Przejdź do treści
worldfires

Pożary lasów: Rundu Rural West

Rundu Rural West, Namibia: 51 pożarów od 2016 roku spaliło 239 227 ha w jego granicach, 1,1 razy więcej niż jego powierzchnia, bo część płonęła więcej niż raz. Zagrożenie pożarowe dziś: wysokie (FWI 37).

Własną stronę mają tylko pożary od 2 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. niedz. 1 Wysokie 36° · 22 % · 27 km/h
  2. pon. 2 Wysokie 37° · 16 % · 22 km/h
  3. wt. 3 Bardzo wysokie 39° · 11 % · 32 km/h
  4. śr. 4 Ekstremalne 38° · 15 % · 34 km/h
  5. czw. 5 Ekstremalne 39° · 13 % · 33 km/h
  6. pt. 6 Wysokie 37° · 19 % · 33 km/h
  7. sob. 7 Bardzo wysokie 36° · 22 % · 42 km/h
  8. niedz. 8 Wysokie 36° · 25 % · 43 km/h
  9. pon. 9 Umiarkowane 34° · 31 % · 31 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

239 227
hektarów spłonęło
1,1×
razy jego powierzchnia (część płonęła więcej niż raz)
51
pożary
2 097
km²

Rundu Rural West: ile razy tu płonęło?

Rundu Rural West: od 2016 r. płonęło tu 51 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Kapako, 5 września 2026, 43 hektarów na tym terenie.

  1. 3× 16
  2. 11× 17
  3. 3× 18
  4. 4× 19
  5. 6× 20
  6. 6× 21
  7. 5× 22
  8. 5× 23
  9. 3× 24
  10. 2× 25
  11. 3× 26
51
pożary
11
lata z pożarami
239 227
ha łącznie
5 wrz 2026
ostatnio

Pożary większe niż 2 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Namibia →

Pożary, które dotarły do gminy Rundu Rural West

  1. 43 ha Pożar: Kapako, 5 września 2026 0,0% gminy · łącznie 5 500 ha · 4 dni
  2. 29 221 ha Pożar: Kapako, 21 sierpnia 2026 14% gminy · łącznie 81 781 ha · 29 dni
  3. 11 299 ha Pożar: Rundu Rural West, sierpień 2026 tu się zaczął 5,4% gminy · łącznie 11 247 ha · 20 dni
  4. 2 533 ha Pożar: Rundu Rural West, 28 września 2025 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 2 586 ha · 10 dni
  5. 4 696 ha Pożar: Rundu Rural West, 14 września 2025 tu się zaczął 2,2% gminy · łącznie 4 671 ha · 8 dni
  6. 2 451 ha Pożar: Rundu Rural West, 25 października 2024 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 2 437 ha · 9 dni
  7. 10 495 ha Pożar: Rundu Rural West, 24 października 2024 tu się zaczął 5,0% gminy · łącznie 10 432 ha · 10 dni
  8. 7 578 ha Pożar: Rundu Rural West, lipiec 2024 tu się zaczął 3,6% gminy · łącznie 7 536 ha · 10 dni
  9. 6 726 ha Pożar: Rundu Rural West, wrzesień 2023 tu się zaczął 3,2% gminy · łącznie 6 693 ha · 16 dni
  10. 2 105 ha Pożar: Rundu Rural West, 31 sierpnia 2023 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 2 094 ha · 6 dni
  11. 2 079 ha Pożar: Rundu Rural West, 22 sierpnia 2023 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 2 067 ha · 5 dni
  12. 43 ha Pożar: Kapako, 9 sierpnia 2023 0,0% gminy · łącznie 6 438 ha · 7 dni
  13. 12 842 ha Pożar: Kapako, 9 sierpnia 2023 6,1% gminy · łącznie 34 882 ha · 18 dni
  14. 16 033 ha Pożar: Rundu Rural West, październik 2022 tu się zaczął 7,6% gminy · łącznie 15 945 ha · 8 dni
  15. 362 ha Pożar: Kapako, październik 2022 0,2% gminy · łącznie 3 080 ha · 9 dni
  16. 247 ha Pożar: Mashare, 21 września 2022 0,1% gminy · łącznie 2 173 ha · 8 dni
  17. 468 ha Pożar: Kapako, 20 września 2022 0,2% gminy · łącznie 2 690 ha · 9 dni
  18. 8 478 ha Pożar: Rundu Rural West, sierpień 2022 tu się zaczął 4,0% gminy · łącznie 8 428 ha · 18 dni
  19. 2 446 ha Pożar: Rundu Rural West, październik 2021 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 2 432 ha · 2 dni
  20. 1 759 ha Pożar: Rundu Rural West, 22 września 2021 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 9 398 ha · 9 dni
  21. 4 018 ha Pożar: Rundu Rural West, 14 września 2021 tu się zaczął 1,9% gminy · łącznie 3 997 ha · 11 dni
  22. 233 ha Pożar: Rundu Rural West, 2 września 2021 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 9 228 ha · 16 dni
  23. 2 907 ha Pożar: Rundu Rural West, 2 września 2021 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 2 890 ha · 8 dni
  24. 2 589 ha Pożar: Rundu Rural West, 1 września 2021 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 2 576 ha · 7 dni
  25. 1 644 ha Pożar: Kapako, 4 listopada 2020 0,8% gminy · łącznie 2 277 ha · 5 dni
  26. 3 291 ha Pożar: Rundu Rural West, 24 października 2020 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 3 271 ha · 4 dni
  27. 2 163 ha Pożar: Rundu Rural West, 16 października 2020 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 2 152 ha · 9 dni
  28. 649 ha Pożar: Rundu Rural East, październik 2020 0,3% gminy · łącznie 2 985 ha · 3 dni
  29. 78 ha Pożar: Rundu Rural East, wrzesień 2020 0,0% gminy · łącznie 5 919 ha · 11 dni
  30. 2 413 ha Pożar: Rundu Rural West, wrzesień 2020 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 2 448 ha · 6 dni
  31. 5 389 ha Pożar: Rundu Rural West, październik 2019 tu się zaczął 2,6% gminy · łącznie 5 358 ha · 5 dni
  32. 3 688 ha Pożar: Rundu Rural West, 28 września 2019 tu się zaczął 1,8% gminy · łącznie 3 852 ha · 6 dni
  33. 10 571 ha Pożar: Kapako, wrzesień 2019 5,0% gminy · łącznie 31 877 ha · 14 dni
  34. 6 805 ha Pożar: Rundu Rural West, 14 września 2019 tu się zaczął 3,2% gminy · łącznie 6 772 ha · 16 dni
  35. 49 ha Pożar: Mashare, 10 października 2018 0,0% gminy · łącznie 3 953 ha · 7 dni
  36. 16 963 ha Pożar: Rundu Rural West, październik 2018 tu się zaczął 8,1% gminy · łącznie 17 533 ha · 13 dni
  37. 1 203 ha Pożar: Kapako, 21 września 2018 0,6% gminy · łącznie 11 353 ha · 8 dni
  38. 2 091 ha Pożar: Rundu Rural West, 19 października 2017 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 2 079 ha · 2 dni
  39. 2 479 ha Pożar: Rundu Rural West, 10 października 2017 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 2 467 ha · 10 dni
  40. 46 ha Pożar: Kapako, 19 września 2017 0,0% gminy · łącznie 6 557 ha · 11 dni
  41. 51 ha Pożar: Mashare, 13 września 2017 0,0% gminy · łącznie 2 205 ha · 8 dni
  42. 18 020 ha Pożar: Rundu Rural West, 28 sierpnia 2017 tu się zaczął 8,6% gminy · łącznie 21 488 ha · 25 dni
  43. 2 796 ha Pożar: Rundu Rural West, 28 sierpnia 2017 tu się zaczął 1,3% gminy · łącznie 3 788 ha · 8 dni
  44. 5 237 ha Pożar: Rundu Rural West, 28 sierpnia 2017 tu się zaczął 2,5% gminy · łącznie 9 064 ha · 9 dni
  45. 2 219 ha Pożar: Rundu Rural West, 26 sierpnia 2017 tu się zaczął 1,1% gminy · łącznie 2 205 ha · 11 dni
  46. 6 051 ha Pożar: Rundu Rural West, 24 sierpnia 2017 tu się zaczął 2,9% gminy · łącznie 6 390 ha · 14 dni
  47. 2 721 ha Pożar: Rundu Rural West, 23 sierpnia 2017 tu się zaczął 1,3% gminy · łącznie 2 705 ha · 6 dni
  48. 4 754 ha Pożar: Rundu Rural West, 13 sierpnia 2017 tu się zaczął 2,3% gminy · łącznie 4 729 ha · 12 dni
  49. 3 621 ha Pożar: Rundu Rural West, październik 2016 tu się zaczął 1,7% gminy · łącznie 3 599 ha · 6 dni
  50. 39 ha Pożar: Mashare, 28 września 2016 0,0% gminy · łącznie 5 441 ha · 9 dni
  51. 2 544 ha Pożar: Rundu Rural West, sierpień 2016 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 2 532 ha · 3 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z OCHA COD-AB/Namibia Statistics Agency (NSA) (Creative Commons Attribution for Intergovernmental Organisations (CC BY-IGO)). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.