Przejdź do treści
worldfires
MM · Mjanma · Mandalay

Pożary lasów: Yamethin

Yamethin (Mjanma): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2016 roku – 30; w granicach gminy spłonęło 76 503 ha, czyli 35% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 2).

Własną stronę mają tylko pożary od 2 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. wt. 3 Bardzo niskie 31° · 56 % · 18 km/h
  2. śr. 4 Bardzo niskie 30° · 63 % · 21 km/h
  3. czw. 5 Bardzo niskie 30° · 65 % · 26 km/h
  4. pt. 6 Bardzo niskie 30° · 62 % · 26 km/h
  5. sob. 7 Bardzo niskie 29° · 72 % · 27 km/h
  6. niedz. 8 Bardzo niskie 28° · 77 % · 27 km/h
  7. pon. 9 Bardzo niskie 28° · 77 % · 32 km/h
  8. wt. 10 Bardzo niskie 23° · 90 % · 25 km/h
  9. śr. 11 Bardzo niskie 23° · 94 % · 18 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

76 503
hektarów spłonęło
35 %
jej powierzchni
30
pożary
2 160
km²

Yamethin: ile razy tu płonęło?

Yamethin: od 2016 r. płonęło tu 30 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Yamethin, 28 marca 2026, 2 211 hektarów na tym terenie. Łącznie na tym terenie spłonęło 76 503 hektarów, ale odrębna spalona powierzchnia to 26 761 hektarów, 12 % obszaru: część płonęła więcej niż raz.

  1. 4× 16
  2. 2× 17
  3. 3× 18
  4. 4× 19
  5. 3× 20
  6. 1× 21
  7. 1× 22
  8. 3× 23
  9. 1× 24
  10. 3× 25
  11. 5× 26
30
pożary
11
lata z pożarami
76 503
ha łącznie
26 761
ha odrębnie

Pożary większe niż 2 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Mjanma

Pożary, które dotarły do gminy Yamethin

  1. 2 211 ha Pożar: Yamethin, 28 marca 2026 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 2 200 ha · 11 dni
  2. 600 ha Pożar: Pinlaung, 26 marca 2026 0,3% gminy · łącznie 14 553 ha · 29 dni
  3. 4 890 ha Pożar: Kalaw, marzec 2026 2,3% gminy · łącznie 9 854 ha · 16 dni
  4. 4 800 ha Pożar: Yamethin, 18 marca 2026 tu się zaczął 2,2% gminy · łącznie 5 634 ha · 26 dni
  5. 12 ha Pożar: Pinlaung, 16 marca 2026 0,0% gminy · łącznie 10 605 ha · 29 dni
  6. 1 712 ha Pożar: Kalaw, kwiecień 2025 0,8% gminy · łącznie 2 269 ha · 5 dni
  7. 3 771 ha Pożar: Yamethin, marzec 2025 tu się zaczął 1,8% gminy · łącznie 4 201 ha · 8 dni
  8. 1 489 ha Pożar: Thazi, 25 marca 2025 0,7% gminy · łącznie 2 081 ha · 12 dni
  9. 4 358 ha Pożar: Yamethin, marzec 2024 tu się zaczął 2,0% gminy · łącznie 5 088 ha · 15 dni
  10. 1 070 ha Pożar: Tatkon, marzec 2023 0,5% gminy · łącznie 4 791 ha · 12 dni
  11. 1 709 ha Pożar: Yamethin, marzec 2023 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 2 565 ha · 14 dni
  12. 1 662 ha Pożar: Thazi, marzec 2023 0,8% gminy · łącznie 2 307 ha · 11 dni
  13. 285 ha Pożar: Tatkon, kwiecień 2022 0,1% gminy · łącznie 2 578 ha · 11 dni
  14. 3 663 ha Pożar: Yamethin, marzec 2021 tu się zaczął 1,7% gminy · łącznie 3 978 ha · 20 dni
  15. 6 ha Pożar: Pinlaung, kwiecień 2020 0,0% gminy · łącznie 2 037 ha · 6 dni
  16. 883 ha Pożar: Pinlaung, 25 marca 2020 0,4% gminy · łącznie 4 624 ha · 20 dni
  17. 4 904 ha Pożar: Yamethin, marzec 2020 tu się zaczął 2,3% gminy · łącznie 5 712 ha · 27 dni
  18. 4 916 ha Pożar: Yamethin, 17 kwietnia 2019 tu się zaczął 2,3% gminy · łącznie 5 137 ha · 15 dni
  19. 2 087 ha Pożar: Yamethin, 12 kwietnia 2019 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 2 076 ha · 20 dni
  20. 3 971 ha Pożar: Kalaw, marzec 2019 1,8% gminy · łącznie 5 974 ha · 22 dni
  21. 5 979 ha Pożar: Yamethin, marzec 2019 tu się zaczął 2,8% gminy · łącznie 6 465 ha · 28 dni
  22. 30 ha Pożar: Pinlaung, kwiecień 2018 0,0% gminy · łącznie 3 655 ha · 3 dni
  23. 2 725 ha Pożar: Yamethin, marzec 2018 tu się zaczął 1,3% gminy · łącznie 3 222 ha · 8 dni
  24. 344 ha Pożar: Tatkon, marzec 2018 0,2% gminy · łącznie 3 495 ha · 8 dni
  25. 3 482 ha Pożar: Thazi, marzec 2017 1,6% gminy · łącznie 4 870 ha · 17 dni
  26. 3 447 ha Pożar: Yamethin, marzec 2017 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 3 974 ha · 18 dni
  27. 454 ha Pożar: Tatkon, kwiecień 2016 0,2% gminy · łącznie 3 800 ha · 11 dni
  28. 3 418 ha Pożar: Yamethin, kwiecień 2016 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 3 400 ha · 10 dni
  29. 3 391 ha Pożar: Yamethin, 26 marca 2016 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 4 277 ha · 15 dni
  30. 4 234 ha Pożar: Yamethin, 19 marca 2016 tu się zaczął 2,0% gminy · łącznie 4 599 ha · 17 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/The Myanmar Analytics Project, USAID (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.