Przejdź do treści
worldfires
MZ · Mozambik · Niassa

Pożary lasów: Sanga

Sanga (Mozambik): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2016 roku – 89; w granicach gminy spłonęło 543 825 ha, czyli 43% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: umiarkowane (FWI 21).

Własną stronę mają tylko pożary od 3 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Te liczby nie obejmują jedna strona tymczasowa, widoczna tylko jako ogniska cieplne i jeszcze bez obrysu. Są na listach, oznaczone.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. niedz. 1 Umiarkowane 30° · 46 % · 40 km/h
  2. pon. 2 Umiarkowane 32° · 35 % · 28 km/h
  3. wt. 3 Wysokie 33° · 34 % · 34 km/h
  4. śr. 4 Wysokie 34° · 32 % · 33 km/h
  5. czw. 5 Wysokie 34° · 33 % · 36 km/h
  6. pt. 6 Wysokie 34° · 30 % · 36 km/h
  7. sob. 7 Wysokie 34° · 22 % · 34 km/h
  8. niedz. 8 Wysokie 34° · 29 % · 35 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

543 825
hektarów spłonęło
43 %
jej powierzchni
89
pożary
12 568
km²

Sanga: ile razy tu płonęło?

Sanga: od 2016 r. płonęło tu 89 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Sanga, 21 października 2026, 3 026 hektarów na tym terenie.

  1. 5× 16
  2. 7× 17
  3. 7× 18
  4. 9× 19
  5. 6× 20
  6. 8× 21
  7. 11× 22
  8. 6× 23
  9.   24
  10. 15× 25
  11. 15× 26
89
pożary
10
lata z pożarami
543 825
ha łącznie
21 paź 2026
ostatnio

Pożary większe niż 3 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Mozambik →

Pożary, które dotarły do gminy Sanga

  1. 3 026 ha Pożar: Sanga, 21 października 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 010 ha · 9 dni
  2. 3 010 ha Pożar: Sanga, 21 października 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 0 ha · 10 dni
  3. 3 242 ha Pożar: Sanga, 16 października 2026 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 229 ha · 16 dni
  4. 503 ha Pożar: Muembe, 16 października 2026 0,0% gminy · łącznie 5 763 ha · 17 dni
  5. 4 188 ha Pożar: Sanga, 16 października 2026 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 4 163 ha · 10 dni
  6. 3 046 ha Pożar: Sanga, 15 października 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 034 ha · 10 dni
  7. 11 255 ha Pożar: Sanga, 15 października 2026 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 11 208 ha · 17 dni
  8. 35 930 ha Pożar: Sanga, 13 października 2026 tu się zaczął 2,9% gminy · łącznie 35 845 ha · 20 dni
  9. 4 181 ha Pożar: Sanga, 6 października 2026 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 4 160 ha · 4 dni
  10. 7 846 ha Pożar: Sanga, 4 października 2026 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 7 810 ha · 26 dni
  11. 14 302 ha Pożar: Sanga, 4 października 2026 tu się zaczął 1,1% gminy · łącznie 14 231 ha · 17 dni
  12. 3 011 ha Pożar: Sanga, 4 października 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 173 ha · 13 dni
  13. 3 806 ha Pożar: Sanga, 12 września 2026 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 789 ha · 10 dni
  14. 3 875 ha Pożar: Sanga, 3 września 2026 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 858 ha · 4 dni
  15. 3 141 ha Pożar: Sanga, 3 września 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 127 ha · 2 dni
  16. 4 801 ha Pożar: Sanga, sierpień 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 783 ha · 9 dni
  17. 3 777 ha Pożar: Sanga, 16 października 2025 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 758 ha · 8 dni
  18. 13 109 ha Pożar: Sanga, 4 października 2025 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 13 043 ha · 13 dni
  19. 3 526 ha Pożar: Sanga, 26 września 2025 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 6 318 ha · 10 dni
  20. 4 841 ha Pożar: Sanga, 16 września 2025 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 816 ha · 12 dni
  21. 4 ha Pożar: Muembe, wrzesień 2025 0,0% gminy · łącznie 7 669 ha · 13 dni
  22. 15 ha Pożar: Mavago, 12 września 2025 0,0% gminy · łącznie 3 409 ha · 12 dni
  23. 5 206 ha Pożar: Sanga, 12 września 2025 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 177 ha · 19 dni
  24. 3 335 ha Pożar: Sanga, 12 września 2025 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 319 ha · 8 dni
  25. 16 625 ha Pożar: Sanga, 6 września 2025 tu się zaczął 1,3% gminy · łącznie 16 536 ha · 30 dni
  26. 11 889 ha Pożar: Sanga, 6 września 2025 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 11 833 ha · 14 dni
  27. 6 290 ha Pożar: Sanga, 5 września 2025 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 6 252 ha · 15 dni
  28. 4 758 ha Pożar: Sanga, 27 sierpnia 2025 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 732 ha · 6 dni
  29. 5 105 ha Pożar: Sanga, 25 sierpnia 2025 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 076 ha · 13 dni
  30. 18 561 ha Pożar: Sanga, 21 sierpnia 2025 tu się zaczął 1,5% gminy · łącznie 18 492 ha · 41 dni
  31. 3 733 ha Pożar: Sanga, 19 sierpnia 2025 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 717 ha · 12 dni
  32. 3 358 ha Pożar: Sanga, 19 października 2023 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 341 ha · 8 dni
  33. 4 354 ha Pożar: Sanga, 6 października 2023 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 331 ha · 5 dni
  34. 3 855 ha Pożar: Sanga, 6 października 2023 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 839 ha · 10 dni
  35. 5 936 ha Pożar: Sanga, 4 października 2023 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 5 912 ha · 13 dni
  36. 5 342 ha Pożar: Sanga, 3 października 2023 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 318 ha · 13 dni
  37. 5 018 ha Pożar: Sanga, 2 października 2023 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 988 ha · 21 dni
  38. 3 407 ha Pożar: Sanga, 28 października 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 390 ha · 6 dni
  39. 12 304 ha Pożar: Sanga, 20 października 2022 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 12 248 ha · 19 dni
  40. 15 403 ha Pożar: Sanga, 11 października 2022 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 15 320 ha · 22 dni
  41. 4 082 ha Pożar: Sanga, 10 października 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 4 063 ha · 7 dni
  42. 3 026 ha Pożar: Sanga, 6 października 2022 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 012 ha · 17 dni
  43. 3 300 ha Pożar: Sanga, 6 października 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 284 ha · 18 dni
  44. 3 058 ha Pożar: Sanga, 5 października 2022 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 043 ha · 11 dni
  45. 3 311 ha Pożar: Sanga, 3 października 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 291 ha · 10 dni
  46. 4 689 ha Pożar: Sanga, 2 października 2022 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 670 ha · 11 dni
  47. 3 469 ha Pożar: Sanga, 2 października 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 454 ha · 8 dni
  48. 11 734 ha Pożar: Sanga, 1 października 2022 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 11 681 ha · 33 dni
  49. 3 501 ha Pożar: Sanga, 9 listopada 2021 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 482 ha · 16 dni
  50. 4 612 ha Pożar: Sanga, 5 listopada 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 588 ha · 7 dni
  51. 12 432 ha Pożar: Sanga, 3 listopada 2021 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 12 364 ha · 10 dni
  52. 5 354 ha Pożar: Sanga, 3 listopada 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 329 ha · 8 dni
  53. 3 034 ha Pożar: Sanga, 3 listopada 2021 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 018 ha · 9 dni
  54. 5 146 ha Pożar: Sanga, październik 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 124 ha · 7 dni
  55. 3 589 ha Pożar: Sanga, 27 września 2021 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 575 ha · 10 dni
  56. 4 517 ha Pożar: Sanga, 18 września 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 500 ha · 17 dni
  57. 8 125 ha Pożar: Sanga, 2 października 2020 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 8 090 ha · 9 dni
  58. 7 174 ha Pożar: Sanga, 1 października 2020 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 7 138 ha · 7 dni
  59. 6 679 ha Pożar: Sanga, 24 września 2020 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 6 721 ha · 19 dni
  60. 3 853 ha Pożar: Sanga, 23 września 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 938 ha · 14 dni
  61. 7 158 ha Pożar: Sanga, 30 sierpnia 2020 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 7 125 ha · 9 dni
  62. 4 126 ha Pożar: Sanga, 30 sierpnia 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 4 111 ha · 4 dni
  63. 3 023 ha Pożar: Sanga, 29 października 2019 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 007 ha · 3 dni
  64. 4 797 ha Pożar: Sanga, 27 października 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 771 ha · 7 dni
  65. 3 270 ha Pożar: Sanga, 27 października 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 255 ha · 8 dni
  66. 4 979 ha Pożar: Sanga, 24 października 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 7 245 ha · 9 dni
  67. 4 090 ha Pożar: Sanga, 22 października 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 4 061 ha · 10 dni
  68. 3 257 ha Pożar: Sanga, 20 września 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 242 ha · 12 dni
  69. 4 552 ha Pożar: Sanga, 19 września 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 534 ha · 6 dni
  70. 5 330 ha Pożar: Sanga, 17 września 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 306 ha · 12 dni
  71. 18 771 ha Pożar: Sanga, 9 września 2019 tu się zaczął 1,5% gminy · łącznie 18 680 ha · 21 dni
  72. 3 107 ha Pożar: Sanga, 14 października 2018 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 093 ha · 4 dni
  73. 4 549 ha Pożar: Sanga, 3 października 2018 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 528 ha · 15 dni
  74. 4 785 ha Pożar: Sanga, 27 września 2018 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 761 ha · 3 dni
  75. 3 609 ha Pożar: Sanga, 18 września 2018 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 594 ha · 5 dni
  76. 6 216 ha Pożar: Sanga, 17 września 2018 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 6 190 ha · 7 dni
  77. 39 ha Pożar: Mavago, 14 września 2018 0,0% gminy · łącznie 4 093 ha · 15 dni
  78. 17 243 ha Pożar: Sanga, 10 września 2018 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 17 148 ha · 21 dni
  79. 6 189 ha Pożar: Sanga, 23 października 2017 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 6 157 ha · 6 dni
  80. 3 588 ha Pożar: Sanga, 22 października 2017 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 571 ha · 6 dni
  81. 6 075 ha Pożar: Sanga, 18 października 2017 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 6 041 ha · 9 dni
  82. 19 246 ha Pożar: Sanga, 13 października 2017 tu się zaczął 1,5% gminy · łącznie 19 157 ha · 15 dni
  83. 3 973 ha Pożar: Sanga, 24 września 2017 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 956 ha · 5 dni
  84. 3 462 ha Pożar: Sanga, 21 września 2017 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 448 ha · 3 dni
  85. 3 726 ha Pożar: Sanga, 16 września 2017 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 713 ha · 3 dni
  86. 3 707 ha Pożar: Sanga, 22 października 2016 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 688 ha · 7 dni
  87. 7 624 ha Pożar: Sanga, 15 października 2016 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 7 580 ha · 16 dni
  88. 3 355 ha Pożar: Sanga, 22 września 2016 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 341 ha · 10 dni
  89. 3 324 ha Pożar: Sanga, 18 września 2016 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 306 ha · 11 dni
  90. 6 064 ha Pożar: Sanga, 8 września 2016 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 6 038 ha · 11 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/Mozambique INE (Instituto Nacional de Estatistica), OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.