Požari: Nyanga
Nyanga, Zimbabve, imao je 50 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 101.213 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 17 % površine. Opasnost od požara danas: umjerena (FWI 17).
Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- ned 1 Umjerena 27° · 38 % · 32 km/h
- pon 2 Umjerena 27° · 38 % · 35 km/h
- uto 3 Visoka 29° · 27 % · 37 km/h
- sri 4 Visoka 30° · 20 % · 40 km/h
- čet 5 Visoka 29° · 24 % · 43 km/h
- pet 6 Visoka 30° · 27 % · 37 km/h
- sub 7 Visoka 30° · 33 % · 32 km/h
- ned 8 Umjerena 31° · 28 % · 37 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 101.213
- izgorjelih hektara
- 17 %
- općine
- 50
- požara
- 5.813
- km²
Nyanga: koliko je puta ovdje gorjelo?
Nyanga: od 2016. ovdje je gorjelo 50 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Nyanga, listopad 2026, s 1.130 hektara unutar granica.
- 50
- požara
- 11
- godine s požarom
- 101.213
- ha ukupno
- 16. lis 2026.
- posljednji put
Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Nyanga
- 1.130 ha Požar Nyanga, listopad 2026 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.121 ha · 3 dana
- 1.054 ha Požar Nyanga, rujan 2026 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.046 ha · 4 dana
- 1.732 ha Požar Nyanga, srpanj 2026 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.717 ha · 7 dana
- 1.310 ha Požar Nyanga, rujan 2025 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.343 ha · 7 dana
- 1.012 ha Požar Nyanga, 23. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.006 ha · 15 dana
- 6.132 ha Požar Nyanga, 21. kolovoza 2025. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 6.086 ha · 9 dana
- 2.513 ha Požar Nyanga, 27. rujna 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.492 ha · 5 dana
- 1.041 ha Požar Nyanga, 26. rujna 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.033 ha · 4 dana
- 3.060 ha Požar Nyanga, 12. rujna 2024. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.033 ha · 9 dana
- 1.323 ha Požar Nyanga, 11. rujna 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.312 ha · 6 dana
- 1.486 ha Požar Nyanga, 10. rujna 2024. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.474 ha · 6 dana
- 3.749 ha Požar Nyanga, kolovoz 2024 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.721 ha · 4 dana
- 7.108 ha Požar Nyanga, 30. srpnja 2024. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 7.051 ha · 16 dana
- 1.065 ha Požar Nyanga, 29. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.058 ha · 2 dana
- 1.219 ha Požar Nyanga, 29. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.210 ha · 3 dana
- 1.105 ha Požar Nyanga, 22. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.095 ha · 5 dana
- 1.561 ha Požar Nyanga, 21. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.549 ha · 3 dana
- 1.371 ha Požar Nyanga, 8. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.361 ha · 4 dana
- 2.244 ha Požar Nyanga, listopad 2023 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.229 ha · 10 dana
- 1.108 ha Požar Nyanga, rujan 2023 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.101 ha · 8 dana
- 1.882 ha Požar Nyanga, srpanj 2023 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.868 ha · 3 dana
- 1.338 ha Požar Nyanga, svibanj 2023 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.327 ha · 5 dana
- 2.697 ha Požar Nyanga, listopad 2022 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.676 ha · 8 dana
- 1.091 ha Požar Nyanga, 19. rujna 2022. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.083 ha · 5 dana
- 1.132 ha Požar Nyanga, 4. rujna 2022. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.123 ha · 3 dana
- 1.378 ha Požar Nyanga, 29. lipnja 2021. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.368 ha · 7 dana
- 2.520 ha Požar Nyanga, 15. lipnja 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.501 ha · 4 dana
- 3.112 ha Požar Nyanga, 1. lipnja 2021. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.087 ha · 2 dana
- 1.724 ha Požar Nyanga, rujan 2020 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.711 ha · 10 dana
- 1.438 ha Požar Nyanga, kolovoz 2020 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.426 ha · 3 dana
- 5.373 ha Požar Nyanga, 21. listopada 2019. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 5.335 ha · 10 dana
- 1.671 ha Požar Nyanga, 21. listopada 2019. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.660 ha · 11 dana
- 1.013 ha Požar Nyanga, 23. rujna 2019. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.006 ha · 2 dana
- 1.848 ha Požar Nyanga, 18. rujna 2019. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.834 ha · 3 dana
- 1.267 ha Požar Nyanga, 7. rujna 2019. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.258 ha · 7 dana
- 1.021 ha Požar Nyanga, 31. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.018 ha · 2 dana
- 1.234 ha Požar Nyanga, 7. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.225 ha · 3 dana
- 1.045 ha Požar Nyanga, srpanj 2019 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.038 ha · 12 dana
- 1.732 ha Požar Nyanga, lipanj 2019 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.719 ha · 3 dana
- 1.268 ha Požar Nyanga, ožujak 2019 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.259 ha · 3 dana
- 4.836 ha Požar Nyanga, 23. rujna 2018. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.798 ha · 7 dana
- 1.095 ha Požar Nyanga, 14. rujna 2018. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.087 ha · 5 dana
- 3.127 ha Požar Nyanga, 14. rujna 2018. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.101 ha · 7 dana
- 2.174 ha Požar Nyanga, 4. rujna 2018. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.157 ha · 4 dana
- 1.117 ha Požar Nyanga, kolovoz 2018 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.108 ha · 3 dana
- 4.533 ha Požar Nyanga, 16. listopada 2017. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.498 ha · 5 dana
- 1.121 ha Požar Nyanga, 16. listopada 2017. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.113 ha · 2 dana
- 2.279 ha Požar Nyanga, listopad 2016 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.262 ha · 8 dana
- 1.114 ha Požar Nyanga, rujan 2016 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.106 ha · 4 dana
- 1.712 ha Požar Nyanga, kolovoz 2016 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.699 ha · 3 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Zimbabwe National Statistics Agency (ZIMSTAT www.zimstat.co.zw) Central Statistics Office, OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.