Natuurbranden in Kachin
Kachin, Myanmar: sinds 2016 zijn 31 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 12 van de 18 gemeenten, met 98.274 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Mogaung in april 2021, met 9.112 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 0).
Alleen branden van 2.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 98.274ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 1,1%
- 89.352 km²
- branden
- 31
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 12
- van 18
- Grootste brand
- 9.112ha
- Mogaung · april 2021
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- ma 2 Zeer laag 28° · 72 % · 14 km/h
- di 3 Zeer laag 25° · 77 % · 15 km/h
- wo 4 Zeer laag 27° · 62 % · 14 km/h
- do 5 Zeer laag 27° · 63 % · 14 km/h
- vr 6 Zeer laag 28° · 57 % · 15 km/h
- za 7 Zeer laag 27° · 56 % · 17 km/h
- zo 8 Zeer laag 28° · 52 % · 16 km/h
- ma 9 Zeer laag 22° · 73 % · 17 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Hpakant 25.235 ha · 4,4 %
- Waingmaw 13.929 ha · 2,8 %
- Myitkyina 13.234 ha · 2,1 %
- Mogaung 11.088 ha · 3,3 %
- Chipwi 9.677 ha · 2,8 %
- Mohnyin 9.050 ha · 1,4 %
- Shwegu 7.309 ha · 2,4 %
- Tsawlaw 2.470 ha · 0,7 %
- Bhamo 2.424 ha · 1,1 %
- Tanai 1.848 ha · 0,1 %
- Injangyang 1.581 ha · 0,3 %
- Sumprabum 429 ha · 0,1 %
De grootste geregistreerde branden
- 9.112 haMogaungapril 2021 · 12 dagen
- 5.774 haHpakant6 april 2023 · 16 dagen
- 5.752 haMogaungapril 2023 · 15 dagen
- 4.517 haChipwifebruari 2026 · 9 dagen
- 4.313 haHpakant8 april 2017 · 8 dagen
- 4.302 haHpakantapril 2025 · 9 dagen
- 4.290 haMyitkyinamaart 2020 · 24 dagen
- 3.966 haWaingmawapril 2022 · 7 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 4 | 11.748 | Chipwi 4.517 ha |
| 2025 | 2 | 7.457 | Hpakant 4.302 ha |
| 2023 | 9 | 30.441 | Hpakant 5.774 ha |
| 2022 | 1 | 3.966 | Waingmaw 3.966 ha |
| 2021 | 3 | 13.755 | Mogaung 9.112 ha |
| 2020 | 2 | 6.395 | Myitkyina 4.290 ha |
| 2019 | 1 | 2.105 | Myitkyina 2.105 ha |
| 2018 | 1 | 2.083 | Myitkyina 2.083 ha |
| 2017 | 5 | 12.839 | Hpakant 4.313 ha |
| 2016 | 3 | 7.484 | Hpakant 3.147 ha |
Alle branden in Kachin · 31
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 2.011 haInjangyangapril 2026 · 2 dagen
- 2.873 haShweguapril 2026 · 10 dagen
- 2.347 haTsawlawfebruari 2026 · 8 dagen
- 4.517 haChipwifebruari 2026 · 9 dagen
- 4.302 haHpakantapril 2025 · 9 dagen
- 3.155 haTanaimaart 2025 · 11 dagen
- 2.056 haShwegu12 april 2023 · 10 dagen
- 2.706 haShwegu10 april 2023 · 12 dagen
- 2.309 haHomalin8 april 2023 · 15 dagen van 3.320 ha in totaal
- 5.752 haMogaungapril 2023 · 15 dagen
- 2.209 haMyitkyina7 april 2023 · 8 dagen
- 3.574 haMyitkyina6 april 2023 · 15 dagen
- 5.774 haHpakant6 april 2023 · 16 dagen
- 3.828 haMohnyinapril 2023 · 18 dagen
- 2.234 haHpakant4 april 2023 · 12 dagen
- 3.966 haWaingmawapril 2022 · 7 dagen
- 2.372 haWaingmaw22 april 2021 · 8 dagen
- 9.112 haMogaungapril 2021 · 12 dagen
- 2.271 haWaingmaw12 april 2021 · 4 dagen
- 2.106 haChipwimaart 2020 · 5 dagen
- 4.290 haMyitkyinamaart 2020 · 24 dagen
- 2.105 haMyitkyinajanuari 2019 · 32 dagen
- 2.083 haMyitkyinamaart 2018 · 17 dagen
- 2.053 haWaingmawmei 2017 · 8 dagen
- 3.297 haHpakant10 april 2017 · 6 dagen
- 4.313 haHpakant8 april 2017 · 8 dagen
- 1.129 haChipwifebruari 2017 · 11 dagen van 2.156 ha in totaal
- 2.048 haChipwijanuari 2017 · 20 dagen
- 2.240 haWaingmawmei 2016 · 6 dagen
- 3.147 haHpakantapril 2016 · 7 dagen
- 2.097 haBhamoapril 2016 · 7 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/Myanmar Analytics Project, geoBoundaries (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.