Przejdź do treści
worldfires
CO · Kolumbia · Arauca

Pożary lasów: Cravo Norte

Cravo Norte (Kolumbia): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2016 roku – 72; w granicach gminy spłonęło 244 415 ha, czyli 47% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 0).

Własną stronę mają tylko pożary od 1 500 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. śr. 4 Bardzo niskie 32° · 60 % · 33 km/h
  2. czw. 5 Bardzo niskie 34° · 52 % · 19 km/h
  3. pt. 6 Bardzo niskie 32° · 63 % · 23 km/h
  4. sob. 7 Bardzo niskie 32° · 69 % · 17 km/h
  5. niedz. 8 Bardzo niskie 32° · 66 % · 14 km/h
  6. pon. 9 Bardzo niskie 32° · 61 % · 24 km/h
  7. wt. 10 Bardzo niskie 32° · 63 % · 26 km/h
  8. śr. 11 Bardzo niskie 31° · 70 % · 23 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju. Umieść ten widżet na swojej stronie

Dym dziś: Cravo Norte – prognoza godzinowa

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

244 415
hektarów spłonęło
47 %
jej powierzchni
72
pożary
5 221
km²

Cravo Norte: ile razy tu płonęło?

Cravo Norte: od 2016 r. płonęło tu 72 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Cravo Norte, 20 marca 2026, 4 052 hektarów na tym terenie.

  1. 12× 16
  2. 3× 17
  3. 9× 18
  4. 8× 19
  5. 10× 20
  6. 1× 21
  7. 11× 22
  8. 4× 23
  9. 4× 24
  10. 4× 25
  11. 6× 26
72
pożary
11
lata z pożarami
244 415
ha łącznie
20 mar 2026
ostatnio

Pożary większe niż 1 500 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Kolumbia

Pożary, które dotarły do gminy Cravo Norte

  1. 4 052 ha Pożar: Cravo Norte, 20 marca 2026 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 3 833 ha · 9 dni
  2. 23 287 ha Pożar: Cravo Norte, 19 marca 2026 tu się zaczął 4,5% gminy · łącznie 23 130 ha · 10 dni
  3. 4 445 ha Pożar: Cravo Norte, 19 marca 2026 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 4 417 ha · 4 dni
  4. 1 700 ha Pożar: Cravo Norte, 8 marca 2026 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 689 ha · 4 dni
  5. 1 611 ha Pożar: Cravo Norte, 27 lutego 2026 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 601 ha · 1 dzień
  6. 1 223 ha Pożar: Cravo Norte, 24 lutego 2026 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 10 759 ha · 9 dni
  7. 1 557 ha Pożar: Cravo Norte, grudzień 2025 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 547 ha · 4 dni
  8. 5 230 ha Pożar: Cravo Norte, marzec 2025 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 5 195 ha · 7 dni
  9. 12 706 ha Pożar: Cravo Norte, luty 2025 tu się zaczął 2,4% gminy · łącznie 12 624 ha · 10 dni
  10. 1 638 ha Pożar: Cravo Norte, styczeń 2025 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 628 ha · 7 dni
  11. 7 407 ha Pożar: Cravo Norte, 22 marca 2024 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 7 361 ha · 4 dni
  12. 5 520 ha Pożar: Cravo Norte, 22 marca 2024 tu się zaczął 1,1% gminy · łącznie 5 486 ha · 3 dni
  13. 5 533 ha Pożar: Cravo Norte, luty 2024 tu się zaczął 1,1% gminy · łącznie 5 497 ha · 4 dni
  14. 2 399 ha Pożar: Cravo Norte, styczeń 2024 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 2 383 ha · 3 dni
  15. 1 730 ha Pożar: Cravo Norte, 14 kwietnia 2023 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 718 ha · 3 dni
  16. 2 560 ha Pożar: Cravo Norte, 14 kwietnia 2023 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 2 544 ha · 3 dni
  17. 2 355 ha Pożar: Cravo Norte, 12 kwietnia 2023 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 340 ha · 5 dni
  18. 1 622 ha Pożar: Cravo Norte, marzec 2023 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 287 ha · 1 dzień
  19. 3 928 ha Pożar: Cravo Norte, kwiecień 2022 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 3 902 ha · 7 dni
  20. 3 432 ha Pożar: Cravo Norte, 22 marca 2022 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 3 410 ha · 3 dni
  21. 1 286 ha Pożar: Cravo Norte, 20 marca 2022 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 1 806 ha · 1 dzień
  22. 1 714 ha Pożar: Cravo Norte, 15 marca 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 702 ha · 4 dni
  23. 2 071 ha Pożar: Cravo Norte, 9 marca 2022 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 057 ha · 7 dni
  24. 3 377 ha Pożar: Cravo Norte, 4 marca 2022 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 3 355 ha · 2 dni
  25. 2 397 ha Pożar: Cravo Norte, luty 2022 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 2 382 ha · 3 dni
  26. 2 836 ha Pożar: Cravo Norte, 27 stycznia 2022 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 2 818 ha · 2 dni
  27. 1 709 ha Pożar: Cravo Norte, 25 stycznia 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 698 ha · 3 dni
  28. 2 286 ha Pożar: Cravo Norte, 7 stycznia 2022 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 272 ha · 6 dni
  29. 3 729 ha Pożar: Cravo Norte, 5 stycznia 2022 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 3 705 ha · 9 dni
  30. 21 ha Pożar: Arauca, styczeń 2021 0,0% gminy · łącznie 1 998 ha · 6 dni
  31. 5 395 ha Pożar: Cravo Norte, kwiecień 2020 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 5 362 ha · 5 dni
  32. 4 413 ha Pożar: Cravo Norte, 23 marca 2020 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 4 384 ha · 8 dni
  33. 9 641 ha Pożar: Cravo Norte, 16 marca 2020 tu się zaczął 1,8% gminy · łącznie 9 578 ha · 16 dni
  34. 2 062 ha Pożar: Cravo Norte, 15 marca 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 048 ha · 4 dni
  35. 3 969 ha Pożar: Cravo Norte, 14 marca 2020 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 3 942 ha · 9 dni
  36. 7 060 ha Pożar: Cravo Norte, 2 marca 2020 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 7 013 ha · 10 dni
  37. 1 851 ha Pożar: Cravo Norte, 27 lutego 2020 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 838 ha · 5 dni
  38. 1 733 ha Pożar: Cravo Norte, 16 lutego 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 722 ha · 3 dni
  39. 1 767 ha Pożar: Cravo Norte, 7 lutego 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 756 ha · 3 dni
  40. 1 543 ha Pożar: Cravo Norte, 7 lutego 2020 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 532 ha · 2 dni
  41. 1 725 ha Pożar: Cravo Norte, 23 marca 2019 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 714 ha · 3 dni
  42. 6 287 ha Pożar: Cravo Norte, 19 marca 2019 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 6 246 ha · 4 dni
  43. 2 936 ha Pożar: Cravo Norte, 23 lutego 2019 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 2 916 ha · 7 dni
  44. 3 468 ha Pożar: Cravo Norte, 22 lutego 2019 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 3 445 ha · 5 dni
  45. 2 499 ha Pożar: Cravo Norte, 19 lutego 2019 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 2 482 ha · 11 dni
  46. 64 ha Pożar: Arauca, 17 lutego 2019 0,0% gminy · łącznie 2 345 ha · 5 dni
  47. 2 039 ha Pożar: Cravo Norte, 13 lutego 2019 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 026 ha · 1 dzień
  48. 4 602 ha Pożar: Cravo Norte, 12 lutego 2019 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 4 572 ha · 3 dni
  49. 226 ha Pożar: Arauca, grudzień 2018 0,0% gminy · łącznie 4 726 ha · 3 dni
  50. 162 ha Pożar: Arauca, kwiecień 2018 0,0% gminy · łącznie 2 263 ha · 2 dni
  51. 3 427 ha Pożar: Cravo Norte, 23 marca 2018 tu się zaczął 0,7% gminy · łącznie 3 404 ha · 4 dni
  52. 2 498 ha Pożar: Cravo Norte, 22 marca 2018 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 2 481 ha · 6 dni
  53. 2 018 ha Pożar: Cravo Norte, 20 marca 2018 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 004 ha · 7 dni
  54. 181 ha Pożar: Arauca, 14 marca 2018 0,0% gminy · łącznie 2 438 ha · 3 dni
  55. 1 944 ha Pożar: Cravo Norte, 11 marca 2018 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 983 ha · 4 dni
  56. 2 052 ha Pożar: Cravo Norte, styczeń 2018 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 040 ha · 7 dni
  57. 160 ha Pożar: Arauca, styczeń 2018 0,0% gminy · łącznie 2 271 ha · 8 dni
  58. 4 128 ha Pożar: Cravo Norte, grudzień 2017 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 4 101 ha · 6 dni
  59. 2 188 ha Pożar: Cravo Norte, 17 lutego 2017 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 174 ha · 4 dni
  60. 1 527 ha Pożar: Cravo Norte, 15 lutego 2017 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 517 ha · 5 dni
  61. 7 461 ha Pożar: Cravo Norte, 10 marca 2016 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 7 413 ha · 5 dni
  62. 1 605 ha Pożar: Cravo Norte, 7 marca 2016 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 1 595 ha · 6 dni
  63. 3 386 ha Pożar: Cravo Norte, 5 marca 2016 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 3 364 ha · 9 dni
  64. 11 910 ha Pożar: Cravo Norte, 3 marca 2016 tu się zaczął 2,3% gminy · łącznie 11 837 ha · 11 dni
  65. 128 ha Pożar: Arauca, 2 marca 2016 0,0% gminy · łącznie 5 687 ha · 5 dni
  66. 2 213 ha Pożar: Cravo Norte, 2 marca 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 199 ha · 9 dni
  67. 3 991 ha Pożar: Cravo Norte, 23 lutego 2016 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 3 964 ha · 7 dni
  68. 6 220 ha Pożar: Cravo Norte, 23 lutego 2016 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 13 631 ha · 5 dni
  69. 1 802 ha Pożar: Cravo Norte, 14 lutego 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 790 ha · 1 dzień
  70. 2 937 ha Pożar: Cravo Norte, 26 stycznia 2016 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 2 918 ha · 4 dni
  71. 1 839 ha Pożar: Cravo Norte, 15 stycznia 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 894 ha · 6 dni
  72. 1 999 ha Pożar: Cravo Norte, 14 stycznia 2016 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 1 986 ha · 2 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/Departamento Administrativo Nacional de Estadistica (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.