Požari: Logone Oriental
Logone Oriental, Čad: 53 požara sa stranicom ušla su u 6 od njezinih 6 departmana od 2016., s 171.911 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Kouh Ouest u 20. siječnja 2016., s 9.742 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: vrlo visoka (FWI 47).
Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 171.911ha
- Od 2016.
- Županije
- 7,3%
- 23.585 km²
- požara
- 53
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 6
- od 6
- Najveći požar
- 9.742ha
- Kouh Ouest · 20. siječnja 2016.
- Stanovnici
- —
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- čet 5 Vrlo visoka 38° · 19 % · 37 km/h
- pet 6 Vrlo visoka 36° · 19 % · 37 km/h
- sub 7 Vrlo visoka 37° · 16 % · 35 km/h
- ned 8 Vrlo visoka 37° · 20 % · 34 km/h
- pon 9 Visoka 37° · 24 % · 32 km/h
- uto 10 Ekstremna 38° · 12 % · 32 km/h
- sri 11 Ekstremna 36° · 12 % · 34 km/h
- čet 12 Ekstremna 35° · 13 % · 31 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- Kouh Ouest 70.336 ha · 34 %
- Monts de Lam 56.329 ha · 5,5 %
- La Nya Pendé 18.896 ha · 4,0 %
- La Pendé 13.055 ha · 5,2 %
- Kouh Est 7.205 ha · 4,6 %
- La Nya 6.091 ha · 2,1 %
Općine koje gore iznova i iznova
Općine s dva ili više velika požara (2.000 ha ili više) od 2016.
- 22×Kouh Ouest70.336 ha
- 19×Monts de Lam56.329 ha
- 12×La Nya Pendé18.896 ha
- 5×La Pendé13.055 ha
- 4×La Nya6.091 ha
- 3×Kouh Est7.205 ha
Najveći zabilježeni požari
- 9.742 haKouh Ouest20. siječnja 2016. · 27 dana
- 7.678 haKouh Ouest7. siječnja 2017. · 14 dana
- 7.215 haKouh Ouest13. siječnja 2016. · 24 dana
- 6.154 haKouh Ouest15. siječnja 2016. · 26 dana
- 5.949 haKouh Ouest15. siječnja 2021. · 21 dan
- 5.812 haMonts de Lam7. siječnja 2026. · 28 dana
- 4.774 haMonts de Lamprosinac 2025 · 22 dana
- 4.527 haMonts de Lam27. prosinca 2016. · 17 dana
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
| Godina | požara | izgorjelih hektara | Najveći u godini |
|---|---|---|---|
| 2026 | 9 | 26.063 | Monts de Lam 5.812 ha |
| 2025 | 3 | 11.558 | Monts de Lam 4.774 ha |
| 2024 | 1 | 2.107 | Monts de Lam 2.107 ha |
| 2023 | 1 | 2.303 | Monts de Lam 2.303 ha |
| 2022 | 2 | 5.017 | Kouh Ouest 2.875 ha |
| 2021 | 7 | 21.948 | Kouh Ouest 5.949 ha |
| 2020 | 2 | 6.224 | Kouh Ouest 3.906 ha |
| 2019 | 4 | 9.629 | Kouh Ouest 3.986 ha |
| 2018 | 2 | 6.270 | La Nya Pendé 4.249 ha |
| 2017 | 5 | 19.203 | Kouh Ouest 7.678 ha |
| 2016 | 17 | 61.588 | Kouh Ouest 9.742 ha |
Svi požari: Logone Oriental · 53
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 3.207 haMonts de Lamveljača 2026 · 20 dana
- 2.355 haMonts de Lam31. siječnja 2026. · 9 dana
- 2.261 haMonts de Lam25. siječnja 2026. · 16 dana
- 3.009 haMonts de Lam16. siječnja 2026. · 11 dana
- 1.786 haLa Pendésiječanj 2026 · 11 dana
- 3.015 haLa Nya Pendésiječanj 2026 · 7 dana
- 5.812 haMonts de Lam7. siječnja 2026. · 28 dana
- 2.217 haMonts de Lam4. siječnja 2026. · 5 dana
- 2.401 haMonts de Lam1. siječnja 2026. · 4 dana
- 4.774 haMonts de Lamprosinac 2025 · 22 dana
- 4.397 haKouh Estprosinac 2025 · 18 dana
- 2.387 haMonts de Lamsiječanj 2025 · 19 dana
- 2.107 haMonts de Lamsiječanj 2024 · 7 dana
- 2.303 haMonts de Lamprosinac 2023 · 12 dana
- 2.875 haKouh Ouestsiječanj 2022 · 10 dana
- 2.142 haLa Pendésiječanj 2022 · 11 dana
- 2.664 haLa Nya Pendésiječanj 2021 · 21 dan
- 5.949 haKouh Ouest15. siječnja 2021. · 21 dan
- 2.734 haKouh Ouest10. siječnja 2021. · 17 dana
- 2.246 haMonts de Lam4. siječnja 2021. · 11 dana
- 3.165 haMonts de Lam4. siječnja 2021. · 13 dana
- 2.948 haMonts de Lam4. siječnja 2021. · 15 dana
- 2.242 haMonts de Lam4. siječnja 2021. · 18 dana
- 2.318 haKouh Ouest6. veljače 2020. · 14 dana
- 3.906 haKouh Ouest4. veljače 2020. · 19 dana
- 2.122 haKouh Ouest19. siječnja 2019. · 15 dana
- 3.986 haKouh Ouest11. siječnja 2019. · 15 dana
- 2.142 haKouh Ouest10. siječnja 2019. · 16 dana
- 1.378 haLa Pendésiječanj 2019 · 10 dana
- 4.249 haLa Nya Pendésiječanj 2018 · 13 dana
- 2.021 haKouh Ouestsiječanj 2018 · 7 dana
- 2.950 haKouh Ouest14. siječnja 2017. · 11 dana
- 7.678 haKouh Ouest7. siječnja 2017. · 14 dana
- 2.312 haMonts de Lamsiječanj 2017 · 19 dana
- 2.358 haLa Nya Pendésiječanj 2017 · 21 dan
- 3.906 haLa Pendésiječanj 2017 · 7 dana
- 2.850 haMonts de Lam29. prosinca 2016. · 13 dana
- 4.527 haMonts de Lam27. prosinca 2016. · 17 dana
- 3.843 haTandjilé Est23. prosinca 2016. · 19 dana
- 3.515 haKouh Estprosinac 2016 · 16 dana
- 2.173 haLa Nya Pendé22. siječnja 2016. · 9 dana
- 2.047 haKouh Ouest21. siječnja 2016. · 14 dana
- 9.742 haKouh Ouest20. siječnja 2016. · 27 dana
- 2.382 haLa Nyasiječanj 2016 · 9 dana
- 3.261 haLa Nya Pendé20. siječnja 2016. · 17 dana
- 3.205 haMonts de Lamsiječanj 2016 · 10 dana
- 2.974 haLa Nya Pendé16. siječnja 2016. · 18 dana
- 6.154 haKouh Ouest15. siječnja 2016. · 26 dana
- 2.456 haLa Nya Pendé14. siječnja 2016. · 14 dana
- 834 haBarh-Sara14. siječnja 2016. · 13 dana
- 7.215 haKouh Ouest13. siječnja 2016. · 24 dana
- 2.024 haKouh Ouest8. siječnja 2016. · 22 dana
- 2.388 haKouh Ouest6. siječnja 2016. · 15 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.