Požari: Sevilla
Sevilla, Španjolska: 18 požara sa stranicom ušlo je u 23 od njezinih 106 općina od 2016., s 14.176 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Niebla u kolovoz 2026, s 6.197 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: umjerena (FWI 16).
Zapis imaju samo požari od 100 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Ove brojke ne uključuju 1 privremena stranica, viđena samo po toplinskim žarištima i još bez opsega. Prikazane su u popisima, označene.
- izgorjelih hektara
- 14.176ha
- Od 2016.
- Županije
- 1,0%
- 14.045 km²
- požara
- 18
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 23
- od 106
- Najveći požar
- 6.197ha
- Niebla · kolovoz 2026
- Stanovnici
- 1.780.633
- 8,0 ha izgorjelo na tisuću stanovnika
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- pet 6 Niska 22° · 42 % · 21 km/h
- sub 7 Umjerena 24° · 38 % · 25 km/h
- ned 8 Umjerena 26° · 38 % · 31 km/h
- pon 9 Vrlo niska 21° · 82 % · 54 km/h
- uto 10 Vrlo niska 22° · 64 % · 50 km/h
- sri 11 Vrlo niska 18° · 93 % · 43 km/h
- čet 12 Vrlo niska 20° · 69 % · 50 km/h
- pet 13 Vrlo niska 20° · 69 % · 49 km/h
Gori sada u županiji
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- Aznalcóllar 14.648 stan. 6.197 ha · 31 %
- El Castillo de las Guardas 1.501 stan. 2.574 ha · 9,9 %
- Almadén de la Plata 1.328 stan. 1.112 ha · 4,3 %
- Castilblanco de los Arroyos 5.145 stan. 945 ha · 2,9 %
- Burguillos 7.448 stan. 682 ha · 16 %
- Guadalcanal 2.544 stan. 664 ha · 2,4 %
- Cantillana 10.780 stan. 442 ha · 4,1 %
- El Ronquillo 1.453 stan. 296 ha · 3,9 %
- Alanís 1.638 stan. 270 ha · 1,0 %
- Aznalcázar 4.875 stan. 220 ha · 0,5 %
- El Garrobo 800 stan. 179 ha · 4,0 %
- La Puebla de Cazalla 10.830 stan. 131 ha · 0,7 %
Što gori u županiji
- Šikare i prijelazna vegetacija51 %
- Listopadne šume22 %
- Makija10 %
- Poljoprivredna područja7,6 %
- Crnogorične šume5,9 %
- Mješovite šume1,8 %
- Ostala prirodna područja1,2 %
Općine koje gore iznova i iznova
Općine s dva ili više požara većih od 100 ha od 2016.
- 3×El Castillo de las Guardas2.574 ha
- 2×Castilblanco de los Arroyos945 ha
- 2×Guadalcanal664 ha
- 2×Cantillana442 ha
- 2×Alanís270 ha
Najveći zabilježeni požari
- 6.197 haNieblakolovoz 2026 · 9 dana
- 1.656 haEl Castillo de las Guardaskolovoz 2016 · 2 dana
- 1.445 haBurguilloslipanj 2025 · 2 dana
- 1.112 haAlmadén de la Platarujan 2017 · 2 dana
- 808 haLa Granada de Riotinto Zufrerujan 2017 · 3 dana
- 494 haEl Ronquillosrpanj 2022 · 1 dan
- 417 haGuadalcanalsrpanj 2017 · 2 dana
- 329 haCantillanasrpanj 2022 · 1 dan
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
| Godina | požara | izgorjelih hektara | Najveći u godini |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 6.394 | Niebla 6.197 ha |
| 2025 | 3 | 1.749 | Burguillos 1.445 ha |
| 2024 | 1 | 114 | Cantillana 114 ha |
| 2023 | 1 | 167 | La Puebla del Río 167 ha |
| 2022 | 2 | 823 | El Ronquillo 494 ha |
| 2020 | 1 | 134 | Benacazón 134 ha |
| 2019 | 1 | 220 | Aznalcázar 220 ha |
| 2017 | 6 | 2.918 | Almadén de la Plata 1.112 ha |
| 2016 | 1 | 1.656 | El Castillo de las Guardas 1.656 ha |
Svi požari: Sevilla · 19
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 182 haLa Algaba studeni 2026 · privremena · ne broji se · 5 dana
- 6.197 haNieblakolovoz 2026 · 9 dana
- 197 haLa Puebla de Cazallasrpanj 2026 · 1 dan
- 110 haEl Castillo de las Guardaslistopad 2025 · 1 dan
- 195 haEl Garrobosrpanj 2025 · 1 dan
- 1.445 haBurguilloslipanj 2025 · 2 dana
- 114 haCantillanakolovoz 2024 · 1 dan
- 167 haLa Puebla del Ríosvibanj 2023 · 1 dan
- 329 haCantillanasrpanj 2022 · 1 dan
- 494 haEl Ronquillosrpanj 2022 · 1 dan
- 134 haBenacazónkolovoz 2020 · 1 dan
- 220 haAznalcázarsvibanj 2019 · 2 dana
- 808 haLa Granada de Riotinto Zufrerujan 2017 · 3 dana
- 1.112 haAlmadén de la Platarujan 2017 · 2 dana
- 118 haCazalla de la Sierrarujan 2017 · 1 dan
- 417 haGuadalcanalsrpanj 2017 · 2 dana
- 216 haAlaníslipanj 2017 · 1 dan
- 246 haGuadalcanallipanj 2017 · 1 dan
- 1.656 haEl Castillo de las Guardaskolovoz 2016 · 2 dana
Odakle su ovi podaci
Opsezi dolaze iz EFFIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), a granice općine iz geoBoundaries/El Instituto Nacional de Estadstica (National Institute of Statistics (INE) Data License). Površinu po općini izračunava WorldFires ukrštanjem oboje. Prognoza je iz Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.