Przejdź do treści
worldfires

Pożary lasów: Gabú

Gabú (Gwinea Bissau): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2016 roku – 57; w granicach gminy spłonęło 66 522 ha, czyli 23% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 1).

Własną stronę mają tylko pożary od 1 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. wt. 3 Bardzo niskie 31° · 68 % · 18 km/h
  2. śr. 4 Bardzo niskie 32° · 63 % · 16 km/h
  3. czw. 5 Bardzo niskie 33° · 52 % · 22 km/h
  4. pt. 6 Bardzo niskie 33° · 51 % · 10 km/h
  5. sob. 7 Bardzo niskie 34° · 53 % · 14 km/h
  6. niedz. 8 Bardzo niskie 34° · 55 % · 17 km/h
  7. pon. 9 Niskie 34° · 44 % · 21 km/h
  8. wt. 10 Bardzo niskie 33° · 66 % · 17 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

66 522
hektarów spłonęło
23 %
jej powierzchni
57
pożary
2 843
km²

Gabú: ile razy tu płonęło?

Gabú: od 2016 r. płonęło tu 57 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Gabú, maj 2026, 1 137 hektarów na tym terenie.

  1. 7× 16
  2. 2× 17
  3.   18
  4. 6× 19
  5. 8× 20
  6. 4× 21
  7. 5× 22
  8. 2× 23
  9. 6× 24
  10. 1× 25
  11. 16× 26
57
pożary
10
lata z pożarami
66 522
ha łącznie
6 maj 2026
ostatnio

Pożary większe niż 1 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Gwinea Bissau →

Pożary, które dotarły do gminy Gabú

  1. 1 137 ha Pożar: Gabú, maj 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 131 ha · 8 dni
  2. 117 ha Pożar: Galomaro, 8 marca 2026 0,0% gminy · łącznie 1 109 ha · 8 dni
  3. 1 216 ha Pożar: Gabú, 8 marca 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 320 ha · 8 dni
  4. 382 ha Pożar: Madina do Boé, 7 marca 2026 0,1% gminy · łącznie 1 881 ha · 11 dni
  5. 1 125 ha Pożar: Gabú, 6 marca 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 120 ha · 10 dni
  6. 697 ha Pożar: Gabú, 6 marca 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 1 314 ha · 10 dni
  7. 1 099 ha Pożar: Gabú, 4 marca 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 092 ha · 15 dni
  8. 2 380 ha Pożar: Gabú, 4 marca 2026 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 2 367 ha · 8 dni
  9. 998 ha Pożar: Gabú, 4 marca 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 061 ha · 3 dni
  10. 1 219 ha Pożar: Gabú, 3 marca 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 212 ha · 6 dni
  11. 2 454 ha Pożar: Gabú, 3 marca 2026 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 2 437 ha · 7 dni
  12. 114 ha Pożar: Galomaro, 3 marca 2026 0,0% gminy · łącznie 1 364 ha · 8 dni
  13. 1 066 ha Pożar: Gabú, 14 lutego 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 059 ha · 5 dni
  14. 1 013 ha Pożar: Gabú, 13 lutego 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 007 ha · 5 dni
  15. 185 ha Pożar: Xitole, 7 lutego 2026 0,1% gminy · łącznie 1 143 ha · 6 dni
  16. 1 946 ha Pożar: Gabú, 7 lutego 2026 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 1 933 ha · 6 dni
  17. 378 ha Pożar: Gabú, luty 2025 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 1 113 ha · 2 dni
  18. 708 ha Pożar: Gabú, maj 2024 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 1 176 ha · 1 dzień
  19. 1 186 ha Pożar: Gabú, kwiecień 2024 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 179 ha · 4 dni
  20. 1 046 ha Pożar: Gabú, marzec 2024 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 039 ha · 8 dni
  21. 1 740 ha Pożar: Gabú, 24 lutego 2024 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 1 729 ha · 16 dni
  22. 429 ha Pożar: Galomaro, luty 2024 0,2% gminy · łącznie 2 113 ha · 9 dni
  23. 2 323 ha Pożar: Gabú, 22 lutego 2024 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 2 307 ha · 6 dni
  24. 1 804 ha Pożar: Gabú, 9 kwietnia 2023 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 1 792 ha · 5 dni
  25. 1 038 ha Pożar: Gabú, 5 kwietnia 2023 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 033 ha · 8 dni
  26. 1 472 ha Pożar: Gabú, kwiecień 2022 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 1 462 ha · 6 dni
  27. 1 108 ha Pożar: Gabú, 5 marca 2022 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 192 ha · 7 dni
  28. 1 437 ha Pożar: Gabú, 2 marca 2022 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 1 428 ha · 8 dni
  29. 1 573 ha Pożar: Gabú, 1 marca 2022 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 1 563 ha · 9 dni
  30. 2 095 ha Pożar: Gabú, luty 2022 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 2 081 ha · 15 dni
  31. 1 060 ha Pożar: Gabú, marzec 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 053 ha · 4 dni
  32. 142 ha Pożar: Galomaro, 25 lutego 2021 0,0% gminy · łącznie 1 187 ha · 6 dni
  33. 3 176 ha Pożar: Gabú, 25 lutego 2021 tu się zaczął 1,1% gminy · łącznie 4 437 ha · 7 dni
  34. 2 469 ha Pożar: Gabú, 23 lutego 2021 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 2 453 ha · 8 dni
  35. 1 021 ha Pożar: Gabú, 20 marca 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 015 ha · 4 dni
  36. 436 ha Pożar: Sonaco, marzec 2020 0,2% gminy · łącznie 1 661 ha · 7 dni
  37. 1 955 ha Pożar: Pitche, 11 marca 2020 0,7% gminy · łącznie 3 974 ha · 8 dni
  38. 1 210 ha Pożar: Gabú, 11 marca 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 202 ha · 5 dni
  39. 9 ha Pożar: Madina do Boé, 11 marca 2020 0,0% gminy · łącznie 2 563 ha · 6 dni
  40. 1 380 ha Pożar: Gabú, 10 marca 2020 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 1 370 ha · 6 dni
  41. 1 303 ha Pożar: Gabú, 7 marca 2020 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 1 296 ha · 11 dni
  42. 919 ha Pożar: Gabú, styczeń 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 214 ha · 3 dni
  43. 1 698 ha Pożar: Gabú, maj 2019 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 1 701 ha · 6 dni
  44. 1 014 ha Pożar: Gabú, kwiecień 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 007 ha · 2 dni
  45. 1 283 ha Pożar: Gabú, 24 lutego 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 275 ha · 9 dni
  46. 1 319 ha Pożar: Gabú, 6 lutego 2019 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 1 311 ha · 9 dni
  47. 1 094 ha Pożar: Gabú, 27 stycznia 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 087 ha · 3 dni
  48. 1 044 ha Pożar: Gabú, 23 stycznia 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 038 ha · 7 dni
  49. 220 ha Pożar: Xitole, luty 2017 0,1% gminy · łącznie 1 011 ha · 3 dni
  50. 1 237 ha Pożar: Gabú, luty 2017 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 229 ha · 2 dni
  51. 1 182 ha Pożar: Gabú, 10 maja 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 176 ha · 3 dni
  52. 1 191 ha Pożar: Gabú, 5 maja 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 185 ha · 7 dni
  53. 1 376 ha Pożar: Gabú, marzec 2016 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 1 645 ha · 8 dni
  54. 174 ha Pożar: Pitche, 23 marca 2016 0,1% gminy · łącznie 1 992 ha · 4 dni
  55. 1 023 ha Pożar: Gabú, 13 lutego 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 018 ha · 7 dni
  56. 1 087 ha Pożar: Gabú, 13 lutego 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 081 ha · 3 dni
  57. 1 012 ha Pożar: Gabú, styczeń 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 006 ha · 7 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.