Požari: Uttarākhand
Uttarākhand, Indija: 14 požara sa stranicom ušlo je u 20 od njezinih 127 pookruga od 2016., s 142.338 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Haldwani u travanj 2016, s 24.638 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 4).
Zapis imaju samo požari od 5.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 142.338ha
- Od 2016.
- Županije
- 2,7%
- 53.633 km²
- požara
- 14
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 20
- od 127
- Najveći požar
- 24.638ha
- Haldwani · travanj 2016
- Stanovnici
- —
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- pon 2 Vrlo niska 18° · 51 % · 27 km/h
- uto 3 Vrlo niska 20° · 39 % · 28 km/h
- sri 4 Niska 20° · 32 % · 25 km/h
- čet 5 Niska 21° · 35 % · 27 km/h
- pet 6 Niska 21° · 33 % · 28 km/h
- sub 7 Niska 20° · 40 % · 30 km/h
- ned 8 Niska 19° · 38 % · 29 km/h
- pon 9 Niska 19° · 30 % · 27 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- Kotdwara 35.608 ha · 33 %
- Haldwani 35.481 ha · 31 %
- Pauri 11.869 ha · 15 %
- Nainital 10.779 ha · 18 %
- Poornagiri 10.150 ha · 20 %
- Hardwar 7.984 ha · 14 %
- Okhalkanda 6.526 ha · 19 %
- Rishikesh 5.285 ha · 12 %
- Yamkeshwar 4.653 ha · 8,5 %
- Dehradun 2.507 ha · 4,2 %
- Ramgarh 2.199 ha · 16 %
- Bhagwanpur 2.006 ha · 3,7 %
Općine koje gore iznova i iznova
Općine s dva ili više velika požara (1.000 ha ili više) od 2016.
- 5×Kotdwara35.608 ha
- 4×Haldwani35.481 ha
- 4×Poornagiri10.150 ha
- 3×Okhalkanda6.526 ha
- 3×Yamkeshwar4.653 ha
- 2×Pauri11.869 ha
- 2×Nainital10.779 ha
Najveći zabilježeni požari
- 24.638 haHaldwanitravanj 2016 · 20 dana
- 17.781 haHardwartravanj 2016 · 13 dana
- 13.192 haKotdwara18. travnja 2016. · 10 dana
- 12.139 haHaldwanisvibanj 2019 · 10 dana
- 10.551 haNainital16. travnja 2016. · 19 dana
- 10.145 haSrinagartravanj 2016 · 12 dana
- 9.932 haKotdwara14. travnja 2016. · 18 dana
- 8.109 haPoornagiritravanj 2019 · 14 dana
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
Svi požari: Uttarākhand · 14
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 7.155 haHaldwanitravanj 2021 · 9 dana
- 12.139 haHaldwanisvibanj 2019 · 10 dana
- 8.109 haPoornagiritravanj 2019 · 14 dana
- 6.225 haKotdwarasvibanj 2018 · 9 dana
- 5.460 haPaurisvibanj 2018 · 8 dana
- 5.996 haNainital23. travnja 2016. · 11 dana
- 10.145 haSrinagartravanj 2016 · 12 dana
- 17.781 haHardwartravanj 2016 · 13 dana
- 13.192 haKotdwara18. travnja 2016. · 10 dana
- 10.551 haNainital16. travnja 2016. · 19 dana
- 5.770 haYamkeshwartravanj 2016 · 14 dana
- 24.638 haHaldwanitravanj 2016 · 20 dana
- 5.246 haKotdwara15. travnja 2016. · 18 dana
- 9.932 haKotdwara14. travnja 2016. · 18 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/DataMeet India community, Election Commission of India (Creative Commons Attribution 2.5 India (CC BY 2.5 IN)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.