Przejdź do treści
worldfires
ET · Etiopia · Amhara

Pożary lasów: Quara

Quara (Etiopia): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2016 roku – 118; w granicach gminy spłonęło 576 969 ha, czyli 68% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo wysokie (FWI 49).

Własną stronę mają tylko pożary od 2 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. pon. 2 Bardzo wysokie 39° · 14 % · 33 km/h
  2. wt. 3 Bardzo wysokie 39° · 12 % · 33 km/h
  3. śr. 4 Ekstremalne 39° · 7 % · 35 km/h
  4. czw. 5 Ekstremalne 39° · 9 % · 36 km/h
  5. pt. 6 Ekstremalne 40° · 10 % · 37 km/h
  6. sob. 7 Ekstremalne 40° · 10 % · 37 km/h
  7. niedz. 8 Ekstremalne 40° · 13 % · 40 km/h
  8. pon. 9 Ekstremalne 38° · 20 % · 35 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

576 969
hektarów spłonęło
68 %
jej powierzchni
118
pożary
8 530
km²

Quara: ile razy tu płonęło?

Quara: od 2016 r. płonęło tu 118 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Guba, 29 października 2026, 923 hektarów na tym terenie.

  1. 15× 16
  2. 14× 17
  3. 3× 18
  4. 14× 19
  5. 23× 20
  6. 15× 21
  7. 10× 22
  8. 13× 23
  9. 4× 24
  10. 3× 25
  11. 4× 26
118
pożary
11
lata z pożarami
576 969
ha łącznie
29 paź 2026
ostatnio

Pożary większe niż 2 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Etiopia →

Pożary, które dotarły do gminy Quara

  1. 923 ha Pożar: Guba, 29 października 2026 0,1% gminy · łącznie 2 189 ha · 6 dni
  2. 6 330 ha Pożar: Quara, październik 2026 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 6 300 ha · 15 dni
  3. 4 534 ha Pożar: Quara, 15 stycznia 2026 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 4 510 ha · 10 dni
  4. 2 161 ha Pożar: Quara, 4 stycznia 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 150 ha · 7 dni
  5. 35 966 ha Pożar: Quara, 19 grudnia 2025 tu się zaczął 4,2% gminy · łącznie 35 770 ha · 31 dni
  6. 3 125 ha Pożar: Quara, 12 grudnia 2025 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 110 ha · 24 dni
  7. 3 367 ha Pożar: Quara, 10 grudnia 2025 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 351 ha · 8 dni
  8. 2 535 ha Pożar: Quara, 18 grudnia 2024 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 680 ha · 9 dni
  9. 2 277 ha Pożar: Quara, 16 grudnia 2024 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 818 ha · 8 dni
  10. 16 768 ha Pożar: Quara, 8 grudnia 2024 tu się zaczął 2,0% gminy · łącznie 16 681 ha · 19 dni
  11. 3 319 ha Pożar: Quara, listopad 2024 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 341 ha · 10 dni
  12. 2 101 ha Pożar: Quara, 12 grudnia 2023 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 090 ha · 9 dni
  13. 2 326 ha Pożar: Quara, 4 grudnia 2023 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 313 ha · 5 dni
  14. 2 613 ha Pożar: Quara, 3 grudnia 2023 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 601 ha · 15 dni
  15. 3 666 ha Pożar: Quara, 2 grudnia 2023 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 648 ha · 6 dni
  16. 4 309 ha Pożar: Quara, 2 grudnia 2023 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 4 285 ha · 7 dni
  17. 3 791 ha Pożar: Quara, 1 grudnia 2023 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 771 ha · 11 dni
  18. 3 047 ha Pożar: Quara, 26 listopada 2023 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 030 ha · 11 dni
  19. 6 772 ha Pożar: Quara, 21 listopada 2023 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 6 729 ha · 5 dni
  20. 2 573 ha Pożar: Quara, 20 listopada 2023 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 561 ha · 7 dni
  21. 4 528 ha Pożar: Quara, 18 listopada 2023 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 6 134 ha · 16 dni
  22. 3 078 ha Pożar: Quara, 15 listopada 2023 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 4 014 ha · 4 dni
  23. 2 367 ha Pożar: Quara, 11 listopada 2023 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 352 ha · 3 dni
  24. 4 932 ha Pożar: Quara, styczeń 2023 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 5 646 ha · 5 dni
  25. 3 304 ha Pożar: Quara, 19 grudnia 2022 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 286 ha · 8 dni
  26. 2 198 ha Pożar: Quara, 19 grudnia 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 186 ha · 6 dni
  27. 2 622 ha Pożar: Quara, 18 grudnia 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 608 ha · 3 dni
  28. 2 748 ha Pożar: Quara, 18 grudnia 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 733 ha · 7 dni
  29. 3 601 ha Pożar: Quara, 13 grudnia 2022 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 582 ha · 10 dni
  30. 3 258 ha Pożar: Quara, 7 grudnia 2022 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 236 ha · 12 dni
  31. 2 488 ha Pożar: Quara, 6 grudnia 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 471 ha · 6 dni
  32. 2 092 ha Pożar: Quara, 5 grudnia 2022 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 079 ha · 5 dni
  33. 2 359 ha Pożar: Quara, listopad 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 345 ha · 5 dni
  34. 4 122 ha Pożar: Quara, luty 2022 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 4 099 ha · 4 dni
  35. 2 989 ha Pożar: Quara, 9 grudnia 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 975 ha · 6 dni
  36. 1 763 ha Pożar: Quara, 3 grudnia 2021 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 639 ha · 5 dni
  37. 4 181 ha Pożar: Quara, 3 grudnia 2021 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 4 561 ha · 11 dni
  38. 3 419 ha Pożar: Quara, 2 grudnia 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 6 726 ha · 8 dni
  39. 7 935 ha Pożar: Quara, 25 listopada 2021 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 7 896 ha · 17 dni
  40. 1 941 ha Pożar: Quara, 23 listopada 2021 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 008 ha · 6 dni
  41. 4 965 ha Pożar: Quara, 22 listopada 2021 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 4 938 ha · 17 dni
  42. 2 483 ha Pożar: Quara, 19 listopada 2021 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 470 ha · 5 dni
  43. 14 449 ha Pożar: Quara, 16 listopada 2021 tu się zaczął 1,7% gminy · łącznie 14 369 ha · 15 dni
  44. 2 167 ha Pożar: Quara, 16 listopada 2021 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 154 ha · 6 dni
  45. 7 850 ha Pożar: Quara, 16 listopada 2021 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 7 802 ha · 16 dni
  46. 3 517 ha Pożar: Quara, 14 listopada 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 5 539 ha · 4 dni
  47. 15 843 ha Pożar: Quara, 14 listopada 2021 tu się zaczął 1,9% gminy · łącznie 15 764 ha · 22 dni
  48. 5 111 ha Pożar: Quara, 11 listopada 2021 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 5 078 ha · 11 dni
  49. 2 183 ha Pożar: Quara, styczeń 2021 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 171 ha · 5 dni
  50. 2 356 ha Pożar: Quara, 9 grudnia 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 342 ha · 5 dni
  51. 2 021 ha Pożar: Quara, 8 grudnia 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 010 ha · 2 dni
  52. 11 039 ha Pożar: Quara, 3 grudnia 2020 tu się zaczął 1,3% gminy · łącznie 10 982 ha · 11 dni
  53. 2 169 ha Pożar: Quara, 24 listopada 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 158 ha · 4 dni
  54. 7 704 ha Pożar: Quara, 23 listopada 2020 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 7 662 ha · 8 dni
  55. 2 014 ha Pożar: Quara, 23 listopada 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 003 ha · 7 dni
  56. 3 742 ha Pożar: Quara, 20 listopada 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 795 ha · 15 dni
  57. 5 600 ha Pożar: Quara, 8 listopada 2020 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 5 561 ha · 12 dni
  58. 3 075 ha Pożar: Quara, 8 listopada 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 060 ha · 11 dni
  59. 2 797 ha Pożar: Quara, 5 listopada 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 781 ha · 3 dni
  60. 39 155 ha Pożar: Quara, 5 listopada 2020 tu się zaczął 4,6% gminy · łącznie 39 124 ha · 24 dni
  61. 7 592 ha Pożar: Quara, 2 listopada 2020 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 7 613 ha · 11 dni
  62. 11 100 ha Pożar: Quara, 1 listopada 2020 tu się zaczął 1,3% gminy · łącznie 11 032 ha · 21 dni
  63. 1 780 ha Pożar: Quara, październik 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 279 ha · 13 dni
  64. 2 088 ha Pożar: Quara, kwiecień 2020 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 076 ha · 15 dni
  65. 2 470 ha Pożar: Quara, marzec 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 457 ha · 7 dni
  66. 2 194 ha Pożar: Quara, 11 lutego 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 181 ha · 7 dni
  67. 2 544 ha Pożar: Quara, 10 lutego 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 529 ha · 11 dni
  68. 2 486 ha Pożar: Quara, 14 stycznia 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 472 ha · 5 dni
  69. 3 099 ha Pożar: Quara, 7 stycznia 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 083 ha · 3 dni
  70. 2 287 ha Pożar: Quara, 4 stycznia 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 276 ha · 12 dni
  71. 2 469 ha Pożar: Quara, 3 stycznia 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 457 ha · 7 dni
  72. 453 ha Pożar: Guba, 2 stycznia 2020 0,0% gminy · łącznie 4 951 ha · 5 dni
  73. 2 733 ha Pożar: Quara, 11 grudnia 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 4 687 ha · 15 dni
  74. 5 446 ha Pożar: Quara, 9 grudnia 2019 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 5 409 ha · 9 dni
  75. 7 835 ha Pożar: Quara, 1 grudnia 2019 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 7 799 ha · 15 dni
  76. 23 799 ha Pożar: Quara, 1 grudnia 2019 tu się zaczął 2,8% gminy · łącznie 23 857 ha · 22 dni
  77. 544 ha Pożar: Guba, 28 listopada 2019 0,1% gminy · łącznie 2 952 ha · 12 dni
  78. 10 945 ha Pożar: Quara, 24 listopada 2019 tu się zaczął 1,3% gminy · łącznie 10 885 ha · 13 dni
  79. 2 340 ha Pożar: Quara, 22 listopada 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 326 ha · 3 dni
  80. 2 248 ha Pożar: Quara, 22 listopada 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 235 ha · 3 dni
  81. 2 361 ha Pożar: Quara, 19 listopada 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 345 ha · 8 dni
  82. 2 197 ha Pożar: Quara, 17 listopada 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 278 ha · 8 dni
  83. 2 345 ha Pożar: Quara, 10 listopada 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 616 ha · 12 dni
  84. 2 298 ha Pożar: Quara, marzec 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 284 ha · 3 dni
  85. 3 105 ha Pożar: Quara, 26 stycznia 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 087 ha · 11 dni
  86. 3 001 ha Pożar: Quara, 4 stycznia 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 984 ha · 3 dni
  87. 3 592 ha Pożar: Quara, 22 grudnia 2018 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 574 ha · 5 dni
  88. 2 498 ha Pożar: Quara, 12 grudnia 2018 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 482 ha · 10 dni
  89. 2 241 ha Pożar: Quara, kwiecień 2018 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 227 ha · 17 dni
  90. 603 ha Pożar: Guba, 18 grudnia 2017 0,1% gminy · łącznie 4 514 ha · 11 dni
  91. 1 786 ha Pożar: Guba, 5 grudnia 2017 0,2% gminy · łącznie 10 633 ha · 9 dni
  92. 2 927 ha Pożar: Quara, 28 listopada 2017 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 908 ha · 5 dni
  93. 5 752 ha Pożar: Quara, 24 listopada 2017 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 5 723 ha · 6 dni
  94. 3 208 ha Pożar: Quara, 16 listopada 2017 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 189 ha · 6 dni
  95. 8 370 ha Pożar: Quara, 13 listopada 2017 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 8 325 ha · 18 dni
  96. 15 636 ha Pożar: Quara, 9 listopada 2017 tu się zaczął 1,8% gminy · łącznie 15 551 ha · 15 dni
  97. 5 937 ha Pożar: Quara, 3 listopada 2017 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 5 909 ha · 8 dni
  98. 2 657 ha Pożar: Guba, 1 listopada 2017 0,3% gminy · łącznie 2 645 ha · 8 dni
  99. 2 729 ha Pożar: Quara, 1 listopada 2017 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 971 ha · 7 dni
  100. 4 530 ha Pożar: Quara, 1 listopada 2017 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 4 504 ha · 13 dni
  101. 3 795 ha Pożar: Quara, 1 listopada 2017 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 802 ha · 6 dni
  102. 4 535 ha Pożar: Quara, 22 stycznia 2017 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 4 509 ha · 5 dni
  103. 2 129 ha Pożar: Quara, 21 stycznia 2017 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 116 ha · 3 dni
  104. 2 142 ha Pożar: Quara, 5 grudnia 2016 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 129 ha · 2 dni
  105. 2 239 ha Pożar: Quara, 4 grudnia 2016 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 225 ha · 2 dni
  106. 2 944 ha Pożar: Quara, 24 listopada 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 930 ha · 4 dni
  107. 2 165 ha Pożar: Quara, 23 listopada 2016 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 154 ha · 3 dni
  108. 16 922 ha Pożar: Quara, 22 listopada 2016 tu się zaczął 2,0% gminy · łącznie 16 827 ha · 12 dni
  109. 4 197 ha Pożar: Quara, 22 listopada 2016 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 4 175 ha · 3 dni
  110. 7 245 ha Pożar: Quara, 20 listopada 2016 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 7 204 ha · 16 dni
  111. 7 565 ha Pożar: Quara, 17 listopada 2016 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 8 547 ha · 11 dni
  112. 2 147 ha Pożar: Quara, 15 listopada 2016 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 28 159 ha · 29 dni
  113. 2 580 ha Pożar: Quara, 11 listopada 2016 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 567 ha · 10 dni
  114. 6 207 ha Pożar: Quara, 9 listopada 2016 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 6 166 ha · 17 dni
  115. 3 878 ha Pożar: Quara, 3 listopada 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 3 853 ha · 4 dni
  116. 4 473 ha Pożar: Quara, 3 listopada 2016 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 4 446 ha · 5 dni
  117. 2 775 ha Pożar: Quara, 14 lutego 2016 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 760 ha · 8 dni
  118. 6 141 ha Pożar: Quara, 10 lutego 2016 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 6 106 ha · 6 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/Open Africa, Code for Ethiopia (Open Data Commons Open Database License 1.0). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.