Preskoči na sadržaj
worldfires
UA · Ukrajina · Zaporizhzhia Oblast · 29.573 stan.

Požari: Tokmak Токмак

Tokmak, Ukrajina, imao je 40 požara sa službenim opsegom od 2023: 7.591 hektara izgorjelo unutar općine, 5,2 % njezine površine. Opasnost od požara danas: niska (FWI 5).

Zapis imaju samo požari od 100 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Ove brojke ne uključuju 2 privremene stranice, viđene samo po toplinskim žarištima i još bez opsega. Prikazane su u popisima, označene.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. sri 4 Vrlo niska 12° · 64 % · 44 km/h
  2. čet 5 Niska 6° · 56 % · 39 km/h
  3. pet 6 Niska 8° · 62 % · 35 km/h
  4. sub 7 Vrlo niska 5° · 49 % · 41 km/h
  5. ned 8 Vrlo niska 5° · 44 % · 26 km/h
  6. pon 9 Vrlo niska 7° · 47 % · 25 km/h
  7. uto 10 Niska 8° · 53 % · 29 km/h
  8. sri 11 Niska 10° · 74 % · 50 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu

Dim danas: Tokmak – prognoza iz sata u sat

Općina i njezini požari

Od 2016.

7.591
izgorjelih hektara
5,2 %
općine
40
požara
1.447
km²

Tokmak: koliko je puta ovdje gorjelo?

Tokmak: od 2016. ovdje je gorjelo 40 puta; godine s požarom: 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Tokmak, 9. rujna 2026., s 247 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 7.591 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 6.075 hektara, 4,2 % područja: dio je gorio više puta.

  1.   16
  2.   17
  3.   18
  4.   19
  5.   20
  6.   21
  7.   22
  8. 3× 23
  9. 10× 24
  10. 12× 25
  11. 15× 26
40
požara
4
godine s požarom
7.591
ha ukupno
6.075
ha zasebno

Požari veći od 100 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Ukrajina

Požari koji su ušli u općinu Tokmak

  1. 154 ha Požar Tokmak, 19. rujna 2026. ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 0 ha · 2 dana
  2. 196 ha Požar Tokmak, 19. rujna 2026. ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 0 ha · 1 dan
  3. 247 ha Požar Tokmak, 9. rujna 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 247 ha · 2 dana
  4. 193 ha Požar Tokmak, 1. rujna 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 193 ha · 10 dana
  5. 142 ha Požar Tokmak, 12. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 142 ha · 7 dana
  6. 237 ha Požar Tokmak, 10. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 236 ha · 7 dana
  7. 158 ha Požar Tokmak, 9. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 158 ha · 1 dan
  8. 135 ha Požar Polohy, 8. kolovoza 2026. 0,1 % općine · ukupno 539 ha · 2 dana
  9. 192 ha Požar Tokmak, 5. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 192 ha · 9 dana
  10. 103 ha Požar Tokmak, 1. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 102 ha · 7 dana
  11. 117 ha Požar Tokmak, 27. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 117 ha · 1 dan
  12. 214 ha Požar Tokmak, 20. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 213 ha · 1 dan
  13. 11 ha Požar Orikhiv, 1. srpnja 2026. 0,0 % općine · ukupno 449 ha · 14 dana
  14. 1.121 ha Požar Tokmak, 1. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.119 ha · 3 dana
  15. 271 ha Požar Tokmak, 29. lipnja 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 420 ha · 2 dana
  16. 103 ha Požar Tokmak, 20. lipnja 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 103 ha · 1 dan
  17. 132 ha Požar Tokmak, ožujak 2026 ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 132 ha · 1 dan
  18. 138 ha Požar Tokmak, rujan 2025 ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 138 ha · 1 dan
  19. 102 ha Požar Tokmak, 27. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 102 ha · 2 dana
  20. 0 ha Požar Orikhiv, 19. kolovoza 2025. 0,0 % općine · ukupno 357 ha · 3 dana
  21. 180 ha Požar Tokmak, 16. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 180 ha · 1 dan
  22. 189 ha Požar Orikhiv, 13. kolovoza 2025. 0,1 % općine · ukupno 436 ha · 3 dana
  23. 117 ha Požar Tokmak, 13. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 117 ha · 2 dana
  24. 116 ha Požar Tokmak, 12. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 115 ha · 3 dana
  25. 3 ha Požar Mykhailivka, 29. srpnja 2025. 0,0 % općine · ukupno 196 ha · 2 dana
  26. 155 ha Požar Tokmak, 20. srpnja 2025. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 155 ha · 5 dana
  27. 127 ha Požar Tokmak, 18. srpnja 2025. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 175 ha · 1 dan
  28. 501 ha Požar Tokmak, 9. srpnja 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 500 ha · 2 dana
  29. 292 ha Požar Tokmak, 6. srpnja 2025. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 291 ha · 1 dan
  30. 151 ha Požar Tokmak, 30. kolovoza 2024. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 150 ha · 1 dan
  31. 100 ha Požar Tokmak, 26. kolovoza 2024. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 100 ha · 1 dan
  32. 328 ha Požar Tokmak, 24. kolovoza 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 328 ha · 3 dana
  33. 164 ha Požar Tokmak, 15. kolovoza 2024. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 164 ha · 2 dana
  34. 180 ha Požar Tokmak, 28. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 180 ha · 1 dan
  35. 56 ha Požar Mykhailivka, 27. srpnja 2024. 0,0 % općine · ukupno 420 ha · 1 dan
  36. 111 ha Požar Tokmak, 26. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 111 ha · 2 dana
  37. 102 ha Požar Tokmak, 13. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 102 ha · 2 dana
  38. 308 ha Požar Tokmak, 3. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 308 ha · 2 dana
  39. 23 ha Požar Tokmak, veljača 2024 ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 125 ha · 2 dana
  40. 206 ha Požar Tokmak, rujan 2023 ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 206 ha · 1 dan
  41. 178 ha Požar Tokmak, 31. kolovoza 2023. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 177 ha · 1 dan
  42. 387 ha Požar Tokmak, 31. kolovoza 2023. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 387 ha · 2 dana

Odakle su ovi podaci

Opsezi dolaze iz EFFIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), a granice općine iz geoBoundaries/geoBoundaries, Wikimedia Commons (Public Domain). Površinu po općini izračunava WorldFires ukrštanjem oboje. Prognoza je iz Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.