Pożary lasów: San Rafael
San Rafael (Argentyna): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2016 roku – 26; w granicach gminy spłonęło 79 192 ha, czyli 2,5% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 1).
Własną stronę mają tylko pożary od 1 500 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.
Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach
FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo- niedz. 1 Bardzo niskie 18° · 44 % · 30 km/h
- pon. 2 Bardzo niskie 17° · 59 % · 38 km/h
- wt. 3 Bardzo niskie 18° · 43 % · 32 km/h
- śr. 4 Bardzo niskie 17° · 47 % · 37 km/h
- czw. 5 Wysokie 25° · 11 % · 48 km/h
- pt. 6 Bardzo niskie 12° · 31 % · 60 km/h
- sob. 7 Niskie 17° · 30 % · 52 km/h
Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.
Gmina i jej pożary
Od 2016 roku
- 79 192
- hektarów spłonęło
- 2,5 %
- jej powierzchni
- 26
- pożary
- 31 420
- km²
San Rafael: ile razy tu płonęło?
San Rafael: od 2016 r. płonęło tu 26 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2021, 2024, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: San Rafael, wrzesień 2026, 2 560 hektarów na tym terenie. Łącznie na tym terenie spłonęło 79 192 hektarów, ale odrębna spalona powierzchnia to 71 464 hektarów, 2,3 % obszaru: część płonęła więcej niż raz.
- 26
- pożary
- 8
- lata z pożarami
- 79 192
- ha łącznie
- 71 464
- ha odrębnie
Pożary większe niż 1 500 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.
Pożary, które dotarły do gminy San Rafael
- 2 560 ha Pożar: San Rafael, wrzesień 2026 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 2 568 ha · 4 dni
- 3 283 ha Pożar: San Rafael, grudzień 2025 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 3 243 ha · 2 dni
- 1 734 ha Pożar: San Rafael, sierpień 2025 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 1 739 ha · 5 dni
- 3 664 ha Pożar: San Rafael, lipiec 2024 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 3 650 ha · 8 dni
- 1 751 ha Pożar: San Rafael, listopad 2021 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 1 744 ha · 3 dni
- 3 471 ha Pożar: San Rafael, 11 września 2021 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 3 462 ha · 6 dni
- 1 508 ha Pożar: San Rafael, 1 września 2021 tu się zaczął 0,0% gminy · łącznie 1 502 ha · 5 dni
- 2 857 ha Pożar: San Rafael, lipiec 2021 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 2 845 ha · 4 dni
- 1 741 ha Pożar: San Rafael, sierpień 2019 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 1 734 ha · 2 dni
- 5 009 ha Pożar: San Rafael, luty 2019 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 4 970 ha · 3 dni
- 1 852 ha Pożar: San Rafael, październik 2018 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 1 853 ha · 3 dni
- 2 567 ha Pożar: San Rafael, wrzesień 2018 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 2 541 ha · 2 dni
- 1 786 ha Pożar: San Rafael, sierpień 2018 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 1 768 ha · 3 dni
- 8 010 ha Pożar: San Rafael, 9 stycznia 2018 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 7 996 ha · 4 dni
- 4 446 ha Pożar: San Rafael, 7 stycznia 2018 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 4 460 ha · 5 dni
- 8 305 ha Pożar: San Rafael, 5 stycznia 2018 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 8 860 ha · 4 dni
- 4 061 ha Pożar: San Rafael, 5 stycznia 2018 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 5 567 ha · 3 dni
- 6 918 ha Pożar: General Alvear, 31 grudnia 2017 0,2% gminy · łącznie 82 658 ha · 11 dni
- 1 657 ha Pożar: San Rafael, wrzesień 2017 tu się zaczął 0,0% gminy · łącznie 1 650 ha · 5 dni
- 2 306 ha Pożar: San Rafael, sierpień 2017 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 2 301 ha · 3 dni
- 1 648 ha Pożar: San Rafael, lipiec 2017 tu się zaczął 0,0% gminy · łącznie 1 643 ha · 2 dni
- 2 534 ha Pożar: San Rafael, 22 stycznia 2017 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 2 507 ha · 1 dzień
- 1 637 ha Pożar: San Rafael, 21 stycznia 2017 tu się zaczął 0,0% gminy · łącznie 1 620 ha · 2 dni
- 70 ha Pożar: Malargüe, 21 stycznia 2017 0,0% gminy · łącznie 2 573 ha · 2 dni
- 1 609 ha Pożar: San Rafael, grudzień 2016 tu się zaczął 0,0% gminy · łącznie 1 739 ha · 2 dni
- 2 209 ha Pożar: San Rafael, wrzesień 2016 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 2 216 ha · 2 dni
Skąd pochodzą te dane
Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/Instituto Geografico Nacional and UNHCR, OCHA ROLAC (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).
Daj mi znać, co tu płonie
Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.