Naar de inhoud
worldfires
US · Verenigde Staten · –

Lolo Peak Fire, juli 2017 Missoula, Ravalli, Idaho

Uit · laatste detectie 13 sep 2017, 21:26 UTC

De brand begon op 15 juli 2017 in Ravalli, Verenigde Staten, en satellieten zagen hem 61 dagen lang branden. Amerikaanse instanties (MTBS / NIFC) brachten een officiële verbrande omtrek van 25.227 hectare in kaart, verdeeld over 3 county’s.

Het is de 9e grootste brand in Montana sinds 2016 (van 302 met een eigen pagina). Nummer 27 in Verenigde Staten in 2017, van 619.

Verbrande oppervlakte
25.227ha
officiële omtrek (MTBS / NIFC)
Duur
≈ 61dagen
15 jul 2017 – 13 sep 2017
Getroffen county’s
3
county's
Begonnen op
15 jul
2017
Hittedetecties
4.928
in één hittepunt: 532 MW
Gevaar bij de start
21
Hoog · FWI-index
Gemiddeld vermogen per dag
1,3GW
gedetecteerd vermogen per dag, gemiddeld

Waar het brandde

HITTEPUNTEN PER DAG 15 jul13 sep
13 sep 2017

Hoe de brand zich ontwikkelde, dag voor dag

17 jul 2017 · 1 MW · 1 18 jul 2017 · 14 MW · 5 19 jul 2017 · 15 MW · 3 20 jul 2017 · 7 MW · 1 21 jul 2017 · 1.232 MW · 18 22 jul 2017 · 74 MW · 17 23 jul 2017 · 217 MW · 13 24 jul 2017 · 406 MW · 32 25 jul 2017 · 1.085 MW · 44 26 jul 2017 · 10.234 MW · 118 27 jul 2017 · 67 MW · 7 28 jul 2017 · 90 MW · 35 29 jul 2017 · 82 MW · 22 30 jul 2017 · 386 MW · 39 31 jul 2017 · 265 MW · 37 1 aug 2017 · 1.292 MW · 104 2 aug 2017 · 292 MW · 62 3 aug 2017 · 60 MW · 25 4 aug 2017 · 55 MW · 16 5 aug 2017 · 23 MW · 15 6 aug 2017 · 21 MW · 9 7 aug 2017 · 72 MW · 17 8 aug 2017 · 230 MW · 33 9 aug 2017 · 54 MW · 20 10 aug 2017 · 114 MW · 12 11 aug 2017 · 343 MW · 47 12 aug 2017 · 337 MW · 48 14 aug 2017 · 613 MW · 15 15 aug 2017 · 333 MW · 66 16 aug 2017 · 1.112 MW · 137 17 aug 2017 · 6.712 MW · 323 18 aug 2017 · 4.193 MW · 361 19 aug 2017 · 6.728 MW · 272 20 aug 2017 · 497 MW · 149 21 aug 2017 · 368 MW · 59 22 aug 2017 · 329 MW · 76 23 aug 2017 · 298 MW · 95 24 aug 2017 · 78 MW · 21 25 aug 2017 · 70 MW · 12 26 aug 2017 · 3.662 MW · 93 27 aug 2017 · 412 MW · 144 28 aug 2017 · 1.038 MW · 137 29 aug 2017 · 1.094 MW · 74 30 aug 2017 · 471 MW · 94 31 aug 2017 · 1.730 MW · 93 1 sep 2017 · 1.226 MW · 174 2 sep 2017 · 8.015 MW · 250 3 sep 2017 · 9.510 MW · 414 4 sep 2017 · 863 MW · 240 5 sep 2017 · 244 MW · 74 6 sep 2017 · 369 MW · 97 7 sep 2017 · 997 MW · 111 8 sep 2017 · 190 MW · 76 9 sep 2017 · 296 MW · 82 10 sep 2017 · 1.316 MW · 105 11 sep 2017 · 194 MW · 57 12 sep 2017 · 2.266 MW · 127 13 sep 2017 · 460 MW · 100
17 jul 26 jul 10 aug 23 aug 4 sep

Het stralingsvermogen van het vuur dat elke dag werd gedetecteerd, in megawatt, en het aantal hittepunten. De magenta balk markeert de dag met de meeste activiteit.

Het weer tijdens de brand

27°maximum
55km/h · zwaarste windstoot
5%laagste luchtvochtigheid

Het had 0 dagen niet geregend (1 mm of meer) toen de brand begon. Na de brand kwam de regen: 8,5 mm op 14 sep.

Dit gebied had al eerder gebrand

Sinds 2016, het begin van de satellietreeks, overlappen geen eerdere omtrekken met deze brand.

Hoe groot is het?

5 km
Er brandde bijna evenveel oppervlakte af als Amsterdam groot is (252 km² tegenover 243 km²).

Grens van Amsterdam: geoBoundaries · National Georegister (CC0 1.0).

Dit vergelijkt de grootte, niet de ligging: beide vormen staan op dezelfde schaal, met het noorden boven, en over elkaar gecentreerd.

Wat er met elke county gebeurde

  1. 16.840 ha bereikt op 17 jul
    2,5 %
  2. Ravalli waar de brand begon
    7.786 ha bereikt op 24 jul
    1,2 %
  3. 530 ha bereikt op 26 aug
    0,0 %

Verbrande oppervlakte binnen elke county, berekend door de officiële omtrek te combineren met de bestuurlijke grenzen. De afstand is gemeten van het punt dat het centrum van elk gebied markeert tot het dichtstbijzijnde vuur: dat het op een kilometer bleef, betekent niet dat het de huizen bereikte.

Mensen en gebouwen binnen de omtrek

GHSL 2015
Bebouwd oppervlak0,53 ha
Inwoners≈ 20

Binnen de omtrek lag ongeveer 0,53 hectare bebouwd oppervlak en woonden ongeveer 20 mensen (GHSL 2015, schatting op basis van satellietbeelden).

Dit is een schatting op cellen van 100 m, gemaakt met satellietbeelden en volkstellingen: het betekent niet dat er huizen zijn afgebrand of dat er slachtoffers vielen. De omtrek bevat ook gebied dat niet heeft gebrand.

Bron: Global Human Settlement Layer (GHS-BUILT-S en GHS-POP R2023A), Gemeenschappelijk Centrum voor Onderzoek (JRC) van de Europese Commissie, © Europese Unie, CC BY 4.0. Som binnen de omtrek berekend door WorldFires. human-settlement.emergency.copernicus.eu

Het weer dag voor dag

ERA5-heranalyse van het ECMWF op de plek van de brand, de standaardbron voor het weer van vroegere dagen, en de Canadese Fire Weather Index (hetzelfde systeem dat Copernicus gebruikt), door WorldFires berekend uit die gegevens. De dagen na de brand lopen door tot de eerste regen.

Open-Meteo.com (CC BY 4.0) · Copernicus Climate Change Service (ERA5)

Dag Maximum Min. luchtvochtigheid Zwaarste windstoot Regen Gevaar (FWI)
15 jul 26,7 °C 22 % 35 km/h 0,8 mm Hoog 21
16 jul 20,2 °C 13 % 54 km/h 0,2 mm Hoog 33
17 jul 21,1 °C 12 % 35 km/h 0,0 mm Hoog 31
18 jul 23,8 °C 11 % 44 km/h 0,0 mm Hoog 35
19 jul 25,1 °C 13 % 26 km/h 0,0 mm Hoog 30
20 jul 22,9 °C 17 % 55 km/h 0,0 mm Zeer hoog 39
21 jul 21,6 °C 12 % 50 km/h 0,0 mm Zeer hoog 39
22 jul 23,9 °C 18 % 29 km/h 0,0 mm Hoog 32
23 jul 26,7 °C 14 % 48 km/h 0,2 mm Hoog 37
24 jul 25,4 °C 6 % 55 km/h 0,0 mm Zeer hoog 46
25 jul 25,4 °C 6 % 30 km/h 0,0 mm Zeer hoog 40
26 jul 26,2 °C 9 % 36 km/h 0,0 mm Zeer hoog 41
27 jul 23,1 °C 21 % 35 km/h 2,2 mm Laag 11
28 jul 25,2 °C 16 % 31 km/h 0,1 mm Hoog 26
29 jul 26,7 °C 13 % 37 km/h 0,0 mm Hoog 35
30 jul 26,8 °C 9 % 43 km/h 0,0 mm Zeer hoog 41
31 jul 26,9 °C 6 % 32 km/h 0,0 mm Zeer hoog 41
1 aug 26,0 °C 8 % 31 km/h 0,0 mm Zeer hoog 41
2 aug 22,0 °C 23 % 40 km/h 0,0 mm Hoog 38
3 aug 25,2 °C 14 % 24 km/h 0,0 mm Hoog 32
4 aug 25,3 °C 18 % 46 km/h 0,1 mm Hoog 37
5 aug 20,3 °C 26 % 31 km/h 1,1 mm Matig 19
6 aug 21,8 °C 14 % 30 km/h 0,0 mm Hoog 28
7 aug 22,8 °C 12 % 26 km/h 0,0 mm Hoog 32
8 aug 22,7 °C 16 % 28 km/h 0,0 mm Hoog 33
9 aug 22,3 °C 16 % 24 km/h 0,0 mm Hoog 34
10 aug 23,2 °C 15 % 21 km/h 0,3 mm Hoog 33
11 aug 24,6 °C 12 % 21 km/h 0,0 mm Hoog 36
12 aug 24,3 °C 13 % 22 km/h 0,0 mm Hoog 36
13 aug 12,9 °C 43 % 44 km/h 3,3 mm Laag 6
14 aug 16,6 °C 33 % 38 km/h 0,1 mm Laag 10
15 aug 20,3 °C 13 % 33 km/h 0,0 mm Hoog 24
16 aug 20,9 °C 16 % 40 km/h 0,0 mm Hoog 30
17 aug 21,2 °C 18 % 39 km/h 0,0 mm Hoog 31
18 aug 23,3 °C 12 % 48 km/h 0,0 mm Zeer hoog 38
19 aug 18,3 °C 18 % 53 km/h 0,0 mm Zeer hoog 39
20 aug 18,2 °C 18 % 31 km/h 0,0 mm Hoog 33
21 aug 21,1 °C 17 % 19 km/h 0,0 mm Hoog 31
22 aug 25,4 °C 11 % 33 km/h 0,0 mm Hoog 38
23 aug 24,6 °C 15 % 39 km/h 0,3 mm Zeer hoog 38
24 aug 20,0 °C 27 % 49 km/h 1,3 mm Matig 20
25 aug 20,8 °C 12 % 42 km/h 0,0 mm Hoog 32
26 aug 23,1 °C 9 % 30 km/h 0,0 mm Hoog 36
27 aug 26,0 °C 9 % 24 km/h 0,0 mm Hoog 38
28 aug 25,4 °C 10 % 37 km/h 0,0 mm Zeer hoog 40
29 aug 26,6 °C 13 % 26 km/h 0,8 mm Hoog 31
30 aug 24,3 °C 13 % 50 km/h 0,0 mm Hoog 38
31 aug 21,7 °C 15 % 53 km/h 0,0 mm Zeer hoog 43
1 sep 23,4 °C 16 % 39 km/h 0,0 mm Zeer hoog 38
2 sep 27,0 °C 8 % 50 km/h 0,0 mm Zeer hoog 48
3 sep 26,9 °C 5 % 49 km/h 0,0 mm Zeer hoog 50
4 sep 19,1 °C 23 % 40 km/h 0,0 mm Zeer hoog 38
5 sep 20,6 °C 19 % 23 km/h 0,0 mm Hoog 33
6 sep 22,9 °C 14 % 22 km/h 0,0 mm Hoog 33
7 sep 24,3 °C 16 % 23 km/h 0,2 mm Hoog 34
8 sep 21,9 °C 21 % 28 km/h 0,1 mm Hoog 33
9 sep 21,9 °C 27 % 46 km/h 0,9 mm Hoog 26
10 sep 18,1 °C 28 % 50 km/h 0,0 mm Hoog 28
11 sep 23,5 °C 10 % 27 km/h 0,0 mm Hoog 34
12 sep 22,6 °C 16 % 49 km/h 0,0 mm Zeer hoog 40
13 sep 16,9 °C 23 % 53 km/h 0,0 mm Zeer hoog 38
14 sep erna 9,2 °C 41 % 33 km/h 8,5 mm Zeer laag 1

Zijn tweelingen: branden die met hetzelfde weer begonnen

Hij begon met een FWI van 21,4, een minimale luchtvochtigheid van 22 % en regen de dag ervoor. Branden in de omgeving die sinds 2016 met zulk weer begonnen: 16.

FWI bij de start 21,4
Minimale luchtvochtigheid 22 %
Dagen zonder regen 0
deze brand gekozen tweelingen rest van de omgeving
Bijna gelijkVergelijkbaar

Omtrekken van de meest gelijkende tweelingen

Nature Grove Fire, augustus 2026
575 ha 8 dagen FWI 22,9 Min. vochtigheid 22 % op 62 km, in 2026

Eerste regen (1 mm of meer) na het einde: 9,2 mm op 2 sep.

Hoe het hen verging

8 dagen
mediane duur
1.103 ha
mediane oppervlakte
56 %
kwamen boven 1.000 ha
6,7 mm
regen aan het eind (mediaan; 16 van de 16 kregen die)

Hij was 22,9 keer zo groot als de mediaan van zijn tweelingen en duurde 61 dagen, tegenover 8 dagen.

Maar 1 van zijn 16 tweelingen brandden groter. Het weer van de eerste dag verklaart niet alles: ook de wind van de dagen erna, de brandstof en de bestrijding tellen mee. Ze kregen allemaal regen in de tien dagen na het einde: de eerste regendag bracht een mediaan van 6,7 mm.

Dit is een verzameling vergelijkbare gevallen: ze toont wat meestal gebeurt, niet wat er gaat gebeuren. Onder de 15 tweelingen geven we geen cijfers. Hoe we het berekenen

Hoe hij eindigde

8,5 mmeerste regen
14 sepde dag na het einde
55km/h · max. windstoot

Hij werd op 13 sep als beëindigd beschouwd en op 14 sep viel 8,5 mm. We weten niet of de regen of de bestrijding hem doofde. Tweelingen met regen aan het eind: 16 van de 16, met een mediaan van 6,7 mm.

Weer op deze pagina: Open-Meteo.com (CC BY 4.0) · Copernicus Climate Change Service (ERA5)

Hoe een tweeling wordt gekozen

  • Zelfde omgeving: al beëindigde branden op minder dan 250 km van deze, sinds 2016.
  • Zelfde start: we vergelijken de FWI van de eerste dag, de minimale luchtvochtigheid van die dag en het aantal droge dagen ervoor. De schuifregelaar bepaalt hoeveel ze mogen verschillen.
  • Alleen pagina’s met definitieve weergegevens (ERA5-heranalyse), berekend zoals bij deze brand; landbouw- en graslandbranden en pagina’s met gegevens in controle vallen af.
  • Branden die tegelijk met deze woedden (een week ervoor of erna) vallen af: ze delen dezelfde weersperiode en tellen niet als voorganger.
  • Ze worden op gelijkenis gesorteerd en van de eerste vijf worden de omtrekken getekend.

Hoe we het berekenen

Voor en na, vanuit de ruimte

Sleep de lijn om hetzelfde terrein voor en na de brand te vergelijken.

Voor · 8 jul 2017
Na · 20 sep 2017

Is het bewolkt op die dag, kies dan een andere datum: elke satelliet komt één keer per dag over. In valse kleuren is verbrand terrein bruin of rood.

Tabel met detecties · 4.928Elke hittedetectie van de satelliet, een voor een, met tijd, satelliet, vermogen en coördinaten.
⬇ CSV downloaden Tijden in UTC. Elke detectie is een pixel van 375 m: een grote brand levert er honderden per overkomst op.
Datum en tijdSatellietFRP (MW)LatLon

Andere branden in de omgeving

Alle branden in Verenigde Staten

Veelgestelde vragen

Hoe lang duurde de Lolo Peak Fire?
De officiële omtrek geeft alleen de begindatum (15 juli 2017). Het einde komt uit de hittepunten binnen de omtrek: het brandde tot 13 september 2017 (61 dagen vanaf 15 juli 2017), de laatste dag met hittepunten vóór meer dan 10 dagen op rij zonder één, dus het is bij benadering.
Hoeveel oppervlakte is er verbrand?
De officiële omtrek die Amerikaanse instanties (MTBS / NIFC) publiceren, beslaat 25.227 hectare (252,3 km²). Andere tellingen, zoals de dagelijkse incidentrapporten, kunnen iets andere cijfers geven.
Welke county’s zijn getroffen?
Het vuur drong door in 3 county’s: Missoula (16.840 ha, 2,5 %); Ravalli (7.786 ha, 1,2 %); Idaho (530 ha, 0,0 %).
Wat voor weer was het?
Tijdens de brand liep de temperatuur op tot 27,0 °C, daalde de luchtvochtigheid tot 5 % en waren er windstoten tot 55 km/u. De brandgevaarindex (FWI) bereikte 50, klasse Extreem.
Waar komen deze gegevens vandaan?
Uit de officiële verbrande omtrek van Amerikaanse instanties (MTBS / NIFC, publiek domein), de VIIRS-hittepunten van NASA FIRMS en de bestuurlijke grenzen van Verenigde Staten. Het is geen officieel bericht.
Hoe eindigden de branden die in deze omgeving met vergelijkbaar weer begonnen?
Branden op minder dan 250 km die sinds 2016 begonnen met een vergelijkbare FWI, luchtvochtigheid en droge periode: 16. Hun mediane duur was 8 dagen en hun mediane oppervlakte 1.103 ha; 56 % kwam boven 1.000 ha. Maar 1 van zijn 16 tweelingen brandden groter. Het weer van de eerste dag verklaart niet alles: ook de wind van de dagen erna, de brandstof en de bestrijding tellen mee. Ze kregen allemaal regen in de tien dagen na het einde: de eerste regendag bracht een mediaan van 6,7 mm.

Waar u dit kunt controleren

Een satellietdetectie is geen officieel bericht. De definitieve cijfers en de status van de brand worden gepubliceerd door de hulpdienst van elk land.

Alarmnummer: 911 · Alarmnummer en officiële waarschuwingen

Controle per satelliet

Geschiedenis van deze pagina Wijzigingen in oppervlakte, data, naam, officieel register of samengevoegde pagina's, elke nacht vergeleken sinds 24 oktober 2026.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Deze pagina is gemaakt met satellietgegevens en officiële registers en zit er soms naast: verkeerde data, de verkeerde plaats, twee branden samengevoegd of iets wat helemaal geen natuurbrand was. Kent u deze brand van dichtbij — u woont er, zag hem, hielp blussen of deed er als journalist verslag van —, vertel ons dan wat er echt gebeurde en we controleren het.

Fout melden
Wat is volgens u niet juist?

We gebruiken uw e-mail alleen om op deze melding te reageren. Privacy. Dit is geen hulpdienst: brandt het nu, bel dan 911.

Hoe we dit weten
  • Omtrek: MTBS (Amerikaanse geologische dienst en bosdienst), officieel.
  • De officiële omtrek heeft geen einddatum: het einde is de laatste dag met VIIRS-hittedetecties binnen de omtrek vóór een gat van meer dan 10 dagen (hoogstens 150 dagen), dus bij benadering. 4.928 VIIRS-hittedetecties van Suomi-NPP op die data.
  • We hebben deze pagina aan geen enkele officiële registratie kunnen koppelen.
  • Weer: ERA5-heranalyse van Copernicus op de plek van de brand, in cellen van zo’n 25 km.
  • Bebouwd oppervlak en bevolking komen uit de Global Human Settlement Layer van het JRC (tijdvak 2015, cellen van 100 m), opgeteld binnen de omtrek: een schatting van wat er was, geen schadetelling.

Hoe we de brandpagina’s maken: methodologie

Waar deze gegevens vandaan komen

De omtrek is officieel en behoort tot het publieke domein. Voor afgesloten jaren komt hij van MTBS (Monitoring Trends in Burn Severity), een programma van de U.S. Geological Survey en de USDA Forest Service, die hem op Landsat- en Sentinel-2-beelden in kaart brengen. Voor het lopende en het vorige jaar komt hij van WFIGS van het National Interagency Fire Center (NIFC): incidentomtrekken die blusploegen, vliegtuigen en beelden in kaart brengen. De hittedetecties komen van de VIIRS-sensoren aan boord van Suomi-NPP en NOAA-20, verspreid door NASA FIRMS met een resolutie van 375 meter. De countygrenzen komen van geoBoundaries ADM2 (Public Domain). De oppervlakte per county berekent WorldFires door de omtrek met die grenzen te combineren, dus die kan licht afwijken van de officiële cijfers.