Požari: Chirumhanzu
Chirumhanzu, Zimbabve, imao je 38 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2017: 51.845 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 11 % površine. Opasnost od požara danas: ekstremna (FWI 60).
Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- sri 4 Vrlo visoka 33° · 19 % · 41 km/h
- čet 5 Ekstremna 33° · 21 % · 37 km/h
- pet 6 Vrlo visoka 34° · 20 % · 27 km/h
- sub 7 Vrlo visoka 35° · 16 % · 35 km/h
- ned 8 Vrlo visoka 34° · 20 % · 49 km/h
- pon 9 Visoka 27° · 43 % · 49 km/h
- uto 10 Visoka 30° · 31 % · 40 km/h
- sri 11 Vrlo visoka 31° · 18 % · 42 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu
Dim danas: Chirumhanzu – prognoza iz sata u sat
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 51.845
- izgorjelih hektara
- 11 %
- općine
- 38
- požara
- 4.774
- km²
Chirumhanzu: koliko je puta ovdje gorjelo?
Chirumhanzu: od 2016. ovdje je gorjelo 38 puta; godine s požarom: 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Gutu, 15. rujna 2026., s 616 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 51.845 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 47.065 hektara, 9,9 % područja: dio je gorio više puta.
- 38
- požara
- 9
- godine s požarom
- 51.845
- ha ukupno
- 47.065
- ha zasebno
Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Chirumhanzu
- 616 ha Požar Gutu, 15. rujna 2026. 0,1 % općine · ukupno 1.556 ha · 5 dana
- 1.194 ha Požar Chirumhanzu, 14. rujna 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.187 ha · 2 dana
- 2.316 ha Požar Chirumhanzu, 12. rujna 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.304 ha · 4 dana
- 2.163 ha Požar Chirumhanzu, 12. rujna 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.151 ha · 6 dana
- 203 ha Požar Chikomba, 12. rujna 2026. 0,0 % općine · ukupno 1.388 ha · 1 dan
- 1.465 ha Požar Chirumhanzu, 10. rujna 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.459 ha · 1 dan
- 1.232 ha Požar Chirumhanzu, 3. rujna 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.223 ha · 1 dan
- 1.107 ha Požar Chirumhanzu, 7. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.101 ha · 1 dan
- 2.313 ha Požar Chirumhanzu, 4. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.301 ha · 4 dana
- 3.862 ha Požar Chirumhanzu, kolovoz 2025 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 3.842 ha · 8 dana
- 1.340 ha Požar Chirumhanzu, rujan 2023 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.332 ha · 3 dana
- 1.782 ha Požar Chirumhanzu, 10. listopada 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.777 ha · 1 dan
- 1.465 ha Požar Chirumhanzu, 9. listopada 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.458 ha · 2 dana
- 1.536 ha Požar Chirumhanzu, 7. listopada 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.528 ha · 2 dana
- 1.309 ha Požar Chirumhanzu, 15. rujna 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.304 ha · 5 dana
- 77 ha Požar Chikomba, 13. rujna 2022. 0,0 % općine · ukupno 1.286 ha · 10 dana
- 1.336 ha Požar Chirumhanzu, 12. rujna 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.330 ha · 5 dana
- 1.006 ha Požar Chirumhanzu, kolovoz 2021 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.002 ha · 3 dana
- 1.012 ha Požar Chirumhanzu, rujan 2020 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.006 ha · 2 dana
- 1.812 ha Požar Chirumhanzu, listopad 2019 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.802 ha · 2 dana
- 1.659 ha Požar Chirumhanzu, 29. rujna 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.653 ha · 2 dana
- 1.398 ha Požar Chirumhanzu, 28. rujna 2019. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.390 ha · 3 dana
- 353 ha Požar Chikomba, 19. rujna 2019. 0,1 % općine · ukupno 1.026 ha · 2 dana
- 1.075 ha Požar Chirumhanzu, 9. rujna 2019. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.071 ha · 3 dana
- 64 ha Požar Kwekwe, listopad 2018 0,0 % općine · ukupno 1.461 ha · 4 dana
- 1.460 ha Požar Chirumhanzu, 15. rujna 2018. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.453 ha · 4 dana
- 1.234 ha Požar Chirumhanzu, 13. rujna 2018. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.228 ha · 11 dana
- 1.612 ha Požar Chirumhanzu, 13. rujna 2018. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.611 ha · 9 dana
- 1.520 ha Požar Chirumhanzu, 30. kolovoza 2018. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.514 ha · 3 dana
- 1.106 ha Požar Chirumhanzu, 22. kolovoza 2018. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.100 ha · 2 dana
- 1.029 ha Požar Chirumhanzu, 14. kolovoza 2018. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.023 ha · 3 dana
- 1.153 ha Požar Chirumhanzu, srpanj 2018 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.148 ha · 3 dana
- 1.040 ha Požar Chirumhanzu, 17. listopada 2017. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.036 ha · 2 dana
- 960 ha Požar Chirumhanzu, 16. listopada 2017. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.339 ha · 2 dana
- 1.456 ha Požar Chirumhanzu, 12. rujna 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.450 ha · 2 dana
- 2.883 ha Požar Chirumhanzu, 10. rujna 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.873 ha · 4 dana
- 1.168 ha Požar Chirumhanzu, 8. rujna 2017. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.162 ha · 1 dan
- 1.529 ha Požar Chirumhanzu, kolovoz 2017 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.524 ha · 2 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Zimbabwe National Statistics Agency (ZIMSTAT www.zimstat.co.zw) Central Statistics Office, OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.