Natuurbranden in Sabrosa
Sabrosa, Portugal: sinds 2016 zijn 9 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 8 van de 12 freguesias, met 2.461 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Vila Real in 2 augustus 2025, met 719 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: matig (FWI 19).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 2.461ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 13%
- 182 km²
- branden
- 9
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 8
- van 12
- Grootste brand
- 719ha
- Vila Real · 2 augustus 2025
- Inwoners
- 5.347
- 460,2 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- ma 2 Matig 18° · 34 % · 30 km/h
- di 3 Matig 15° · 39 % · 39 km/h
- wo 4 Matig 13° · 42 % · 25 km/h
- do 5 Matig 15° · 35 % · 16 km/h
- vr 6 Zeer laag 15° · 41 % · 17 km/h
- za 7 Zeer laag 17° · 74 % · 25 km/h
- zo 8 Zeer laag 18° · 71 % · 25 km/h
- ma 9 Zeer laag 17° · 84 % · 50 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- São Martinho de Antas e Paradela de Guiães 948 inwoners 1.032 ha · 41 %
- Souto Maior 439 inwoners 550 ha · 60 %
- Paços 676 inwoners 533 ha · 31 %
- Parada de Pinhão 257 inwoners 190 ha · 34 %
- Gouvinhas 220 inwoners 56 ha · 3,8 %
- São Lourenço de Ribapinhão 318 inwoners 53 ha · 4,4 %
- Sabrosa 1.130 inwoners 47 ha · 5,4 %
- Provesende, Gouvães do Douro e São Cristóvão do Douro 463 inwoners 0 ha · 0,0 %
Wat er in de regio brandt
- Overig natuurlijk terrein41 %
- Struikgewas en overgangsbos25 %
- Landbouwgrond23 %
- Naaldbos6,8 %
- Gemengd bos3,7 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 5×São Martinho de Antas e Paradela de Guiães1.032 ha
- 4×Paços533 ha
- 2×Souto Maior550 ha
- 2×Parada de Pinhão190 ha
- 2×São Lourenço de Ribapinhão53 ha
De grootste geregistreerde branden
- 719 haVila Real São Martinho de Antas e Paradela de Guiães2 augustus 2025 · 3 dagen van 1.101 ha in totaal
- 462 haSabrosa Souto Maiorjuli 2025 · 4 dagen
- 368 haPaçosaugustus 2025 · 2 dagen
- 308 haSabrosa Paços24 augustus 2017 · 1 dag
- 224 haSabrosa São Martinho de Antas e Paradela de Guiãesaugustus 2020 · 2 dagen
- 207 haSabrosa União das Freguesias de Mouçós e Lamares13 augustus 2017 · 2 dagen van 271 ha in totaal
- 90 haVila Real Constantim e Vale de Nogueirasjuli 2016 · 1 dag van 288 ha in totaal
- 82 haAbaçasjuni 2017 · 4 dagen van 207 ha in totaal
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
Alle branden in Sabrosa · 9
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 368 haPaçosaugustus 2025 · 2 dagen
- 719 haVila Real São Martinho de Antas e Paradela de Guiães2 augustus 2025 · 3 dagen van 1.101 ha in totaal
- 462 haSabrosa Souto Maiorjuli 2025 · 4 dagen
- 0 haAlijó Vilar de Maçadaseptember 2024 · 2 dagen van 478 ha in totaal
- 224 haSabrosa São Martinho de Antas e Paradela de Guiãesaugustus 2020 · 2 dagen
- 308 haSabrosa Paços24 augustus 2017 · 1 dag
- 207 haSabrosa União das Freguesias de Mouçós e Lamares13 augustus 2017 · 2 dagen van 271 ha in totaal
- 82 haAbaçasjuni 2017 · 4 dagen van 207 ha in totaal
- 90 haVila Real Constantim e Vale de Nogueirasjuli 2016 · 1 dag van 288 ha in totaal
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.