Požari: Toledo
Toledo, Španjolska: 29 požara sa stranicom ušlo je u 38 od njezinih 204 općina od 2016., s 15.677 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar La Estrella u kolovoz 2024, s 2.471 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: niska (FWI 11).
Zapis imaju samo požari od 100 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 15.677ha
- Od 2016.
- Županije
- 1,0%
- 15.388 km²
- požara
- 29
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 38
- od 204
- Najveći požar
- 2.471ha
- La Estrella · kolovoz 2024
- Stanovnici
- 626.656
- 25,0 ha izgorjelo na tisuću stanovnika
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- sub 7 Niska 19° · 50 % · 22 km/h
- ned 8 Niska 20° · 54 % · 25 km/h
- pon 9 Vrlo niska 18° · 59 % · 52 km/h
- uto 10 Vrlo niska 19° · 64 % · 51 km/h
- sri 11 Vrlo niska 16° · 87 % · 48 km/h
- čet 12 Vrlo niska 17° · 67 % · 50 km/h
- pet 13 Vrlo niska 17° · 62 % · 48 km/h
- sub 14 Vrlo niska 16° · 72 % · 44 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- Toledo 1.796 stan. 2.625 ha · 11 %
- La Estrella 251 stan. 2.205 ha · 29 %
- Almorox 2.569 stan. 1.297 ha · 20 %
- La Iglesuela del Tiétar 448 stan. 1.014 ha · 15 %
- Aldeanueva de Barbarroya 456 stan. 790 ha · 8,6 %
- Calera y Chozas 4.834 stan. 743 ha · 3,4 %
- Casarrubios del Monte 7.424 stan. 675 ha · 7,3 %
- Guadamur 7.178 stan. 551 ha · 15 %
- Mazarambroz 1.251 stan. 533 ha · 2,5 %
- Navalmoralejo 56 stan. 503 ha · 22 %
- Robledo del Mazo 249 stan. 499 ha · 3,6 %
- Valmojado 4.898 stan. 445 ha · 17 %
Što gori u županiji
- Mješovite šume20 %
- Makija18 %
- Poljoprivredna područja15 %
- Crnogorične šume15 %
- Ostala prirodna područja13 %
- Listopadne šume12 %
- Šikare i prijelazna vegetacija6,8 %
- Izgrađena područja0,9 %
Općine koje gore iznova i iznova
Općine s dva ili više požara većih od 100 ha od 2016.
- 4×Toledo2.625 ha
- 4×Talavera de la Reina445 ha
- 3×La Estrella2.205 ha
- 3×Almorox1.297 ha
- 3×Argés175 ha
- 2×Aldeanueva de Barbarroya790 ha
- 2×Calera y Chozas743 ha
- 2×Guadamur551 ha
Najveći zabilježeni požari
- 2.471 haLa Estrellakolovoz 2024 · 2 dana
- 1.740 haToledolipanj 2022 · 1 dan
- 1.477 haMéntridasrpanj 2025 · 2 dana
- 1.285 haArgéslipanj 2019 · 1 dan
- 1.257 haBurgohondo El Barracosrpanj 2026 · 25 dana
- 801 haCadalso de los Vidrioslipanj 2019 · 3 dana
- 725 haVillar del Pedrosokolovoz 2025 · 1 dan
- 707 haCalera y Chozaskolovoz 2025 · 1 dan
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
| Godina | požara | izgorjelih hektara | Najveći u godini |
|---|---|---|---|
| 2026 | 7 | 3.005 | Burgohondo 1.257 ha |
| 2025 | 7 | 3.971 | Méntrida 1.477 ha |
| 2024 | 3 | 2.820 | La Estrella 2.471 ha |
| 2023 | 1 | 135 | Valdeverdeja 135 ha |
| 2022 | 5 | 2.909 | Toledo 1.740 ha |
| 2021 | 2 | 332 | Carranque 181 ha |
| 2020 | 2 | 420 | La Estrella 303 ha |
| 2019 | 2 | 2.086 | Argés 1.285 ha |
Svi požari: Toledo · 29
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 115 haTalavera de la Reinasrpanj 2026 · 1 dan
- 124 haLa Pueblanuevasrpanj 2026 · 1 dan
- 328 haRetuerta del Bullaquesrpanj 2026 · 2 dana
- 387 haMazarambrozsrpanj 2026 · 2 dana
- 1.257 haBurgohondo El Barracosrpanj 2026 · 25 dana
- 528 haLa Guardiasrpanj 2026 · 2 dana
- 267 haToledolipanj 2026 · 1 dan
- 466 haAlmoroxlistopad 2025 · 2 dana
- 340 haPolánrujan 2025 · 2 dana
- 707 haCalera y Chozaskolovoz 2025 · 1 dan
- 725 haVillar del Pedrosokolovoz 2025 · 1 dan
- 1.477 haMéntridasrpanj 2025 · 2 dana
- 155 haTalavera de la Reinasrpanj 2025 · 1 dan
- 101 haAlcaudete de la Jarasrpanj 2025 · 1 dan
- 2.471 haLa Estrellakolovoz 2024 · 2 dana
- 137 haLa Pueblanuevasrpanj 2024 · 1 dan
- 211 haTalavera de la Reinasrpanj 2024 · 1 dan
- 135 haValdeverdejasrpanj 2023 · 1 dan
- 184 haConsuegrarujan 2022 · 1 dan
- 499 haRobledo del Mazosrpanj 2022 · 2 dana
- 265 haNavamorcuendesrpanj 2022 · 2 dana
- 220 haPalomequesrpanj 2022 · 2 dana
- 1.740 haToledolipanj 2022 · 1 dan
- 151 haSan Martín de Montalbánsrpanj 2021 · 1 dan
- 181 haCarranquesrpanj 2021 · 1 dan
- 303 haLa Estrellasrpanj 2020 · 1 dan
- 117 haAlbarreal de Tajosrpanj 2020 · 1 dan
- 801 haCadalso de los Vidrioslipanj 2019 · 3 dana
- 1.285 haArgéslipanj 2019 · 1 dan
Odakle su ovi podaci
Opsezi dolaze iz EFFIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), a granice općine iz geoBoundaries/El Instituto Nacional de Estadstica (National Institute of Statistics (INE) Data License). Površinu po općini izračunava WorldFires ukrštanjem oboje. Prognoza je iz Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.