Naar de inhoud
worldfires

Natuurbranden in Mogovolas

Mogovolas, Mozambique, heeft sinds 2016 47 door GWIS geregistreerde grote branden gehad: 242.768 hectare verbrand binnen de gemeentegrenzen, 51% van de oppervlakte. Brandgevaar vandaag: zeer hoog (FWI 39).

Alleen branden van 3.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.

Brandgevaar, vandaag en de komende dagen

FWI berekend met de verwachting van Open-Meteo
  1. wo 4 Hoog 36° · 29 % · 44 km/h
  2. do 5 Zeer hoog 37° · 25 % · 48 km/h
  3. vr 6 Zeer hoog 38° · 19 % · 43 km/h
  4. za 7 Extreem 39° · 23 % · 45 km/h
  5. zo 8 Zeer extreem 39° · 18 % · 41 km/h
  6. ma 9 Zeer hoog 36° · 38 % · 50 km/h
  7. di 10 Hoog 34° · 44 % · 40 km/h
  8. wo 11 Hoog 36° · 26 % · 56 km/h

Canadese Fire Weather Index, hetzelfde systeem dat Copernicus gebruikt, door WorldFires berekend uit de weersverwachting en twee maanden weer uit het verleden voor de toestand van de brandstof. Het is een schatting per gemeente, geen officiële waarschuwing: waarschuwingen komen van de hulpdienst van elk land. Zet deze widget op uw website

Rook vandaag in Mogovolas: verwachting per uur

De gemeente en haar branden

Sinds 2016

242.768
hectare verbrand
51 %
van de oppervlakte
47
branden
4.739
km²

Hoe vaak heeft Mogovolas gebrand?

Mogovolas heeft sinds 2016 47 keer gebrand, in 11 jaar: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 en 2026. De laatste keer: Natuurbrand bij Mogovolas, 9 oktober 2026, met 6.652 hectare binnen de gemeente.

  1. 5× 16
  2. 2× 17
  3. 5× 18
  4. 4× 19
  5. 5× 20
  6. 2× 21
  7. 7× 22
  8. 1× 23
  9. 7× 24
  10. 3× 25
  11. 6× 26
47
branden
11
jaren met brand
242.768
ha opgeteld
9 okt 2026
laatste keer

Branden groter dan 3.000 hectare met een omtrek sinds 2016 die de gemeente, al was het maar deels, hebben bereikt. De opgetelde hectaren tellen elke brand; de getroffen oppervlakte telt grond die meermaals brandde maar één keer. Omtrekken en grenzen gecombineerd door WorldFires.

Waar het in Mozambique het vaakst heeft gebrand

Branden die Mogovolas binnendrongen

  1. 6.652 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 9 oktober 2026 waar de brand begon 1,4% van de gemeente · 14.502 ha in totaal · 28 dagen
  2. 15.981 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 5 oktober 2026 waar de brand begon 3,4% van de gemeente · 15.487 ha in totaal · 31 dagen
  3. 7.235 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 28 september 2026 waar de brand begon 1,5% van de gemeente · 7.972 ha in totaal · 24 dagen
  4. 76 ha Natuurbrand bij Liúpo, 11 september 2026 0,0% van de gemeente · 7.457 ha in totaal · 9 dagen
  5. 5.062 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 10 september 2026 waar de brand begon 1,1% van de gemeente · 6.826 ha in totaal · 11 dagen
  6. 47.829 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 1 september 2026 waar de brand begon 10% van de gemeente · 51.626 ha in totaal · 29 dagen
  7. 270 ha Natuurbrand bij Liúpo, 24 oktober 2025 0,1% van de gemeente · 3.333 ha in totaal · 16 dagen
  8. 5.959 ha Natuurbrand bij Rapale, 25 september 2025 1,3% van de gemeente · 7.722 ha in totaal · 17 dagen
  9. 97 ha Natuurbrand bij Moma, 17 september 2025 0,0% van de gemeente · 4.294 ha in totaal · 14 dagen
  10. 3.755 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 29 september 2024 waar de brand begon 0,8% van de gemeente · 3.733 ha in totaal · 3 dagen
  11. 3.352 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 28 september 2024 waar de brand begon 0,7% van de gemeente · 3.333 ha in totaal · 5 dagen
  12. 4.442 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 27 september 2024 waar de brand begon 0,9% van de gemeente · 4.483 ha in totaal · 6 dagen
  13. 2.749 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 17 september 2024 waar de brand begon 0,6% van de gemeente · 3.642 ha in totaal · 13 dagen
  14. 19.982 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 11 september 2024 waar de brand begon 4,2% van de gemeente · 24.027 ha in totaal · 19 dagen
  15. 6.777 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 8 september 2024 waar de brand begon 1,4% van de gemeente · 7.599 ha in totaal · 22 dagen
  16. 3 ha Natuurbrand bij Liúpo, augustus 2024 0,0% van de gemeente · 4.275 ha in totaal · 11 dagen
  17. 42 ha Natuurbrand bij Angoche, september 2023 0,0% van de gemeente · 4.492 ha in totaal · 5 dagen
  18. 3.192 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 26 november 2022 waar de brand begon 0,7% van de gemeente · 3.171 ha in totaal · 3 dagen
  19. 3.250 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 3 november 2022 waar de brand begon 0,7% van de gemeente · 3.231 ha in totaal · 7 dagen
  20. 299 ha Natuurbrand bij Moma, 20 oktober 2022 0,1% van de gemeente · 8.584 ha in totaal · 9 dagen
  21. 41 ha Natuurbrand bij Liúpo, 7 oktober 2022 0,0% van de gemeente · 3.255 ha in totaal · 10 dagen
  22. 1.595 ha Natuurbrand bij Meconta, oktober 2022 0,3% van de gemeente · 5.459 ha in totaal · 12 dagen
  23. 7.881 ha Natuurbrand bij Mogovolas, oktober 2022 waar de brand begon 1,7% van de gemeente · 7.845 ha in totaal · 13 dagen
  24. 6.584 ha Natuurbrand bij Mogovolas, september 2022 waar de brand begon 1,4% van de gemeente · 7.011 ha in totaal · 22 dagen
  25. 3.982 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 13 oktober 2021 waar de brand begon 0,8% van de gemeente · 5.641 ha in totaal · 5 dagen
  26. 3.484 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 4 oktober 2021 waar de brand begon 0,7% van de gemeente · 3.468 ha in totaal · 8 dagen
  27. 5.334 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 18 oktober 2020 waar de brand begon 1,1% van de gemeente · 5.298 ha in totaal · 8 dagen
  28. 3.480 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 13 oktober 2020 waar de brand begon 0,7% van de gemeente · 4.160 ha in totaal · 15 dagen
  29. 4.670 ha Natuurbrand bij Mogovolas, september 2020 waar de brand begon 1,0% van de gemeente · 5.865 ha in totaal · 18 dagen
  30. 5.999 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 26 augustus 2020 waar de brand begon 1,3% van de gemeente · 8.187 ha in totaal · 7 dagen
  31. 7.448 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 18 augustus 2020 waar de brand begon 1,6% van de gemeente · 9.645 ha in totaal · 14 dagen
  32. 5.202 ha Natuurbrand bij Mogovolas, oktober 2019 waar de brand begon 1,1% van de gemeente · 5.178 ha in totaal · 6 dagen
  33. 5.663 ha Natuurbrand bij Meconta, 29 september 2019 1,2% van de gemeente · 5.702 ha in totaal · 4 dagen
  34. 3.210 ha Natuurbrand bij Mogovolas, september 2019 waar de brand begon 0,7% van de gemeente · 4.035 ha in totaal · 9 dagen
  35. 360 ha Natuurbrand bij Murrupula, 22 september 2019 0,1% van de gemeente · 3.364 ha in totaal · 10 dagen
  36. 3.786 ha Natuurbrand bij Meconta, oktober 2018 0,8% van de gemeente · 4.209 ha in totaal · 13 dagen
  37. 4.585 ha Natuurbrand bij Mogovolas, oktober 2018 waar de brand begon 1,0% van de gemeente · 5.062 ha in totaal · 9 dagen
  38. 31 ha Natuurbrand bij Murrupula, 27 september 2018 0,0% van de gemeente · 3.374 ha in totaal · 10 dagen
  39. 527 ha Natuurbrand bij Liúpo, 26 september 2018 0,1% van de gemeente · 5.287 ha in totaal · 5 dagen
  40. 1.192 ha Natuurbrand bij Murrupula, 25 september 2018 0,2% van de gemeente · 3.508 ha in totaal · 10 dagen
  41. 927 ha Natuurbrand bij Mogovolas, oktober 2017 waar de brand begon 0,2% van de gemeente · 4.637 ha in totaal · 7 dagen
  42. 4.803 ha Natuurbrand bij Mogovolas, september 2017 waar de brand begon 1,0% van de gemeente · 4.784 ha in totaal · 10 dagen
  43. 6.711 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 30 oktober 2016 waar de brand begon 1,4% van de gemeente · 6.684 ha in totaal · 4 dagen
  44. 11.620 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 23 oktober 2016 waar de brand begon 2,4% van de gemeente · 11.555 ha in totaal · 12 dagen
  45. 3.347 ha Natuurbrand bij Mogovolas, 20 oktober 2016 waar de brand begon 0,7% van de gemeente · 3.547 ha in totaal · 6 dagen
  46. 3.300 ha Natuurbrand bij Mogovolas, september 2016 waar de brand begon 0,7% van de gemeente · 3.286 ha in totaal · 6 dagen
  47. 2 ha Natuurbrand bij Liúpo, 23 september 2016 0,0% van de gemeente · 7.604 ha in totaal · 11 dagen

Waar deze gegevens vandaan komen

De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/Mozambique INE (Instituto Nacional de Estatistica), OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).

Laat me weten wat hier brandt

Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.