach gminy spłonęło 104 280 ha, czyli 86% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: niskie (FWI 8).

Własną stronę mają tylko pożary od 1 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. śr. 4 Niskie 33° · 45 % · 17 km/h
  2. czw. 5 Niskie 31° · 57 % · 17 km/h
  3. pt. 6 Bardzo niskie 30° · 63 % · 19 km/h
  4. sob. 7 Bardzo niskie 30° · 60 % · 27 km/h
  5. niedz. 8 Niskie 30° · 51 % · 31 km/h
  6. pon. 9 Niskie 29° · 60 % · 37 km/h
  7. wt. 10 Niskie 28° · 50 % · 28 km/h
  8. śr. 11 Niskie 28° · 49 % · 23 km/h
  9. czw. 12 Niskie 26° · 65 % · 21 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju. Umieść ten widżet na swojej stronie

Dym dziś: Na Noi – prognoza godzinowa

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

104 280
hektarów spłonęło
86 %
jej powierzchni
46
pożary
1 218
km²

Na Noi: ile razy tu płonęło?

Na Noi: od 2016 r. płonęło tu 46 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Na Noi, kwiecień 2026, 1 102 hektarów na tym terenie.

  1. 8× 16
  2. 2× 17
  3.   18
  4. 7× 19
  5. 2× 20
  6. 1× 21
  7. 1× 22
  8. 5× 23
  9. 6× 24
  10. 7× 25
  11. 7× 26
46
pożary
10
lata z pożarami
104 280
ha łącznie
13 kwi 2026
ostatnio

Pożary większe niż 1 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Tajlandia

Pożary, które dotarły do gminy Na Noi

  1. 1 102 ha Pożar: Na Noi, kwiecień 2026 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 1 096 ha · 4 dni
  2. 1 539 ha Pożar: Wiang Sa, 23 marca 2026 1,3% gminy · łącznie 2 464 ha · 16 dni
  3. 4 026 ha Pożar: Na Noi, 19 marca 2026 tu się zaczął 3,3% gminy · łącznie 41 845 ha · 35 dni
  4. 1 599 ha Pożar: Wiang Sa, 17 marca 2026 1,3% gminy · łącznie 15 074 ha · 31 dni
  5. 6 393 ha Pożar: Song, 15 marca 2026 5,2% gminy · łącznie 27 962 ha · 40 dni
  6. 32 663 ha Pożar: Na Noi, 9 marca 2026 tu się zaczął 27% gminy · łącznie 65 403 ha · 48 dni
  7. 72 ha Pożar: Wiang Sa, luty 2026 0,1% gminy · łącznie 1 100 ha · 10 dni
  8. 1 108 ha Pożar: Na Noi, 26 marca 2025 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 1 204 ha · 10 dni
  9. 2 084 ha Pożar: Na Noi, 25 marca 2025 tu się zaczął 1,7% gminy · łącznie 2 266 ha · 12 dni
  10. 2 408 ha Pożar: Na Noi, 23 marca 2025 tu się zaczął 2,0% gminy · łącznie 2 394 ha · 11 dni
  11. 5 ha Pożar: Fak Tha, 21 marca 2025 0,0% gminy · łącznie 1 542 ha · 11 dni
  12. 1 901 ha Pożar: Na Noi, 14 marca 2025 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 1 902 ha · 15 dni
  13. 48 ha Pożar: Wiang Sa, 5 marca 2025 0,0% gminy · łącznie 2 230 ha · 12 dni
  14. 1 441 ha Pożar: Na Noi, 4 marca 2025 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 1 434 ha · 4 dni
  15. 1 145 ha Pożar: Na Noi, 4 marca 2024 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 1 139 ha · 3 dni
  16. 1 062 ha Pożar: Wiang Sa, marzec 2024 0,9% gminy · łącznie 2 579 ha · 15 dni
  17. 1 115 ha Pożar: Na Noi, 2 marca 2024 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 1 403 ha · 7 dni
  18. 6 079 ha Pożar: Na Noi, 1 marca 2024 tu się zaczął 5,0% gminy · łącznie 6 595 ha · 18 dni
  19. 1 224 ha Pożar: Na Noi, luty 2024 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 1 237 ha · 17 dni
  20. 8 ha Pożar: Wiang Sa, luty 2024 0,0% gminy · łącznie 1 521 ha · 14 dni
  21. 1 261 ha Pożar: Na Noi, kwiecień 2023 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 1 286 ha · 15 dni
  22. 1 609 ha Pożar: Na Noi, 24 marca 2023 tu się zaczął 1,3% gminy · łącznie 1 600 ha · 17 dni
  23. 350 ha Pożar: Rong Kwang, marzec 2023 0,3% gminy · łącznie 1 113 ha · 11 dni
  24. 1 240 ha Pożar: Na Noi, 20 marca 2023 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 1 233 ha · 11 dni
  25. 2 223 ha Pożar: Na Noi, luty 2023 tu się zaczął 1,8% gminy · łącznie 2 211 ha · 8 dni
  26. 1 332 ha Pożar: Na Noi, luty 2022 tu się zaczął 1,1% gminy · łącznie 1 326 ha · 7 dni
  27. 914 ha Pożar: Na Noi, marzec 2021 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 1 413 ha · 7 dni
  28. 1 174 ha Pożar: Na Noi, marzec 2020 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 1 167 ha · 4 dni
  29. 451 ha Pożar: Fak Tha, luty 2020 0,4% gminy · łącznie 1 430 ha · 7 dni
  30. 2 565 ha Pożar: Na Noi, 28 marca 2019 tu się zaczął 2,1% gminy · łącznie 2 551 ha · 12 dni
  31. 709 ha Pożar: Na Noi, 15 marca 2019 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 1 010 ha · 6 dni
  32. 2 649 ha Pożar: Na Noi, 6 marca 2019 tu się zaczął 2,2% gminy · łącznie 2 634 ha · 10 dni
  33. 1 572 ha Pożar: Na Noi, 4 marca 2019 tu się zaczął 1,3% gminy · łącznie 1 565 ha · 5 dni
  34. 36 ha Pożar: Ban Khok, marzec 2019 0,0% gminy · łącznie 1 770 ha · 9 dni
  35. 3 230 ha Pożar: Na Noi, 23 lutego 2019 tu się zaczął 2,6% gminy · łącznie 3 381 ha · 21 dni
  36. 5 024 ha Pożar: Na Noi, 21 lutego 2019 tu się zaczął 4,1% gminy · łącznie 5 118 ha · 20 dni
  37. 21 ha Pożar: Wiang Sa, 10 marca 2017 0,0% gminy · łącznie 1 676 ha · 14 dni
  38. 1 999 ha Pożar: Na Noi, marzec 2017 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 1 989 ha · 15 dni
  39. 1 048 ha Pożar: Na Noi, 12 kwietnia 2016 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 1 042 ha · 8 dni
  40. 1 142 ha Pożar: Na Noi, 3 kwietnia 2016 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 1 135 ha · 9 dni
  41. 1 923 ha Pożar: Na Noi, 20 marca 2016 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 1 911 ha · 9 dni
  42. 320 ha Pożar: Rong Kwang, 18 marca 2016 0,3% gminy · łącznie 1 568 ha · 11 dni
  43. 2 454 ha Pożar: Na Noi, 16 marca 2016 tu się zaczął 2,0% gminy · łącznie 2 442 ha · 13 dni
  44. 320 ha Pożar: Wiang Sa, 16 marca 2016 0,3% gminy · łącznie 2 062 ha · 8 dni
  45. 1 023 ha Pożar: Na Noi, 11 marca 2016 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 1 017 ha · 17 dni
  46. 671 ha Pożar: Na Noi, luty 2016 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 1 191 ha · 12 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/Royal Thai Survey Department, OCHA ROAP (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.