Przejdź do treści
worldfires

Pożary lasów: Montepuez

Montepuez (Mozambik): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2016 roku – 39; w granicach gminy spłonęło 133 904 ha, czyli 7,5% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: ekstremalne (FWI 51).

Własną stronę mają tylko pożary od 3 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. niedz. 1 Wysokie 31° · 39 % · 37 km/h
  2. pon. 2 Ekstremalne 36° · 22 % · 50 km/h
  3. wt. 3 Bardzo wysokie 35° · 32 % · 43 km/h
  4. śr. 4 Ekstremalne 37° · 26 % · 52 km/h
  5. czw. 5 Ekstremalne 36° · 24 % · 49 km/h
  6. pt. 6 Ekstremalne 37° · 16 % · 54 km/h
  7. sob. 7 Ekstremalne 37° · 26 % · 49 km/h
  8. niedz. 8 Ekstremalne 38° · 25 % · 48 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

133 904
hektarów spłonęło
7,5 %
jej powierzchni
39
pożary
17 912
km²

Montepuez: ile razy tu płonęło?

Montepuez: od 2016 r. płonęło tu 39 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Montepuez, październik 2026, 3 323 hektarów na tym terenie. Łącznie na tym terenie spłonęło 133 904 hektarów, ale odrębna spalona powierzchnia to 122 253 hektarów, 6,8 % obszaru: część płonęła więcej niż raz.

  1. 6× 16
  2. 3× 17
  3. 4× 18
  4. 9× 19
  5. 3× 20
  6.   21
  7.   22
  8.   23
  9.   24
  10. 2× 25
  11. 12× 26
39
pożary
7
lata z pożarami
133 904
ha łącznie
122 253
ha odrębnie

Pożary większe niż 3 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Mozambik →

Pożary, które dotarły do gminy Montepuez

  1. 3 323 ha Pożar: Montepuez, październik 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 307 ha · 7 dni
  2. 3 459 ha Pożar: Mueda, wrzesień 2026 0,2% gminy · łącznie 4 575 ha · 6 dni
  3. 3 314 ha Pożar: Montepuez, 11 września 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 290 ha · 12 dni
  4. 3 803 ha Pożar: Montepuez, 4 września 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 785 ha · 5 dni
  5. 2 325 ha Pożar: Namuno, 22 sierpnia 2026 0,1% gminy · łącznie 4 811 ha · 15 dni
  6. 5 514 ha Pożar: Marrupa, 21 sierpnia 2026 0,3% gminy · łącznie 17 642 ha · 21 dni
  7. 13 332 ha Pożar: Montepuez, 20 sierpnia 2026 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 13 270 ha · 16 dni
  8. 4 156 ha Pożar: Montepuez, 16 sierpnia 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 4 596 ha · 30 dni
  9. 3 100 ha Pożar: Montepuez, 11 sierpnia 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 087 ha · 8 dni
  10. 1 415 ha Pożar: Balama, 10 sierpnia 2026 0,1% gminy · łącznie 5 516 ha · 24 dni
  11. 37 ha Pożar: Namuno, 6 sierpnia 2026 0,0% gminy · łącznie 3 656 ha · 21 dni
  12. 1 298 ha Pożar: Montepuez, 1 sierpnia 2026 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 3 300 ha · 15 dni
  13. 2 580 ha Pożar: Montepuez, 21 sierpnia 2025 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 3 320 ha · 8 dni
  14. 5 039 ha Pożar: Montepuez, 19 sierpnia 2025 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 5 003 ha · 15 dni
  15. 4 326 ha Pożar: Montepuez, wrzesień 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 4 308 ha · 6 dni
  16. 3 645 ha Pożar: Montepuez, 6 sierpnia 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 4 088 ha · 6 dni
  17. 3 849 ha Pożar: Montepuez, 3 sierpnia 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 4 158 ha · 7 dni
  18. 39 ha Pożar: Marrupa, 14 września 2019 0,0% gminy · łącznie 3 049 ha · 9 dni
  19. 3 036 ha Pożar: Montepuez, wrzesień 2019 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 014 ha · 9 dni
  20. 312 ha Pożar: Namuno, wrzesień 2019 0,0% gminy · łącznie 3 539 ha · 4 dni
  21. 4 207 ha Pożar: Montepuez, 22 sierpnia 2019 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 4 180 ha · 13 dni
  22. 5 751 ha Pożar: Montepuez, 18 sierpnia 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 5 718 ha · 10 dni
  23. 3 488 ha Pożar: Marrupa, 16 sierpnia 2019 0,2% gminy · łącznie 7 052 ha · 12 dni
  24. 3 018 ha Pożar: Montepuez, 15 sierpnia 2019 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 000 ha · 9 dni
  25. 1 981 ha Pożar: Namuno, sierpień 2019 0,1% gminy · łącznie 3 773 ha · 17 dni
  26. 73 ha Pożar: Balama, 2 sierpnia 2019 0,0% gminy · łącznie 8 844 ha · 14 dni
  27. 7 302 ha Pożar: Montepuez, październik 2018 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 7 256 ha · 13 dni
  28. 11 802 ha Pożar: Montepuez, 9 sierpnia 2018 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 11 732 ha · 11 dni
  29. 3 223 ha Pożar: Montepuez, 1 sierpnia 2018 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 205 ha · 8 dni
  30. 6 020 ha Pożar: Montepuez, lipiec 2018 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 5 981 ha · 11 dni
  31. 3 136 ha Pożar: Montepuez, wrzesień 2017 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 119 ha · 8 dni
  32. 521 ha Pożar: Namuno, wrzesień 2017 0,0% gminy · łącznie 3 349 ha · 14 dni
  33. 223 ha Pożar: Montepuez, sierpień 2017 tu się zaczął 0,0% gminy · łącznie 3 541 ha · 8 dni
  34. 3 071 ha Pożar: Montepuez, 16 sierpnia 2016 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 053 ha · 9 dni
  35. 3 209 ha Pożar: Montepuez, 15 sierpnia 2016 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 183 ha · 10 dni
  36. 170 ha Pożar: Marrupa, 10 sierpnia 2016 0,0% gminy · łącznie 3 931 ha · 10 dni
  37. 807 ha Pożar: Balama, 9 sierpnia 2016 0,0% gminy · łącznie 7 152 ha · 14 dni
  38. 4 014 ha Pożar: Montepuez, 29 lipca 2016 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 998 ha · 8 dni
  39. 3 988 ha Pożar: Montepuez, 19 lipca 2016 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 969 ha · 5 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/Mozambique INE (Instituto Nacional de Estatistica), OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.