Natuurbrand bij San Ignacio, maart 2022
San Dimas, San Ignacio
Uit · laatste detectie 8 apr 2022, 08:50 UTC
De brand begon op 30 maart 2022 in San Ignacio, Mexico, en satellieten zagen hem 10 dagen lang branden. Het wereldwijde GWIS-systeem van Copernicus reconstrueerde uit de hittedetecties een verbrande omtrek van 1.952 hectare, verdeeld over 2 gemeenten.
Het is de 55e grootste brand in Sinaloa sinds 2016 (van 81 met een eigen pagina). Nummer 157 in Mexico in 2022, van 232.
Het door de satelliet gemeten vermogen is laag (23,4 MW in het sterkste hittepunt). Dat past eerder bij het afbranden van gras of stoppels, of bij een langzaam oprukkend grondvuur, dan bij een grote kroonbrand.
klopt met de officiële gegevensmet kanttekeningenalleen satellietmodel
Bij kopiëren is de zin
Vink de cijfers aan die je wilt: daarmee worden de intro en de CSV samengesteld.
Verbrande oppervlakte
met kanttekeningen
1.952ha
Perimeter gepubliceerd door GWIS (Copernicus).
Pagina1.952CONAFOR1.010
Bron
GWIS (Copernicus)
Datum
30 mrt 2022 – 8 apr 2022
+− controle
CONAFOR: 1.010 ha (gekoppelde registraties: 1). Verschil van de pagina met het officiële register: +93,3 %. Koppeling van 1 november 2026. De twee cijfers verschillen sterk, dus het is misschien niet precies dezelfde brand: zie ze als records uit de buurt.
Duur volgens satellieten
alleen satelliet
10dagen
Van 30 mrt 2022 tot 8 apr 2022: eerste en laatste dag met vuur op de pagina.
Bron
GWIS (Copernicus) · NASA FIRMS · VIIRS
Datum
laatste detectie: 8 apr 2022, 08:50 UTC
+− controle
Satellieten komen maar een paar keer per dag over en wolken of rook kunnen het vuur verbergen: het uitblijven van detecties is geen officiële melding dat de brand geblust is. Het is de hulpdienst van elk land die een brand onder controle of geblust verklaart.
Begin
alleen satelliet
30 mrt 2022
Eerste dag met vuur die de satellieten of de perimeter laten zien.
Bron
GWIS (Copernicus) · NASA FIRMS · VIIRS
Datum
30 mrt 2022
+− controle
De twee cijfers verschillen sterk, dus het is misschien niet precies dezelfde brand: zie ze als records uit de buurt.
Hittedetecties
alleen satelliet
172
VIIRS-detecties op 375 m. De felste detectie: 23 MW.
Bron
NASA FIRMS · VIIRS (Suomi NPP)
Datum
30 mrt 2022 – 8 apr 2022
+− controle
Er is geen officieel register om mee te vergelijken. Elke detectie is een pixel uit één satellietpassage, geen aparte brand.
De ergste dag
alleen satelliet
200MW
Opgeteld stralingsvermogen op 1 april 2022; detecties die dag: 24.
Bron
NASA FIRMS · VIIRS (FRP)
Datum
1 apr 2022
+− controle
Het stralingsvermogen (FRP) meet de energie die het vuur uitstraalt als de satelliet overkomt. Per dag opgeteld vergelijkt het de intensiteit, niet de oppervlakte.
Gevaar bij de start
model
27,3FWI · hoog
Meteorologische brandgevaarindex FWI (Canadees systeem), door WorldFires berekend voor de dag waarop de brand begon. Opeenvolgende dagen zonder regen daarvoor: 36.
Dit is een index berekend met gegevens van een weermodel, geen meting van de brand en geen officiële waarschuwing. Waarschuwingen voor brandgevaar komen van de bevoegde instantie in elk land. Alarmnummer en officiële waarschuwingen ›
Weer tijdens de brand
model
24,4°C · 19 % RV
Maximum van 24,4 °C en minimale luchtvochtigheid van 19 % op 7 april 2022; windstoten van 60 km/u op 4 april 2022.
Dit zijn modelwaarden voor een cel van ongeveer 25 km, niet van een weerstation: ze kunnen afwijken van metingen ter plaatse.
ⓘHet wijzigingslogboek van deze pagina wordt bijgehouden sinds 24 oktober 2026: elke nacht wordt vergeleken wat ze publiceert en wordt het verschil genoteerd. Wat ervoor ligt, wordt gereconstrueerd met de datum van elke bron en als gereconstrueerd gemarkeerd.
Tonen
· gereconstrueerdofficieel
Koppeling met het officiële register van CONAFOR
Nabijgelegen registraties met sterk afwijkende cijfers: 1.010 ha (registraties: 1).
Een versie bewaart oppervlakte, data, naam en officieel register; de oppervlakte zoals die werd genoteerd (wijzigingen onder 2 % worden niet genoteerd). Kaart, detecties en weer tonen altijd de stand van vandaag.
Bronvermelding
Intro van ongeveer 60 woorden alleen cijfers, geen bijvoeglijke naamwoorden
Het stralingsvermogen van het vuur dat elke dag werd gedetecteerd, in megawatt, en het aantal hittepunten. De magenta balk markeert de dag met de meeste activiteit.
Het weer tijdens de brand
24°maximum
60km/h · zwaarste windstoot
16%laagste luchtvochtigheid
Het had 36 dagen niet geregend (1 mm of meer) toen de brand begon. Na de brand kwam de regen: 1,4 mm op 11 apr.
Dit gebied had al eerder gebrand
32% van de omtrek valt samen met eerdere branden die sinds 2016 zijn geregistreerd: 131 ha in 2017, 501 ha in 2018.
Verbrande oppervlakte binnen elke gemeente, berekend door de GWIS-omtrek te combineren met de bestuurlijke grenzen. De afstand is gemeten van het punt dat het centrum van elk gebied markeert tot het dichtstbijzijnde vuur: dat het op een kilometer bleef, betekent niet dat het de huizen bereikte.
Mensen en gebouwen binnen de omtrek
GHSL 2020
Bebouwd oppervlak< 0,1ha
Inwoners< 20
Binnen de omtrek was geen noemenswaardig bebouwd oppervlak en woonde bijna niemand (GHSL 2020, schatting op basis van satellietbeelden).
Dit is een schatting op cellen van 100 m, gemaakt met satellietbeelden en volkstellingen: het betekent niet dat er huizen zijn afgebrand of dat er slachtoffers vielen. De omtrek bevat ook gebied dat niet heeft gebrand.
Volgens CONAFOR begon deze brand op 31 maart 2022 en verwoestte hij 1.010 ha (de satelliet mat 1.952 ha). De twee cijfers verschillen sterk, dus het is misschien niet precies dezelfde brand: zie ze als records uit de buurt.
San IgnacioCalifornia y Anexos31 maart 20221.010 ha· geblust op 8 april 2022· oorzaak: brandstichting
ERA5-heranalyse van het ECMWF op de plek van de brand, de standaardbron voor het weer van vroegere dagen, en de Canadese Fire Weather Index (hetzelfde systeem dat Copernicus gebruikt), door WorldFires berekend uit die gegevens. De dagen na de brand lopen door tot de eerste regen.
Open-Meteo.com (CC BY 4.0) · Copernicus Climate Change Service (ERA5)
Dag
Maximum
Min. luchtvochtigheid
Zwaarste windstoot
Regen
Gevaar (FWI)
30 mrt
17,7 °C
20 %
49 km/h
0,0 mm
Hoog 27
31 mrt
20,7 °C
21 %
46 km/h
0,0 mm
Hoog 28
1 apr
20,0 °C
24 %
49 km/h
0,0 mm
Hoog 28
2 apr
21,4 °C
19 %
48 km/h
0,0 mm
Hoog 28
3 apr
21,3 °C
16 %
53 km/h
0,0 mm
Hoog 30
4 apr
19,7 °C
20 %
60 km/h
0,0 mm
Hoog 32
5 apr
19,7 °C
19 %
56 km/h
0,0 mm
Hoog 32
6 apr
22,8 °C
21 %
48 km/h
0,0 mm
Hoog 31
7 apr
24,4 °C
19 %
47 km/h
0,2 mm
Hoog 30
8 apr
21,2 °C
25 %
52 km/h
0,4 mm
Hoog 31
9 apr erna
17,5 °C
43 %
62 km/h
0,6 mm
Hoog 23
10 apr erna
18,2 °C
28 %
64 km/h
0,3 mm
Hoog 25
11 apr erna
17,7 °C
37 %
54 km/h
1,4 mm
Laag 11
Zijn tweelingen: branden die met hetzelfde weer begonnen
Hij begon met een FWI van 27,3, een minimale luchtvochtigheid van 20 % en 36 dagen zonder regen. Branden in de omgeving die sinds 2016 met zulk weer begonnen: 23.
FWI bij de start27,3
Minimale luchtvochtigheid20 %
Dagen zonder regen36
deze brandgekozen tweelingenrest van de omgeving
Bijna gelijkVergelijkbaar
Omtrekken van de meest gelijkende tweelingen
Deze brand · Natuurbrand bij San Ignacio, maart 2022
1.952 ha10 dagenFWI 27,3Min. vochtigheid 20 %
Natuurbrand bij Pueblo Nuevo, april 2018
1.648 ha20 dagenFWI 28,0Min. vochtigheid 21 %op 85 km, in 2018
Eerste regen (1 mm of meer) na het einde: geen in de tien dagen erna.
regen aan het eind (mediaan; 16 van de 23 kregen die)
Hij verbrandde een oppervlakte vergelijkbaar met zijn tweelingen (1.952 ha tegenover een mediaan van 2.091 ha) en duurde 10 dagen, tegenover 14 dagen.
Bij 7 van de 23 viel in de tien dagen na het einde zelfs geen 1 mm: ze doofden zonder regen. Bij de rest bracht de eerste regendag een mediaan van 2,4 mm.
Dit is een verzameling vergelijkbare gevallen: ze toont wat meestal gebeurt, niet wat er gaat gebeuren. Onder de 15 tweelingen geven we geen cijfers. Hoe we het berekenen
Hoe hij eindigde
1,4 mmeerste regen
11 apr3 dagen na het einde
60km/h · max. windstoot
Hij werd op 8 apr als beëindigd beschouwd en op 11 apr viel 1,4 mm. We weten niet of de regen of de bestrijding hem doofde. Tweelingen met regen aan het eind: 16 van de 23, met een mediaan van 2,4 mm.
Weer op deze pagina: Open-Meteo.com (CC BY 4.0) · Copernicus Climate Change Service (ERA5)
Hoe een tweeling wordt gekozen
Zelfde omgeving: al beëindigde branden op minder dan 250 km van deze, sinds 2016.
Zelfde start: we vergelijken de FWI van de eerste dag, de minimale luchtvochtigheid van die dag en het aantal droge dagen ervoor. De schuifregelaar bepaalt hoeveel ze mogen verschillen.
Alleen pagina’s met definitieve weergegevens (ERA5-heranalyse), berekend zoals bij deze brand; landbouw- en graslandbranden en pagina’s met gegevens in controle vallen af.
Branden die tegelijk met deze woedden (een week ervoor of erna) vallen af: ze delen dezelfde weersperiode en tellen niet als voorganger.
Ze worden op gelijkenis gesorteerd en van de eerste vijf worden de omtrekken getekend.
GWIS (Copernicus) dateert de brand tussen 30 maart 2022 en 8 april 2022: 10 dagen tussen de eerste en de laatste hittedetectie van de omtrek.
Hoeveel oppervlakte is er verbrand?
De omtrek die GWIS (Copernicus) uit de hittedetecties heeft gereconstrueerd, beslaat 1.952 hectare (19,5 km²). Het is een schatting: de officiële cijfers van elk land kunnen afwijken.
Welke gemeenten zijn getroffen?
Het vuur drong door in 2 gemeenten: San Dimas (1.110 ha, 0,2 %); San Ignacio (854 ha, 0,2 %).
Wat voor weer was het?
Tijdens de brand liep de temperatuur op tot 24,4 °C, daalde de luchtvochtigheid tot 16 % en waren er windstoten tot 60 km/u. De brandgevaarindex (FWI) bereikte 32, klasse Hoog.
Waar komen deze gegevens vandaan?
Uit de verbrande omtrek van GWIS (Copernicus), de VIIRS-hittepunten van NASA FIRMS en de bestuurlijke grenzen van Mexico (geoBoundaries). Het is geen officieel bericht.
Hoe eindigden de branden die in deze omgeving met vergelijkbaar weer begonnen?
Branden op minder dan 250 km die sinds 2016 begonnen met een vergelijkbare FWI, luchtvochtigheid en droge periode: 23. Hun mediane duur was 14 dagen en hun mediane oppervlakte 2.091 ha; 100 % kwam boven 1.000 ha. Bij 7 van de 23 viel in de tien dagen na het einde zelfs geen 1 mm: ze doofden zonder regen. Bij de rest bracht de eerste regendag een mediaan van 2,4 mm.
Waar u dit kunt controleren
Een satellietdetectie is geen officieel bericht. De definitieve cijfers en de status van de brand worden gepubliceerd door de hulpdienst van elk land.
Geschiedenis van deze paginaWijzigingen in oppervlakte, data, naam, officieel register of samengevoegde pagina's, elke nacht vergeleken sinds 24 oktober 2026.›
Deze pagina is gemaakt met satellietgegevens en officiële registers en zit er soms naast: verkeerde data, de verkeerde plaats, twee branden samengevoegd of iets wat helemaal geen natuurbrand was. Kent u deze brand van dichtbij — u woont er, zag hem, hielp blussen of deed er als journalist verslag van —, vertel ons dan wat er echt gebeurde en we controleren het.
⚑Fout meldenHoe we dit weten›
Omtrek: GWIS (Copernicus), gereconstrueerd uit hittedetecties en niet op beelden gemeten.
Data van de omtrek: de VIIRS-hittedetecties erbinnen hebben ze niet veranderd. 172 VIIRS-hittedetecties van Suomi-NPP op die data.
Vergeleken met CONAFOR: 1.010 ha officieel tegenover 1.952 ha volgens de omtrek; vergelijkbaar, maar met voorbehoud.
Weer: ERA5-heranalyse van Copernicus op de plek van de brand, in cellen van zo’n 25 km.
Bebouwd oppervlak en bevolking komen uit de Global Human Settlement Layer van het JRC (tijdvak 2020, cellen van 100 m), opgeteld binnen de omtrek: een schatting van wat er was, geen schadetelling.
De omtrek komt van het Global Wildfire Information System (GWIS) van Copernicus, dat hem reconstrueert uit hittedetecties van MODIS en VIIRS en publiceert onder CC BY 4.0. Hij wordt niet zoals in Europa op beelden gemeten en is dus een schatting. De hittedetecties komen van de VIIRS-sensoren aan boord van Suomi-NPP en NOAA-20, verspreid door NASA FIRMS met een resolutie van 375 meter. De gemeentegrenzen komen van geoBoundaries ADM2 (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door de omtrek met die grenzen te combineren, dus die kan afwijken van het officiële cijfer van elk land.