Požari: Tabasco
Tabasco, Meksiko: 47 požara sa stranicom ušlo je u 10 od njezinih 17 općina od 2016., s 97.238 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Centla u 18. lipnja 2023., s 9.691 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 1).
Zapis imaju samo požari od 1.500 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 97.238ha
- Od 2016.
- Županije
- 4,0%
- 24.353 km²
- požara
- 47
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 10
- od 17
- Najveći požar
- 9.691ha
- Centla · 18. lipnja 2023.
- Stanovnici
- 2.004.539
- 48,5 ha izgorjelo na tisuću stanovnika
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- pon 2 Vrlo niska 33° · 52 % · 18 km/h
- uto 3 Vrlo niska 33° · 55 % · 21 km/h
- sri 4 Vrlo niska 33° · 52 % · 18 km/h
- čet 5 Vrlo niska 32° · 55 % · 23 km/h
- pet 6 Niska 33° · 48 % · 23 km/h
- sub 7 Vrlo niska 32° · 52 % · 23 km/h
- ned 8 Vrlo niska 32° · 56 % · 43 km/h
- pon 9 Vrlo niska 31° · 69 % · 25 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- Centla 107.731 stan. 52.367 ha · 19 %
- Jonuta 17.569 ha · 11 %
- Centro 683.607 stan. 8.397 ha · 4,9 %
- Macuspana 158.601 stan. 5.459 ha · 2,2 %
- Balancán 2.607 stan. 4.495 ha · 1,2 %
- Cárdenas 243.229 stan. 3.271 ha · 1,6 %
- Huimanguillo 190.885 stan. 2.480 ha · 0,7 %
- Jalapa 1.563 ha · 2,6 %
- Nacajuca 150.300 stan. 1.132 ha · 2,1 %
- Jalpa de Méndez 505 ha · 1,4 %
Najveći zabilježeni požari
- 9.691 haCentla18. lipnja 2023. · 6 dana
- 5.513 haCentlatravanj 2021 · 5 dana
- 4.430 haCentlasvibanj 2024 · 4 dana
- 3.500 haCentlasvibanj 2018 · 5 dana
- 3.271 haCárdenassrpanj 2019 · 7 dana
- 3.108 haCentla25. svibnja 2025. · 6 dana
- 3.107 haJonutasvibanj 2019 · 4 dana
- 2.786 haCentlakolovoz 2019 · 18 dana
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
| Godina | požara | izgorjelih hektara | Najveći u godini |
|---|---|---|---|
| 2026 | 5 | 3.734 | Jonuta 1.596 ha |
| 2025 | 5 | 10.322 | Centla 3.108 ha |
| 2024 | 2 | 6.910 | Centla 4.430 ha |
| 2023 | 5 | 17.124 | Centla 9.691 ha |
| 2022 | 2 | 3.472 | Nacajuca 1.938 ha |
| 2021 | 4 | 7.578 | Centla 5.513 ha |
| 2020 | 2 | 3.344 | Carmen 1.808 ha |
| 2019 | 13 | 28.023 | Cárdenas 3.271 ha |
| 2018 | 4 | 9.035 | Centla 3.500 ha |
| 2017 | 2 | 2.928 | Jonuta 1.478 ha |
| 2016 | 3 | 4.769 | Centla 1.905 ha |
Svi požari: Tabasco · 47
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 65 haCarmenlipanj 2026 · 3 dana od ukupno 1.658 ha
- 1.596 haJonutasvibanj 2026 · 3 dana
- 1.509 haBalancántravanj 2026 · 5 dana
- 169 haCarmen11. ožujka 2026. · 7 dana od ukupno 4.937 ha
- 395 haCarmen4. ožujka 2026. · 2 dana od ukupno 1.548 ha
- 1.871 haCentlasrpanj 2025 · 7 dana
- 2.228 haMacuspanasrpanj 2025 · 18 dana
- 1.565 haCentrosrpanj 2025 · 3 dana
- 3.108 haCentla25. svibnja 2025. · 6 dana
- 1.550 haCentla21. svibnja 2025. · 3 dana
- 4.430 haCentlasvibanj 2024 · 4 dana
- 2.480 haHuimanguillosvibanj 2024 · 14 dana
- 2.457 haCentla22. lipnja 2023. · 2 dana
- 1.404 haJonuta19. lipnja 2023. · 5 dana od ukupno 2.879 ha
- 9.691 haCentla18. lipnja 2023. · 6 dana
- 2.009 haJonuta13. lipnja 2023. · 10 dana
- 1.563 haJalapasvibanj 2023 · 6 dana
- 1.534 haCentrosrpanj 2022 · 4 dana
- 1.938 haNacajucatravanj 2022 · 3 dana
- 67 haCarmenkolovoz 2021 · 5 dana od ukupno 2.865 ha
- 5.513 haCentlatravanj 2021 · 5 dana
- 1.756 haCentlaožujak 2021 · 2 dana
- 242 haJonutaožujak 2021 · 5 dana od ukupno 1.576 ha
- 1.536 haBalancántravanj 2020 · 2 dana
- 1.808 haCarmen3. travnja 2020. · 4 dana od ukupno 3.054 ha
- 2.772 haCentrokolovoz 2019 · 16 dana
- 2.786 haCentlakolovoz 2019 · 18 dana
- 3.271 haCárdenassrpanj 2019 · 7 dana
- 2.732 haCentla28. svibnja 2019. · 3 dana
- 1.886 haCentla22. svibnja 2019. · 9 dana
- 2.306 haMacuspanasvibanj 2019 · 10 dana
- 133 haPalizada19. svibnja 2019. · 8 dana od ukupno 1.652 ha
- 3.107 haJonutasvibanj 2019 · 4 dana
- 2.213 haJonutatravanj 2019 · 6 dana
- 1.840 haCentla28. travnja 2019. · 8 dana
- 1.669 haCentla17. travnja 2019. · 6 dana
- 1.527 haCentro11. travnja 2019. · 2 dana
- 1.781 haCentro3. travnja 2019. · 3 dana
- 1.977 haMacuspanasrpanj 2018 · 9 dana
- 1.820 haCentla27. lipnja 2018. · 8 dana
- 1.738 haCentla1. lipnja 2018. · 2 dana
- 3.500 haCentlasvibanj 2018 · 5 dana
- 1.478 haJonutaožujak 2017 · 5 dana
- 1.451 haBalancánožujak 2017 · 13 dana od ukupno 1.777 ha
- 1.709 haCentlakolovoz 2016 · 4 dana
- 1.905 haCentlasvibanj 2016 · 5 dana
- 1.155 haPalizada4. svibnja 2016. · 5 dana od ukupno 1.838 ha
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Instituto Nacional de Estadística y Geografía (INEGI) (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.